Sport 14.11.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:49.

Međimurci na ljubljanskom VW maratonu

Ovogodišnji 18. Ljubljanski maraton okupio je samo u utrci na 21 i 42 km preko 7600 sudionika, dok je zajedno s utrkom građana na 10 km ulicama Ljubljane trčalo nešto manje od 13 tisuća trkačica i trkača! Na ovom iznimno dobro organiziranom i masovnom događaju nastupilo je i 30-ak Međimuraca koji su u Ljubljanu otputovali u organizaciji Atletskog kluba Međimurje iz Čakovca. U rijeci trkača koja je neprestano tekla ulicama Ljubljane naši su se trkači odlično snašli i svi redom bez poteškoća završili polumaratonsku i maratonsku utrku, a oni najspremniji ostvarili i zapažene plasmane.
Najbolji plasmani za AK Međimurje ostvareni su u težoj disciplini, maratonu, u kojem su nastupile i dvije trkačice, Božica Horvat koja je osvojila visoko 16. mjesto u kategoriji Ž40 dok je u kategoriji Ž45 Smiljana Janžek bila izvrsna 17. Kod muškaraca maraton je najbrže istrčao Hrvoje Barić koji je u kategoriji seniora bio 21., Dražen Janžek u kategorji veterana M45 je zauzeo 50. mjesto a Robert Miller u kategoriji M35 83. mjesto. U polumaratonu, u konkurenciji žena najuspješnija je bila Ivana Antolković koja je zauzela 32. mjesto u kategoriji Ž30, u istoj kategoriji Ana Pavčec-Kregar je bila 53. a Tina Tkalec je zauzela 150. mjesto u kategoriji seniorki. Kod muškaraca polumaraton je najbrže trčao Damir Šimunić završivši utrku na 112. mjestu u kategoriji M35, u istoj kategoriji Tomislav Megla je bio 132. a Marko Šajn u kategoriji seniora 146.
Kod muških, u Ljubljani su još trčali Ivica Štefičar, Goran Alempijević, Krešimir Horvat, Mario Dobša, Luka Damjanović, Mario Sever, Ivan Janušić, Željko Horvat, Božo Srpak, Danijel Štefičar, Marko Marušić i Dragan Nedelkovski, a kod žena Tatjana Novak, Lidija Levačić, Valerija Vlah i Jelena Damjanović. (M. Dobša)