Sport 04.09.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:49.

MEĐUŽUPANIJSKA LIGA: Nedelišće porazilo Cirkovljan

GRANIČAR2

ZADRUGAR4

Kotoriba - Sportski park. Sudac: Pajtak (M. Bukovec). Strijelci: 0:1 Gotić (39), 1:1 Mešnjak (44), 2:1 Čižmešija (11 m), 2:2 Novak (50), 2:3 Prlog (59), 2:4 Novak (86).

Graničar: Lehki, Belović, Beliga, Frančić, Čižmešija, Kranjec (58. Mikulan), Kos, Nađ, Mlakar (55. Lončar), Hertelendi (65. Matotek), Mešnjak. Trener Antun Jukić

Momčad iz Hrastovskog očitala je domaćima lekciju iz požrtvovnosti, borbenosti i efikasnosti. Stoga ne čudi što su zasluženo pobijedili indisponirane domaćine koji ničim nisu pokazali kako su brane boje kluba. Slobodno možemo reći da su domaći imali i veliku dozu sreće, a gostujući igrač Mario Novak za njih je bio nerješiva enigma. Osim što je bio dvostruki strijelac, u dva navrata je pogodio stativu i jednom prečku, a dečko je inače vrsni odbojkaš. Gosti nisu iskoristili ni kazneni udarac u 4. minuti. Sve pogotke koje su domaći primili možemo prepisati njihovoj statičnoj i neuigranoj obrani. (MG)

POLET2

SLOBODA2

Sv. Martin na Muri - igralište NK Poleta. Gledatelja 350. Sudac: Đurđek. Strijelci: 0:1 Baksa (35), 0:2 Baksa (67), 1:2 Sobočan (69), 2:2 Vinko (85).

Polet/P: Perčić, Sobočan (85. Zadravec), Karlovčec, Mikolaj (53. Radiković), Paler, Goričanec (77. D. Karlovčec), Šardi, Stojko, Barat, Cvetković (46. Vinko), Turk. Trener Dražen Škvorc

Sloboda/S: Tkalčec, Posavec (86. Podvez), Buhanec (30. Grabar), Novak, Cvetković, Katanec, Srnec, Kukovec, Baksa (88. Pintarić), Hergotić, Petek (55. Hergotić, 77. Goricaj). Trener Stjepan Petek

Utakmica je bila izuzetno uzbudljiva i neizvjesna a završila je bez pobjednika što je prema prikazanome na terenu i najrealniji rezultat. Gosti su preko nezaustavljivog Bakse do 67. minute poveli 0:2 da bi se domaćin uspio vratiti pogotkom Hergotića u 69. minuti te poravnati pogotkom Vinka u 85. minuti. (ZP)

PUŠĆINE3

ZELENGAJ0

Pušćine - igralište NK Pušćine. Gledatelja 150. Sudac: Jelić. Strijelci: 1:0 Šivak (15), 2:0 Ribić (44), 3:0 Ribić (49).

Pušćine: Kolar (82. Špicer), Mikulec (78. Lesar), Fekonja (46. Terzić), Katalenić, Celinger, N. Špicer, Dar. Horvat, Šivak (86. Dam. Horvat), Ribić, Levanić, Dovečer (62. Martan). Trener Dejan Car

Odlična igra nogometaša Pušćina i zaslužena pobjeda koja je prema propuštenim prilikama mogla biti i uvjerljivija. Već u 15. minuti Dovečer je probio desnu stranu te je ubacio da bi Šivak postigao pogodak za 1:0. Minutu prije odlaska na odmor nakon ubačaja te gužve u gostujućem šesnaestercu Ribić povećava na 2:0. U nastavku u 49. minuti domaćin drugim pogotkom Ribića postavlja konačnih 3:0. (ZP)

NAPRIJED0

NEDELIŠĆE3

Cirkovljan - igralište NK Naprijed. Gledatelja 300. Sudac: Kolarić. Strijelci: 0:1 Marčec (53), 0:2 Topolnjak (56), 0:3 Kosir (74).

Naprijed: Čonkaš, Hižman, Kemenec (82. Belić), Sraka, Mišić, Trstenjak (46. Šimunković), M. Varga (57. I. Varga), Martinec, Vlah, Glavina, Režek. Trener Zlatko Vugrinec

Nedelišće: Kocijan, M. Pintarić, N. Pintarić, Kosir, Egri, Jagec, Marčec (68. Nježić), Topolnjak, Mesarić, Međumurac (77. Vizinger), Vuk (82. T. Pintarić). Trener Damir Maretić

U derbiju kola Nedelišće je bez većih problema došlo do pobjede protiv Naprijeda u Cirkovljanu te potvrdilo da su najozbiljniji kandidat za prvaka lige. Nakon prvog dijela u kojem su mreže mirovale u nastavku utakmice već u 53. Jagec je kratko proigrao Topolnjaka a ovaj uposlio Marčeca koji postiže pogodak za 0:1. Tri minute kasnije Topolnjak je uputio udarac s 20-ak metara, lopta je okrznula domaćeg igrača, promijenila smjer i završila u golu. Konačnih 0:3 postavlja Kosir. (ZP)

N. MAROF8

A. ČAKOVEC0

Novi Marof - igralište Novog Marofa. Gledatelja: 100. Sudac: Damir Klarić (Čk). Strijelci: 1:0 P. Hrebak (6), 2:0 Harmicar (13), 3:0 L. Hrebak (30), 4:0 P. Hrebak (36), 5:0 Sabolić (43), 6:0 Martan (58), 7:0 Martan (61), 8:0 Harmicar (82).

