Sport 28.08.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:49.

Međužupanijska liga Čk/Vž: Težak poraz Poleta

RUDAR2

MLADOST K.0

M. Središće - igralište Rudara. Gledatelja: 200. Sudac: Božidar Kolarić (Čk). Strijelci: 1:0 D. Šoltić (60). 2:0 Vurušić (67).

Rudar: Rajf, Mihalic (46. Knežević), Šprajc, Vurušić (88. Radiković), D. Šoltić, Novak, Zadravec, Čalopa (87. Liklin), N. Šoltić, Berdin (76. Vuri), M. Šoltić. Trener Goran Vincetić

Mladost Komet: Farkaš, Habuš, Murković, Jambrović, Bukal, Balent, Golubić, Vuk, Mihoci (75. Božek), Bukal, Caban. Trener Tomica Šestan

Unatoč prilikama s obje strane, prvi dio završen je bez pogotka. Tako je bilo sve do 60. minute kada je ponajbolji domaći igrač Dario Šoltić postigao prvi pogodak, sve je pri tome učinio sam. Na drugi pogodak čekalo se još samo 7 minuta, ovaj je put iz brze akcije i kontre strijelac bio Boris Vurušić. Pred kraj susreta gosti su preuzeli inicijativu i pokušali postići bar ‘počasni’, pogodak nisu uspjeli pa su domaći nakon 2 kola zabilježili drugu pobjedu, a nisu primili još pogodak. (JF)

CENTROMETAL5

PLITVICA (G)1

Macinec - igralište Centrometala. Gledatelja: 100. Sudac: Pavličević (Zbelava). Strijelci: 1:0 Dumančić (2), 2:0 Panić (4), 3:0 Vibovec (12), 3:1 Buhin (53), 4:1 Panić (61), 5:1 Vrbanić (74).

Centrometal: Petković (75. Verteš), Novak, Bratković, Hlišć (60. B. Vincetić), Dumančić (67. Dovečer), Panić, Vibovec, Bačan, Zavrtnik, M. Vincetić (70. Vrbanić), Logožar (46. Borko). Trener Dragutin Naranđa

Domaći su visokom i zasluženom pobjedom obradovali svoje navijače. Odlično i odlučno su krenuli, već na početku do 12. minute postigli 3 pogotka i „razoružali“ goste. Koji su u nastavku susreta uspjeli postići ‘počasni’ pogodak, više nisu mogli, jer su domaći ponovo zaigrali vrlo dobro i s 2 nova pogotka riješili sve dileme oko pobjednika. (JF)

SLOGA2

N. MAROF2

Čakovec - igralište Sloge. Gledatelja: 100. Sudac: Lacković (Vž). Strijelci: 0:1 Sabolić (11), 0:2 Hrebak (16, 11 m), 1:2 Dokleja (30), 2:2 Fučko (38).

Sloga: Mihalković, Dokleja, Obadić, Glad (89. Ban), Sečan, Kosalec, Antonović, Fučko, Jambrošić, Zoka, Frančić. Trener Danijel Štefulj

Domaći ni u drugom susretu nisu zadovoljili, osvojili su tek bod. Rano su gosti već do 16. minute postigli 2 gola, drugi iz opravdano suđenog kaznenog udarca. Domaći su ipak do kraja poluvremena uspjeli izjednačiti, a već tada, ali i u drugom poluvremenu “istakao” se sudac Lacković, nije poštivao osnovna Pravila igre, posebno ona glede dodjele žutih i crvenih kartona pa su obje ekipe opravdano negodovale. U drugom poluvremenu bez pogodaka, time da su gosti od 70. minute igrali s 10 igrača jer im je opravdano zbog psovanja glavnog suca i oduzimanja i bacanja kartona isključen Ivan Horvat. Domaći to nisu znali iskoristiti. (JF)

A. ČAKOVEC4

NAPRIJED6

Čakovec - SRC Mladost. Gledatelja. 70. Sudac: Goran Žganec (Čk). Strijelci: 0:1 Martinec (5), 1:1 Kahrimanović (13), 1:2 Režek (17), 2:2 Kahrimanović (33, 11 m), 2:3 Glavina (45), 3:3 Poljanec (57), 4:3 Poljanec (69), 4:4 Režek (70),4:5 Šupljika (89), 4:6 Režek (90).

Archea Čakovec: Kišak, Gnatkowski, Hlevnjak, Bubnjar (20. M. Cerovec), Grahovec, Balagović, Lozić, Poljanec, Božičković (75. Ma. Cerovec), Jagnjić (62. Bilješko), Kahrimanović. Trener Josip Zbiljski

Naprijed: Čonkaš, Horvat, Kemec, Hižman, Mišić, M. Varga (65. Fleten), Vlah (84. I. Varga), Režek, Martinec, Glavina (62. Šupljika), Trstenjak (62. Belić). Trener Zlatko Vugrinec

