Sport 09.03.2015. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 13:03.

Nedelišće teško do pobjede, Mladost Komet slavio u Selniku

POLET/SMNM 0

Nedelišće Stadion Trate. Gledatelja 400. Sudac: Kolarić.

Strijelac: Kosir (78).

Nedelišće: Trstenjak, M. Pintarić (od 83. T. Pintarić), N. Pintarić, Vučina, Kosir, Marčec (od 57. Varga), Topolnjak (od 90. Žganec), Vizinger, Slunjski, Mesarić, Međumurac. Trener: Damir Maretić.

Polet/SMNM: Fodor, Novak, Karlovčec (od 51. Kosi), Radiković, Paler, Kristl, Sobočan, Smodiš, Barat, Vinko, Turk Trener: Tine Špilek. CRVENI KARTON: Međumurac u 45. minuti.

Nogometaši Nedelišća na proljetnoj premijeri odigranoj pred oko 400 gledatelja  u Međimurskom derbiju teško ali potpuno zasluženo minimalnim rezultatom ostvarili su pobjedu protiv čvrstog  Poleta iz Svetog Martina na Muri. Prije samog početka utakmice minutom šutnje odana je počast dugogodišnjem nogometašu Nedelišća, tj. tadašnjeg Borca Josipu Žnidariću - Čidi koji je ovog tjedna nakon duge i teške bolesti preminuo u 75. godini života. Odmah na početku utakmice  Međumurac je odlično proigrao Vizingera koji iz neposredne blizine praktički na praznih vrata pogađa vratnicu. Slijedilo je puno nervoze u kojem je sudac Kolarić imao pune ruke posla da bi u 45. minuti utakmice nakon druge javne opomene bio isključen domaći igrač Međumurec. U nastavku utakmice domaćin brojčano slabiji pokušavao je doći do pogotka dok pak su se gosti branili i pokušavali preko kontri. Ipak, Nedelišću se isplati silan trud u 78. minuti, kada je Mesarić  ubacio s lijeve strane, Kosir je postigao pogodak na kraju vrijedan pobjede. Nakon pobjede druženje je u nastavljeno u obližnjem Sportskom parku Trate uz živu glazbu.

PLITVICA ( S)               1

MLADOST KOMET       3

Selnik  Igralište Selnik. Gledatelja 200. Sudac: Juras. Strijelci: 0:1 Murković (35), 0:2 N. Bukal (53), 1:2 Međimurec (86), 1:3 N. Bukal (90).

Mladost Komet: Farkaš, Habuš, Jambrović (od 78. Gorupić), N.Bukal, Balent, Đurec, A.Vuk ( od 88.Halić), Hladnik (od 46. D.Bukal), Murković, Tišljarić (od 69. D. Vuk), Caban.

Trener: Šestan Tomica

Odlične vijesti stižu nam iz Selnika gdje je Mladost Komet ostvarila pobjedu u susretu protiv domaće Plitvice.

Preložanci su poveli u 35. minuti kada je Caban odlično proigrao Murkovića koji izlazi sam pred vratara i postiže pogodak za 0:1. Na 0:2 povisuje N. Bukal u 53. minuti utakmice da bi se domaćin vratio u utakmicu pogotkom Međimureca. Ipak, u 90. minuti N. Bukal pogotkom postavlja konačni rezultat utakmice.

Zlatko Premuš

CENTROMETAL – NOVI MAROF 2:0 (1:0)

MACINEC – Igralište Centrometala. Gledatelja: 100. Sudac: Roman Lacković (Varaždin). Strijelci:1:0 Dumančić (32), 2:0 Vincetić (86).

CENTROMETAL: Petković, Novak, Šarić, Gunc, Bratković, Dumančić (od 77. Logožar), Majsen, Vibovec (od 87. Rodrigue), Bačan (od 60. Dombaj), Zavrtnik (od 64. Vincetić), Vrbanić. Trener: Dragutin Naranđa.

„Startna“ pobjeda domaćih, prema viđenome apsolutno zaslužena. Domaći su imali terensku inicijativu svih 90 minuta igre, postigli su takvom igrom dva mogli još toliko pogodaka. Igalo se je po teškom terenu i tu su se domaći bolje snašli, gosti pak tijekom cijele utakmice neopasni, bez prave prilike za pogodak.

