Sport 17.12.2012. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:20.

MALI NOGOMET: Grandy izbacio prvoligaša!

GRANDY - ALUMNUS 10:9
Mala Subotica - školska-sportska dvorana. Gledatelja 300. Suci: Čosić i Kramar. Strijelci: 1:0 Fažon (1), 1:1 Bašić (3), 1:2 Hruško (autogol, 11), 1:3 Bašić (20), 2:3 Hruško (26), 3:3 Vuković (35), 3:4 Bašić (35), 4:4 Vuković (39). Udarci sa 6 metara - 4:5 Penava, udarac Vukovića - vratar Madrušan brani, udarac Grbeša vratar Marčec brani, Marčec pogađa vratnicu, Petrović puca pored gola, 5:5 Hruško, 5:6 Brnić, 6:6 Fažon, 6:7 Đulvat, 7:7 Oršić, 7:8 Bašić, 8:8 Cirkvenčić, 8:9 Šagud, 9:9 Valentić, udarac Ziberija - Marčec brani, 10:9 Gorupić.
Grandy: Marčec, Gorupić, Cirkvenčić, Fažon, Bastašić, Goričanec, Oršić, Valentić, Vuković, Hruško, Kolar. Trener Nikola Goričanec
Prvorazredno iznenađenje priredili su malonogometaši Grandyja koji su pred prekrasnim ambijentom u kojem se okupilo oko 300 gledatelja ostvarili povijesnu pobjedu u polufinalu malonogometnog kupa regije sjever svladavši i izbacivši iz daljnjeg natjecanja nakon izvođenja šesteraca ponajbolju hrvatsku malonogometnu ekipu Alumnus iz Zagreba. Domaćin već u 1. minuti nakon izigrane akcije domaćin preko Fažona postiže pogodak za 1:0. Gosti u 3. minuti nakon izgubljene lopte domaće ekipe poravnavaju rezultat na 1:1. U jeku velike inicijative domaćih u 11. minuti domaći igrač Hruško nespretno je pred golom zahvatio loptu koja odlazi u gol za vodstvo gostiju od 1:2. U posljednjoj minuti prvog dijela u izigranoj akciji Petrović proigrava Bašića koji postiže pogodak za 1:3 s kojim se odlazi na odmor. U nastavku u 26. minuti Fažon proigrava Hruška koji postiže pogodak za 2:3. U 35. minuti erupcija oduševljenja kada je Vuković preciznim udarcem poravnao rezultat na 3:3. Još se slavlje gostiju nije stišalo gosti preko Bašića preokreću rezultat na 3:4. Minutu prije kraja nakon prekršaja nad Vukovićem isti ga izvodi i poravnava rezultat na 4:4. Gosti do kraja utakmice imaju preko Grbeše čiji udarac domaći vratar Marčec dok Penava pogađa vratnicu, ali se rezultat ne mijenja te se prišlo izvođenju šesteraca u kojem su domaći igrači bili precizniji te ostvarili pobjedu. Nakon utakmice neviđeno slavlje i oduševljenje velikog broja gledatelja koji su zajedno s igračima proslavili ovu neočekivanu, ali potpuno zasluženu pobjedu. U finalu HMNK u malom nogometu regije sjever koji se igra na Zagrebačkom velesajmu u FUSIO CENTRU u utorak, s početkom u 20 sati Grandy igra sa MNK Fusiom Zagreb. Malonogometaši Grandyja imat će veliku pomoć vjernih navijača koji odlaze organizirano na utakmicu.