Sport 10.09.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:49.

MEĐUŽUPANIJSKA LIGA: Nedelišće u vodstvu

RUDAR5

IVANČICA0

M. Središće - igralište Šoderka. Gledatelja: 150. Sudac: Hirš (Vž). Strijelci: 1:0 N. Šoltić (12), 2:0 Knežević (14), 3:0 D. Šoltić (21), 4:0 Vuri (60), 5:0 Levačić (81).

Rudar: Rajf, Šprajc (62. Šardi), Vuri, Knežević (62. Mihalic), D. Šoltić, Novak, Čalopa (66. Levačić), N. Šoltić, Radiković, Berdin, M. Šoltić (59. Podgorelec). Trener Goran Vincetić

Rutinska i očekivana pobjeda razigranih domaćina, koji su svih 90 minuta igrali napadački, imali inicijativu, i samo zahvaljujući gostujućem vrataru Žuličeku nisu dobili još koji pogodak. Sve je riješeno u 1. poluvremenu kada su domaći već za 20-ak minuta postigli 3 pogotka, u drugom su dijelu dodali još 2 za uvjerljivu i apsolutno zasluženu pobjedu. (J.F.)

CENTROMETAL4

JALŽABET3

Macinec - igralište Centrometala. Gledatelja: 200. Sudac: Novosel (Trnovec). Strijelci: 1:0 Dumančić (6), 1:1 Car (23),1:2 Medved (25), 2:2 Zavrtnik (34), 2:3 Hruško (50), 3:3 Bratković (71), 4:3 Panić (81).

Centrometal: Petković (68. Verteš), Novak (55. Vincetić), Bratković, Hlišć, Dumančić, Panić, Vibovec (90. Strahija), Bačan, Zavrtnik (51. Vrbanić), Logožar (55. Gunc), Borko. Trener Dragutin Naranđa

Zanimljiva i neizvjesna utakmica s mnogo preokreta. Domaći su rano poveli, gosti s 2 pogotka preokrenuli rezultat, poluvrijeme je završeno 2:2. Kod tog rezultata domaći nisu iskoristili kazneni udarac (Dumančić) pa su gosti ponovo poveli. Nakon što je u 71. minuti iskusni Bratković poravnao, desetak minuta prije kraja domaći su iskoristili jednu od prilika, postigli taj dugo očekivani pogodak i veselili se važnoj i zasluženoj pobjedi. (J.F.)

SLOGA2

MLADOST K.2

Čakovec - igralište Sloge. Gledatelja: 150. Sudac: Škrobar (Brezje). Strijelci: 0:1 Balent (37, 11 m), 1:1 Zoka (46, 11 m), 2:1 Sečan (54), 2:2 Balent (69, 11 m).

Sloga: Mihalković, Dokleja, Obadić, Glad (66. Andre Silva), Sečan, Kosalec (86. Ban), Antonović, Fučko, Jambrošić, Lesjak (90. Gyofi), Zoka. Trener Danijel Štefulj

Mladost Komet: Farkaš, Murković (88. Vuk), Jambrović, Bukal, Halić, Balent, Golubić (18. Goropić), Vuk, Mihoci (66. Tišljarić), Bukal (86. Božek), Caban. Trener Tomica Šestan

Lokalni derbi bez pobjednika, utakmica zanimljiva s mnogo preokreta, čak 3 suđena i 1 nesuđeni kazneni udarac. Obje su momčadi bile nezadovoljne suđenjem. Gosti su osim pogotka u prvom poluvremenu imali još nekoliko prilika, domaći su u 1. minuti drugog dijela također iz kaznenog udarca poravnali. Kod tog rezultata nije im suđen još jedan kazneni udarac, postigli su međutim vodeći pogodak nakon gužve u gostujućem kaznenom prostoru poslije udarca iz kuta. Gosti su izjednačujući pogodak postigli ponovo iz kaznenog udarca, a u 77. minuti isključen im je Dalibor Gorupić zbog psovanja glavnog suca. Brojčanu prednost domaći nisu iskoristili. (J.F.)

PLITVICA (G)7

A. ČAKOVEC0

Gojanec  - igralište Plitvice. Gledatelja: 100. Sudac: Lozić (Belica). Strijelci: 1:0 Buhin (26), 2:0 Buhin (40), 3:0 Črnila (45), 4:0 Horvat (53), 5:0 Blaži (56), 6:0 Blaži (62), 7:0 Horvat (75).

Archea Čakovec: Kišak, Hlevnjak, Prebeg (12. Balagović), Rogošić, Grahovec, Gnatkowski, Lozić, Dodig, Poljanec, Ahmedi (65. Cerovec). Trener Josip Zbiljski

Čakovčani su ovaj put nastupili kompletni, s 3 zamjene, izdržali su bez primljenog pogotka do 26. minute. Tada im je ponestalo koncentracije i snage pa su domaći do kraja poluvremena postigli 3, a u drugom dijelu još 4 pogotka za uvjerljivu pobjedu. Šteta da Čakovčani nisu, a imali su prilike, postići i oni koji pogodak. (J.F.)

