Sport 29.04.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:21.

KUP MNS-a: Čakovčani i Preložani ispali

ČAKOVEC - MLADOST (P) 1:2
Čakovec - stadion Mladosti. Gledatelja: 200. Sudac: Križaić (Štefanec). Strijelci: 1:0 Hanc (58), 1:1 T. Mlinarec (70), 1:2 Talan (75).
Čakovec: Bažulić, Lukman, Cvetković, Vlah, Jambrović (56. L. Pintarić), Antonović (72. Andre Silva), Hanc, Balent, Novak, Suntešić, L. Pintarić (69. Drožđek)
Mladost/P: D. Mlinarec, Fileš, Z. Možek, Gorupić (71. Podgorelec), Kovačić, Cirkvenčić, M. Možek, Baksa (74. Valentić), T. Mlinarec, Halić, Talan (88. Kolarić). Trener: Josip Šegović
Iznenađenje za one koji nisu prisustvovali susretu. Gosti, a riječ je o članu 1. ŽNL, apsolutno su zasluženo slavili veliku pobjedu. Već u 1. minuti sudac Križaić nije sudio klasični kazneni udarac za goste, nepropisno je u domaćem kaznenom prostoru zaustavljen T. Mlinarec. U 35. minuti u gostujućem kaznenom prostoru nepropisno je zaustavljen Balent, sudac ponovo nije sudio kazneni udarac, loptu je „izvukao“ van kaznenog prostora (?). U 58. minuti Hanc je iskoristio grešku gostujućeg vratara i obrane i postigao vodeći pogodak za domaće. Što je s njihove strane bilo sve, do kraja susreta više inicijative i želje pokazali su gosti i sve to „začinili“ dva gola. (j.f.)

MEĐIMURJE - HODOŠAN 4:0
Čakovec - stadion Mladosti. Gledatelja: 150. Sudac: Matija Horvat. Strijelci: 1:0 Kuzmić (5), 2:0 Kregar (65), 3:0 Kregar (69), 4:0 Vuk (74).
Međimurje: Tizaj, Pintarić (46. Mihalic), Kuzmić, Menzil, Puclin (46. Kregar), Skoliber (37. Vuk), Novko, Vuković, Nynkeu (57. Vabec), Dodlek, Petak. Trener: Damir Biškup
Hodošan: Vuk, Marčec, Kranjčec, Vadlja, Blagus, Naranđa, Vlah, Bunc (81. Košak), Papak, G. Strahija, Z. Strahija. Trener: Damir Krznar
Rutinska, očekivana i zaslužena pobjeda Čakovčana. Imali su inicijativu svih 90 minuta, niz neiskorištenih prilika, imali i igrača više od 43. minute (opravdan o isključen Marčec), pa im je bilo lakše doći do uvjerljive pobjede. Postigli su 4 pogotka, sve iz lijepih akcija i zasluženo su polufinalisti najmasovnijeg natjecanja Međimurskog nogometnog saveza. Gosti, a riječ je o članu 2. ŽNL, nisu ni jednom ozbiljnije ugrozili domaćeg vratara Tizaja. (j.f.)

PLAVI - MLADOST (P) 3:1
Peklenica - igralište NK Plavi. Gledatelja 150. Sudac: Kolarić. Strijelci: 1:0 Zadravec (22), 2:0 Mađarić (26), 3:0 Govedić (65), 3:1 Sabol (78).
Plavi: Horvat, Turk, S. Škvorc, Erdelja, Trupković, J. Škvorc (46. Govedić, 90. Ratajec), Mikulić (46. Ratajec), Mađarić (85. Novak), Vugrinec (78. Goričanec), Nerer, Zadravec. Trener Dragutin Srnec
Mladost/P: F. Farkaš, Habuš, D. Farkaš, Ivančić, Halić (46. Koa), Hrešć, Balent, Vlah (46. Magdalenić), Sabol, Caban, Dominić (35. Mišić). Trener Krunoslav Bauer
Potpuno zasluženo županijski ligaš Plavi iz Peklenice izbacili su iz daljnjeg natjecanja trećeligaša Mladost iz Preloga. Gostujući igrači koji su vjerojatno već prije upisali pobjedu u ovu utakmicu ušli su bez volje i htijenja nasuprot izuzetno motiviranog domaćina koji je odigrao odličnu utakmicu. (z.p.)

SLOBODA (S) - ČUKOVEC ‘77 2:1
Slakovec - igralište NK Sloboda. Gledatelja 200. Sudac: Igor Križarić (Čk). Strijelci: 1:0 Treska (7, 11m), 1:1 Herc (51), 2:1 Hergotić (65).
Sloboda/S: Kolar, Hergotić (71. Podvez), Angel (46. Šoštarić), Fučko, Belović, Katanec, Hadžić, Goricaj, Treska, Novak, Petak (87. Fegeš). Trener Stjepan Petek
Čukovec ‘77: Lehki, Špoljar, Pišpek, Mihoci, Frančić, G. Vuk, A. Vuk, Vukina, Mešnjak (68. Bradarić), Herc, Markač (86. Anderlin). Trener Antun Jukić
Uzbudljiva i neizvjesna utakmica završila je zasluženom pobjedom domaćina. Rano je poveo iz najstrože kazne da bi gosti u 51. minuti poravnali rezultat. Ipak, domaćin koji je bio bolja ekipa u nastavku utakmice u 65. minuti preko Hergotića postiže pogodak vrijedan pobjede. (z.p.)

• Polufinale seniora - polufinale (igraju se dvije utakmice) je na rasporedu 8. i 22. svibnja, igraju: Međimurje (Čakovec) - Plavi (Peklenica) i Sloboda (Slakovec) - Mladost (Palinovec).
• Četvrtfinale juniora - dvije utakmice četvrtfinala juniori igraju danas (utorak, 30.4.), u 17 sati: ČAKOVEC: Međimurje - Nedelišće, DONJA DUBRAVA: Dubravčan - Centrometal; a dvije sljedeće srijede (8.5., 17 h), kada igraju: SVETI MARTIN NA MURI: Polet - Mladost (Ivanovec), STRAHONINEC: Strahoninec - Trnava.