RUDAR - PLITVICA (G) 5:2 (2:1)

MURSKO SREDIŠĆE – Igralište Šoderka. Gledatelja: 150. Sudac: Dubravko Pavlic (Varaždin). Strijelci: 1:0 Vurušić (17), 1:1 M.Horvat(25), 2:1 D. Šoltić (43), 3:1 Vurušić (46-11 m), 3:2 M. Horvat (67), 4:2 D. Šoltić (68), 5:2 Vurušić (73).

RUDAR: M. Rajf, Levačić, Šprajc, Vuri (od 72. Šardi), D. Šoltić (od 82. Podgorelec), Vurušić (od 79. Knežević),Novak, Čalopa, N. Šoltić, Berdin (od 59. Radiković), M . Šoltić (od 80. Liklin). Trener: Goran Vincetić.

Očekivana pobjeda domaćih, prema prilikama mogla je biti i uvjerljivija, posebno su raspoložen i bili Boris Vurušić trostruki i Dario Šoltić dvostruki strijelac domaće momčadi. Vodstvo domaćih gosti su brzo anulirali, na odmor se je ipak otišlo vodstvom „rudara“. U drugom poluvremenu totalna inicijativu domaćih što je na kraju rezultiralo njihovom uvjerljivom pobjedom. Treći su pogodak postigli već u 46.minuti iz opravdano suđenog kaznenog udarca, gosti su ponovo iz brze kontre smanjili ishod, a iza toga osim što su propustIli realizirati 2-3 vrlo izgledne prilike, jednu i na prazni gol, domaći su postigli još 2 pogotka. U 89.minuti gosti su 2 puta s 2-3 metra pred domaćim vratarom Rajhom propustili postići bar još jedan pogodak.

SLOGA - NAPRIJED 1:1 (1:0)

ČAKOVEC – Igralište Sloge. Gledatelja: 150. Sudac: Dragutin Pajtak (M. Bukovec). Strijelci: 1:0 Fučko (7), 1:1 Sraka (88).

SLOGA: Mihalković, Gyofi, Obadić Glad (58.Dokleja), Sečan, Kosalec, Ban (46. Antonović), Mihalović, Fučko (70. Podgorski), Žvorc, Jambrović. Trener: Zoran Kraljić.

NAPRIJED:Čonkaš, Mišić (90. Šupljika), Jurčan (75. Kemec), Sraka,Šimunković, Hižman (84. Horvat), D. Vugrinec, Glavina (89. Belić), Režek, H. Vugrinec (66. Trstenjak), Martinec. Trfener: Dušan Podgorelec.

Crveni karton: Režek /Naprijed – 19.minuta/

Domaći nisu u lokalnom derbiju uspjeli zabilježiti najavljenu pobjedu. Unatoč ranog vodstva do samog finiša susreta, unatoč toga što su već od 19.minuta imali igrača više (isključen Režek zbog psovanja suca),te unatoč nekoliko neiskorištenih prilika da povećaju to vodstvo. Gosti kod kojih se je posebno istakao vratar Čonkaš uglavnom su se branili, a 2 minute pred kraj susreta iskoristili su jednu od rijetkih akcija pred domaćim golom i postigli su izjednačujući pogodak za veliko veselje i važno osvojeni bod.

ZADRUGAR – SLOBODA 2:0 (0:0)

HRASTOVSKO – Igralište Zadrugara. Sudac: Patrik Kolarić /Strahoninec/. Strijelci: 1:0 Novak /65/, 2:0 Novak /83/.

SLOBODA: Tkalčec, Posavec /85.Mesarić/,Grabar, Novak, Cvetković, Katanec, Srnec,Goricaj /59. Petek/Baksa, Hergotić /66. Vadjunec/, Panić. Trener: Stjepan Petek.

Po malo neočekivani poraz „slobodaša“ već na početku proljetnog dijela prvenstva. Domaći su znali iskoristiti njihove greške, posebno u 1.poluvremenu kada nisu realizirali svoje prilike za vodstvo i pogodak, pa su u 2.poluvremenu preko Novaka koji je u igru ušao polovicom tog dijela susreta postigli 2 pogotka i na kraju slavili. Igrači Slobode sigurno mogu bolje, to međutim trebaju pokazati na terenu boljom igrom već u subotu.