Šteta što Čakovčani koji su konačno igrali kompletni dobru igru nisu okrunili povoljnim rezultatom. Tri su put stizali vodstvo gostiju koji su u 40. minuti propustili realizirati kazneni udarac, postigli su i četvrti, vodeći pogodak, nisu međutim izdržali do kraja. Posebno u samom finišu susreta kada su primili 2 pogotka, s 2 igrača manje koja su ih stajala poraza. Naime nakon što su gosti poravnali na 4:4 sudac Žganec isključio je domaćima Poljanca i Kahrimanovića, koji su svaki postigli po 2 pogotka za domaće. Tako brojčano i kvalitetno oslabljeni nisu izdržali pa su se gosti veselili drugoj uzastopnoj pobjedi. U čakovečkom su klubu veoma nezadovoljni suđenjem, imaju i pokazatelje za to. Jesu li u pravu odlučit će mjerodavni. (JF)

NEDELIŠĆE3

PUŠĆINE1

Nedelišće - stadion Trate. Gledatelja 350. Sudac: Dario Bubek (Čk). Strijelci: 0:1 Ribić (9), 1:1 Egri (26), 2:1 Kosir (74), 3:1 Kosir (84).

Nedelišće: Kocijan, M. Pintarić (53. Marčec), N. Pintarić, Kosir, Egri, Jagec, Topolnjak, Vizinger, Nježić, Međumurac, Vuk (70. T. Pintarić). Trener Damir Maretić

Pušćine: Špicer, Mikulec, Fekonja (46. Martan), Florijanić, Katalenić, N. Špicer, Horvat, Ribić, Levanić, Dovečer (76. Horvat), Celinger (od 86. Magdalenić). Trener Dejan Car

Pred prekrasnim ambijentom od oko 400 gledatelja odigran je općinski derbi. Već u 9. minuti gosti su došli u vodstvo prekrasnim rijetko viđenim pogotkom Ribića s oko 25 metara. Domaćin tada preuzima igru, u dva navrata Kosir ima odlične prilike za pogodak ali ih ne uspijeva realizirati. Ipak, terenska inicijativa urodila je plodom u 26. minuti kada je Egri na dodavanje Međumurca s oko 18 metara poravnao na 1:1. U nastavku domaćin dominira da bi u 73. minuti gosti ostali s igračem manje jer im je nakon drugog žutog kartona isključen Florijanić. Iz slobodnog udarca Jagec proigrava Marčeca koji glavom loptu prebacuje do Kosira a ovaj postiže pogodak za 2:1. U 84. minuti Jagec je nanizao nekoliko igrača odlično proigrao Kosira koji izlazi sam pred gostujućeg vratara te postiže pogodak za konačnih 3:1. (ZP)

ZELENGAJ6

POLET2

Kučan Donji - igralište Zelengaj. Gledatelja 150. Sudac: Škrobar. Strijelci: 1:0 Mlakar (24), 2:0 Vrbek (29), 3:0 Mlakar (43), 4:0 Ismajlovski (47), 5:0 Mlakar (50), 5:1 Vinko (69, 11m), 6:1 Peharda (84), 6:2 Stojko (90).

Polet: Perčić, Radiković (46. Zadravec), Karlovčec, Mikolaj (46. Stojko), Vršić, Goričanec, Šardi (61. Karlovčec), Sobočan (65. Novak), Barat, Cvetković (46. Vinko), Turk. Trener Dražen Škvorc

Težak poraz doživjeli su nogometaši Poleta. Već do 50. minute izuzetno raspoloženi domaćin je ostvario vodstvo od 5:0 da bi Vinko u 69. minuti iz kaznenog udarca te Stojko u 90. minuti tek ublažili visoki poraz. U prošlotjednom izvješću s utakmice Polet - Nedelišće objavili smo da je pogodak za 1:0 postigao Karlo Goričanec i da je isti u 9. minuti isključen što nije bilo točno već je isključen Andrej Goričanec. (ZP)

SLOBODA3

GRANIČAR1

Slakovec - igralište Slobode. Gledatelja: 150. Sudac. Željko Turk (Čakovec). Strijelci: 1:0 Baksa (5), 2:0 Kukovec (17), 2:1 Kos (64), 3:1 Goricaj (79).

Sloboda: Tkalčec, Posavec (81. Grabar), G. Petek (14. Podvez), Novak, Cvetković, Katanec, Srnec, Kukovec, Baksa (58. K. Hergotić), P. Hergotić (64. Pintarić), D. Petek (77. Goricaj). Trener Stjepan Petek

Graničar: Lehki, Belović, Mikulan (46. Makar), Beliga, Frančić, Čižmešija, Lončar, Kranjec, Kos, Nađ (70. Tilošanec), Mešnjak (65. Matotek). Trener Antun Jukić

Zanimljiv susret u kojem su domaći zasluženo slavili, sada već drugi put za redom. Osim što su u prvom poluvremenu postigli dva pogotka (jedan ide ‘na dušu’ gostujućeg vratara) imali su još 2-3 izgledne prilike povećati vodstvo, a jednom su iz slobodnog udarca pogodili prečku (Kukovec). U drugom dijelu više inicijative gostiju koji su nakon što domaći iz dvije kontre nisu realizirali prilike, postigli preko Kosa nakon udarca iz kuta pogodak i smanjili rezultat. Mogao je Čižmešija iza toga poravnati, nije pa su domaći uspostavili terensku ravnotežu i u 79. minuti preko iskusnog Goricaja iz brze kontre postigli treći pogodak. (JF)

Ostali rezultati 2. kola: Zadrugar - Ivančica, Plitvica (S) - Jalžabet 0:2.