Sport 27.05.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:22.

KUP (Ž): Trnava ispala

TRNAVA 1
RIJEKA JACK POT 5
Goričan - igralište NK Trnava. Gledatelja 150. Sudac: Martinčić. Strijelci: 0:1 Valušek (17), 0:2 Klarić (23), 0:3 Morozin (43), 1:3 Grabar (60), 1:4 Cicijelj (63), 1:5 Morozin (83).
Trnava: Kivač, Markač (84. Herman), Markan, Horvat, Videc, Gabrić, Grabar, Matjačić, Trstenjak (76. Smrk), Njari, Požgaj. Trener: Tatjana Mesarić
Pred više od 150 gledatelja Trnava nije uspjela prirediti iznenađenje, ali usprkos visokom porazu nije ni iznevjerila svoju mnogobrojnu publiku. Gošće iz Rijeke, isto tako kao što su se i domaće igračice potiho nadale, imaju velike planove ove sezone u kupu te su s velikom ozbiljnošću i respektom ušle u susret i pokazale zašto su viceprvakinje hrvatske. Od početka susreta vodila se velika bitka na sredini terena da bi u 17 minuti Juko probila stranu i odličnom povratnom loptom uposlila Valušek koja pogađa za vodstvo od 0:1. U 23. minuti pomoćna sutkinja krivo procjenjuje čisto oduzimanje lopte te signalizira prekršaj za gošće iz kojeg dolaze do kornera koji se ovaj put pokazao koban za domaće, naime nakon kornera visoka Sara Klarić glavom zakucava loptu u mrežu za povećanje vodstva, da bi u posljednjim minutama prvog poluvremena Morozin spretno i sretno postigla i treći pogodak za miran nastavak. Međutim, domaće igračice se ne predaju i nagrada za to stiže u 60 min. kada Gabrijela Grabar postiže pogodak za smanjenje vodstva od 1:3 i veliko veselje na tribinama, koje nažalost kratko traje, jer već nakon 3 minute, Cicijelj opet povećava rezultat, da bi do kraja susreta svojim drugim pogotkom Morozin postavila konačnih 1:5. U ovom susretu Trnavke nisu razočarale, naprotiv, čak su dokazale da im je mjestu u elitnom rangu natjecanja.(Zlatko Premuš)