Sport 19.05.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:37.

MEĐIMURSKI KUP: U finalu Čakovec i Sloboda (S)

CENTROMETAL - SLOBODA (S) 2:4
Macinec - igralište Trate. Gledatelja: 400. Sudac Kolarić, pomoćnici: Jalušić i Novak, delegat: Križarić. Strijelci: 0:1 Hergotić (6), 1:1 Fegeš (8), 1:2 Hergotić (12), 2:2 Vibovec (22), 2:3 Hergotić (51), 2:4 Srnec (80).
Centrometal: Trupković (55. Serec), Francis, Vincetić, Panć, Senčar, Dovečer (58. Kacun), Fegeš, D. Novak, Vibovec, Rodrigue, L. Novak. Trener: Dražen Novak
Sloboda/S: Kolar, Borko, Angel, Kamenar, Levec, Katanec, Srnec, Hergotić (82. G. Petek), Goricaj (86. Tkalec), Novak, D. Petek (72. Buhanec). Trener: Stjepan Petek
Zanimljiv susret, velik broj gledatelja, šest pogodaka, mnogo uzbuđenja... Do 22. minute svaka je momčad postigla 2 gola. U drugom poluvremenu do izražaja je došla veća kvaliteta i ujednačenost gostiju, postigli su 2 gola, pogriješio je i domaći vratar, a ostaje dilema iz 83. minute kada je jedan gostujući igrač u svom kaznenom prostoru igrao rukom, suci se međutim nisu oglasili. Bilo kako bilo na kraju je četvrtoligaš iz Slakovca ipak zasluženo pobijedio i finalu međimurskog Kupa čeka ga 2. lipnja u Čakovcu također četvrtoligaš Čakovec.
J. Freiler

MLADOST - ČAKOVEC 0:3
Ivanovec - igralište Mladosti. Gledatelja: 300. Sudac: Bacinger (Novi Marof), pomoćnici: Posavec (Čakovec) i Čurila (Kuršanec). Strijelci: 0:1 Novak (47), 0:2 Bukal (63), 0:3 Bukal (68).
Mladost/I: Lacko, Cvek, Frančić (75. Vrbanec), Novak, Herman, Belović, Fučko (67. Vabec), Novak, Markač (69. Zorković), Levačić, Jalušić. Trener: Robert Taradi
Čakovec: Petković, V. Pintarić, N. Pintarić, Malović, Antonović, Hadžić, Novak (70. Sakač), Balent (46. Vurušić), Bukal, Simon (60. Vlah), J. Novak. Trener: Željko Orehovec
Borbena i dobra utakmica u kojoj su na kraju plasman u finale zasluženo ostvarili nogometaši Čakovca. Utakmica je inače bila upitna dali će se odigrati zbog suspenzije Čakovca, ali se na kraju ipak igrala. Domaćin je imao veliku priliku preko Fučka koju nije uspio realizirati da bi u nastavku utakmice u 47. minuti gosti u brzoj akciji poveli pogotkom Novaka. Domaćini su negodovali kod pomoćnog suca smatrajući da se radilo o zaleđu. S dva pogotka najboljeg igrača utakmice Dine Bukala u 63. i 69. minuti Čakovec je osigurao pobjedu i finale gdje ga 2. lipnja na SRC-u Mladost čeka Sloboda iz Slakovca. (Z. Premuš)