Archea Čakovec: Bratuša, Bubnjar, Jagnjić, Gratkovski, Hlevnjak, Ahmedi, Grahovec, Božičković, Lozić, Dodig, Cerovec. Trener Josip Zbiljski

Ništa novog u redovima “Čakovčana”, i dalje sve po starom, poraz koji je mogao biti još uvjerljiviji. Nisu ni igrali u kompletnom sastavu, nedostajali su im kažnjeni igrači, branio je Zvonko Bratuša, a od 56. minute igrali su s 10 igrača budući da im se Bubnjar ozlijedio, a nisu imali zamjene. Sve su to domaći iskoristili i napunili im mrežu. Osim nekompletnosti Čakovčanima nedostaje snage, ne trenira se redovito, a u igri nema ni konkretnosti i ideja. (JF)

PLITVICA (G)1

SLOGA1

Gojanec - igralište Plitvice. Sudac: Dominik Mihoci. (Čk). Strijelci: 1:0 Zgrebec (35), 1:1 Zoka (77, 11 m).

Sloga: Mihalković, Dokleja, Obadić, Glad (87. Ban), Kosalec, Antonović, Jambrošić, Vugrinec (77. Gyofi), Fučko, Zoka, Frančić. Trener Danijel Štefulj

Izjednačeni susret dva ravnopravna protivnika u kojem je s obje strane bilo prilika za bolji rezultat, na kraju ipak svakom po bod. Domaći su vodili do 77. minute kada je njihov vratar u svom kaznenom prostoru teže ozlijedio Ivicu Vugrinca (završio u varaždinskoj bolnici), a iz opravdano suđenog kaznenog udarca Zoka je postigao izjednačujući pogodak. (JF)

MLADOST K.2

CENTROMETAL1

Prelog - stadion NK Mladost. Gledatelja 200. Sudac: Juras. Strijelci: 1:0 A. Vuk (35), 2:0 Bukal (50), 2:1 Hlišć (74).

Mladost Komet: Farkaš, Habuš, Murković (90. Tišljarić), Jambrović, Bukal, Balent (54. Gorupić), Golubić, A. Vuk (78. D. Vuk), Mihoci, Bukal (74. Halić), Caban. Trener Tomica Šestan

Centrometal: Petković, Gunc (61. Logožar), Hlišć, Borko, Panić, Dumančić (56. Vincetić), Bačan, Novak, Bratković, Zavrtnik (73. Strahija), Vrbanić. Trener Drago Naranđa

Preložani su u odličnoj igri ostvarili tešku ali potpuno zasluženu pobjedu protiv izuzetno kvalitetnog Centrometala. Nakon početnih prijetnji gostiju, u 35. minuti nakon duge lopte Balenta, A. Vuk glavom postiže pogodak za 1:0. U 50. minuti Mihoci proigrava Bukala kojem nije bilo teško povisti rezultat na 2:0. Gosti preuzimaju igru te preko Hlišća pogađaju stativu a isti igrač u 74. minuti postiže pogodak za 2:1. Do kraja gosti ozbiljno prijete a u nekoliko navrata domaći vratar Farkaš fenomenalno reagira te je jedan od najzaslužnijih za pobjedu. (ZP)

JALŽABET1

RUDAR0

Jalžabet - igralište Jalžabeta. Gledatelja: 250. Sudac: Dario Srnec (Čk). Strijelac: Bručić (88).

Rudar: Rajf, Levačić, Šprajc, Vuri, Vurušić, D. Šoltić, Novak (73. Knežević), M. Šoltić (90. Liklin), Zadravec, Čalopa (88. Podgorelec), N. Šoltić. Trener: Goran Vincetić

Derbi susret na kraju su zasluženo dobili domaćini, prema događanjima na terenu moglo je međutim biti i obratno što je znak da se s obje strane igralo dobro, otvoreno i napadački. Posebno se to odnosi na 2. poluvrijeme kada su ‘rudari’ imali više inicijative i više su napadali. U jeku tih napada domaći su iz brze kontre 2 minute pred kraj susreta postigli pobjedonosni pogodak. (JF)

Preostali rezultat 3. kola: Ivančica - Plitvica (S) 1:2.