Sport 27.05.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:22.

KUP MEĐIMURJA (M): U finalu Međimurje i Mladost Palinovec

MEĐIMURJE - PLAVI 3:0
Čakovec - stadion Mladosti. Gledatelja: 200. Sudac: Dumančić (Čakovec), pomoćnici: Bubek (Pribislavec) i Sukanec (Savska Ves), delegat Baksa (Belica). Strijelci: 1:0 Pintarić (4), 2:0 Vuk (35), 3:0 Skoliber (78).
Međimurje: Tizaj, Hrustek, Puclin (46. Toplek), Skoliber, Kopasić (54. Ignjić), Novko, Vuk (46. Kregar), Vuković, Pintarić, Dodlek (46. Mihalic), Petak. Trener: Damir Biškup
Plavi: Horvat, Goričanec (80. Vugrinec), Ratajec, Trupković, S. Škvorc, J. Škvorc, Govedić (59. Novak), Mađarić, Erdelja, Nerer, Zadravec. Trener: Nenad Srnec
Rutinska pobjeda ovaj put mladog, nekompletnog čakovečkog sastava, identični rezultat kao i u prvom susretu u Peklenici. To će se jedino i pamtiti, ostalo za zaborav. Čakovčani su imali inicijativu tijekom svih 90 minuta, osim tri pogotka imali su još niz neiskorištenih prilika. Mladi igrači koji su odigrali gotovo cijeli susret nisu zadovoljili, bili su previše neborbeni, griješili su i previše solirali. Gosti su se uglavnom branili, u prvom poluvremenu imali jednu opasnu akciju (Govedić), a u pojedinim dijelovima drugog poluvremena također su opasno ugrozili vrata Tizaja. Čakovčani su se tako lako plasirali u međimursko finale i već prije finalne utakmice s Mladosti Palinovec osigurali, zajedno s njima, igranje u pretkolu završnice hrvatskog Kupa. (J. Freiler)

SLOBODA (S) - MLADOST (P) 0:2
Slakovec - igralište NK Sloboda. Gledatelja 400. Sudac: Horvat, pomoćnici: Kraljić i Žganec. Strijelci: 0:1 Mlinarec (67), 0:2 Mlinarec (81).
Slakovec (S): Kolar, Hergotić (46. Podvez), Angel (59. Hadžić), Fučko, Buhanec, Katanec, Srnec (46. Goricaj), Belović (75. Fegeš), Treska, Novak, Petek (59. Šoštarić). Trener: Stjepan Petek
Mladost (P): Mlinarec, Fileš, Tkalec (80. Kolarić), Cirkvenčić, Kovačić, Baksa, Možek, Pasler, Mlinarec (85. Sokač), Vadlja, Halić. Trener: Josip Šegović
Iako je domaćin najavljivao da će uspjeti preokrenuti rezultat (0:1) iz Palinovca to se nije desilo. Naime, nogometaši Mladosti i u uzvratnoj utakmici ostvarili su pobjedu nad Slobodom i s ukupnim rezultatom od 3:0 više nego zasluženo ostvarili su povijesni uspjeh izborivši finale međimurskog kupa. U Slakovcu pred oko 400 gledatelja odigrana je borbena utakmica u kojoj su u prvom dijelu gosti taktički odličnom postavljenom igrom potpuno onemogućili domaćina da stvori ozbiljniju priliku. Oni pak su preko Mlinarca imali nekoliko odličnih prilika koje je domaći vratar čudesnim intervencijama obranio. U nastavku utakmice u 67. minuti Vadlja je proigrao Mlinareca koji izlazi sam pred vratara i dovodi Mladost u vodstvo. Ubrzo Mlinarec opet izlazi sam pred vratara, ali Kolar brani udarac. U 81 minuti Halić je na desnoj strani nanizao nekoliko igrača, odlično pronašao slobodnog Mlinareca koji opet poentira za konačnih 0:2. Na kraju utakmice veliko slavlje gostujućih igrača i navijača koji su bili od strane domaćih navijača ispraćeni gromoglasnim aplauzom.