NEDELIŠĆE8

N. MAROF2

Nedelišće - stadion Trate. Gledatelja 350. Sudac: Pajtak. Strijelci: 0:1 Harmicar (12), 1:1 Egri (25), 2:1 Egri (47), 3:1 Marčec (50), 4:1 Kosir (58), 5:1 Egri (64), 6:1 Međumurac (68), 7:1 Egri (71), 7:2 Štriga (79), 8:2 Egri (88).

Nedelišće: Kocijan (75. Novak), T. Pintarić (46. vizinger), N. Pintarić, Kosir, Egri, Jagec (72. Vručina), Marčec, Nježić, Mesarić (66. M. Pintarić), Međumurac, Vuk. Trener Damir Maretić

Odlična nogometna predstava završila je visokom i potpuno zasluženom pobjedom domaćina koji je zasjeo na vodeću poziciju ljestvice. Gosti su bolje otvorili utakmicu te su u 12. minuti nakon ubačaja poveli. Domaćin kreće odlučnije i poravnava u 25. minuti. Prijelomni trenutak dogodio se u 33. minuti kad gostujući kapetan Beštek u izglednoj situaciji za postizanje pogotka ruši Marčeca, a sudac Pajtak ga isključuje. U nastavku gosti su potpuno stali pa je domaćin naprosto potopio goste. (Z.P.)

ZELENGAJ2

NAPRIJED1

Kučan Donji - igralište Zelengaj. Gledatelja 100. Sudac: Kolarić. Strijelci: 1:0 Peharda (10, 11m), 2:0 Peharda (77), 2:1 Martinec (89, 11m).

Naprijed: Čonkaš, Hižman, Bermanec (81. Horvat), Sraka, Mišić, Kemec (87. Šuplika), Vlah, Martinec, Režek, Glavina, Trstenjak (68. Novak, 76. Belić). Trener Zlatko Vugrinec

Poraz nogometaša Naprijeda u utakmici gdje su mogli puno bolje proći jer su imali prilike koje nisu iskoristili. Već u 10. minuti domaćin je poveo iz najstrože kazne da bi gosti preuzeli igru i imali prilike za pogodak. Domaćin je u 77. minuti povečao rezultat na 2:0. Minutu prije kraja u gostujućem šesnaestercu bio je srušen Glavina te Martinec s bijele točke smanjuje na 2:1. U zadnjim sekundama Režek puca ali njegov udarac zaustavlja domaći vratar. (Z.P.)

SLOBODA1

PUŠĆINE0

Slakovec - igralište Slobode. Gledatelja: 200. Sudac: Turk (Zebanec). Strijelac: Baksa (72).

Sloboda: Tkalčec, Posavec (65. Buhanec), Podvez (67. Mesarić, 90. Grabar), Novak, Cvetković, Katanec, Srnec, Kukovec, Baksa, P. Hergotić (57. K. Hergotić), Petek (75. Goricaj). Trener Stjepan Petek

Pušćine: Kolar, Mikulec, Fekonja (46. Celinger), Katalenić, Terzić, Špicer (73. Martan), Dovečer, Horvat, Ribić, Levanić, Šivak (88. Lesar). Trener Dejan Car

Općinski derbi završen je minimalnom pobjedom domaćina. Prvih 45 minuta igralo se uglavnom na sredini terena, oprezno, bez izrazitih prilika za pogodak. U drugom poluvremenu bolje, s mnogo uzbuđenja i više inicijative gostujuće momčadi. Upravo u jeku te inicijative domaći su iz jedne brze akcije postigli pogodak koji je odlučio o pobjedniku. Baksa je s ruba gostujućeg kaznenog prostora bio precizan. Prije toga u 67. minuti upitna situacija u domaćem kaznenom prostoru kada je jedan gostujući igrač ostao ležati, a sudac Turk u blizini nije reagirao. Do kraja susreta gosti su u 72. i 82. minuti propustili realizirati vrlo izgledne prilike. (J.F.)

GRANIČAR3

POLET2

Kotoriba - sportski park. Gledatelja:200. Sudac:  Srnec (Čakovec). Strijelci: 1:0 Čižmešija (42), 2:0 Kranjec (48), 3:0 Kos (65), 3:1 Karlovčec (82), 3:2 Paler (86)

Graničar: Lehki, Mikulan (57. Horvat), Tilošanec, Beliga, Nađ, Čižmešija, Lončar, Hertelendi, Kranjec (85. Mešnjak), Kos, Paveli

Polet: M. Perčić, Sobočan, Karlovčec, Paler, Vršić (49. Mikolaj), Goričanec (52. Radiković), Šardi, Vinko (46. Cvetković), Barat, Stojko, Turk. Trener Goran Makovec

Pod vodstvom novog trenera Danijela Fundaka, koji je u zapisnik bio upisan kao predstavnik kluba, nogometaši Graničara ostvarili su tešku, ali zasluženu pobjedu. Kada kažemo tešku mislimo na grčevitu borbu za očuvanje rezultata, nakon što su prelijepim akcijama i zgodicima poveli 3:0. Tada su nerazumljivo stali, igru prepustili gostima koji su iz dva prekida, i to ponovo radi konfuzne domaće obrane, smanjili i ugrozili vodstvo domaćih. Unatoč pobjedi u redovima Kotoripčana još dosta toga ne ‘štima’. (M.G.)

Preostali rezultat 4. kola: Zadrugar - Plitvica (S) 3:0.