Sport 21.08.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:49.

Međužupanijska liga: Opet potop Archee Čakovec

SLOBODA3

ZADRUGAR2

Slakovec - igralište Slobode. Gledatelja: 200. Sudac: Pajtak (M. Bukovec). Strijelci: 1:0 P. Hergotić (9), 2:0 Petek (29), 2:1 Struški (40, 11 m), 2:2 Prlog (79), 3:2 P. Hergotić (82).

Sloboda: Tkalčec, Posavec (71. K. Hergotić), Grabar (56. Buhanec), Novak, Cvetković, Katanec, Srnec, Goricaj (46. Pintarić), Baksa, P. Hergotić (85. Mesarić), Petek (60. Podvez). Trener Stjepan Petek

Inicijativa domaćina na kraju se isplatila i zabilježili su prvu pobjedu u novom rangu natjecanja. Prema viđenome apsolutno zasluženu. Vodili su 2:0, imali još neke prilike povećati vodstvo, gosti su međutim smanjili rezultat  iz pomalo dvojbeno suđenog kaznenog udarca, iza toga desetak minuta pred kraj i izjednačili. Pobjedu je domaćima ipak osigurao Patrik Hergotić, svojim drugim pogotkom pa su gledatelji zadovoljno napustili teren. (J.F.)

GRANIČAR4

ZELENGAJ2

Kotoriba - sportski park. Gledatelja: 250. Sudac: Kramar (Varaždin). Strijelci: 1:0 Čižmešija (16, 11 m), 2:0 Kranjec (38), 2:1 Peharda (52), 3:1 Čižmešija (56), 3:2 Mlakar (68), 4:2 Kranjec (82).

Graničar: Lehki, Mešnjak, Nađ (55. Tilošanec), Beliga, Belović, Frančić, Čižmešija (87. Rebrek), Lončar, Kos (74. Paveli), Kranjec (88. Mlakar), Mikulan (46. Heretelendi). Trener Antun Jukić

Nakon dugog vremena pljesak u kotoripskom Sportskom parku. Zaslužili su to domaći koji su zasluženo pobijedili u igri koja je u većem dijelu imala svoju prepoznatljivost, a postignuto je to s petoricom novih igrača u odnosu na proljeće i novim trenerom. Pobijeđena je mlada i poletna momčad gostiju koja se u 68. minuti opasno približila domaćem vodstvu, a uz dvije stative jednom je izjednačenje spasio domaći vratar Lehki. Naoko mirna utakmica s čak 8 žutih kartona, 5 kod domaćih i 3 kod gostiju, te po jedan crveni na svakoj strani. Kod Graničara ga je, po nama neopravdano, dobio Mario Paveli u 82. minuti. (M.G.)

POLET1

NEDELIŠĆE3

Sv. Martin na Muri - igralište NK Polet. Gledatelja 600. Sudac: Jurčec. Strijelci: 1:0  Goričanec (7), 1:1 Međumurac (40), 1:2 Marčec (45), 1:3 Kosir (88).

Polet: Perčić, Radiković, Karlovčec, Vršić (64. Vinko), Paler (77. Karlovčec), Goričanec, Mikolaj, Šardi, Cvetković, Turk. Trener Dražen Škvorc

Nedelišće: Kocijan, M. Pintarić, N. Pintarić, Levačić (13. Mesarić), Kosir, Egri (83. Vizinger), Jagec, Marčec (61. Topolnjak), Nježić, Međumurac, Vuk. Trener Damir Maretić

Pred oko 600 gledatelja odigran je derbi koji je donio borbenu i na momente oštru igri u kojoj su zasluženu pobjedu ostvarili gosti. Domaćin je poveo već u 7. minuti pogotkom Goričanca da bi isti dvije minute kasnije nakon grubog starta s leđa nad Tomislavom Levačićem bio isključen, a Tomislav prevezen u bolnicu u Čakovec gdje mu je dijagnosticirana teža ozljeda (prijelom potkoljenične kosti!). Gosti dolaze do poravnanja prekrasnim pogotkom Međumurca a u posljednjoj minuti prvog dijela Marčec preokreće na 1:2 u korist gostiju. U nastavku Nedelišće u 88. minuti preko Kosira pogotkom potvrđuje zasluženu pobjedu. (Z.P.)

PUŠĆINE9

A. ČAKOVEC0

Pušćine - igralište NK Pušćine. Gledatelja 100. Sudac: Kolarić. Strijelci: 1:0 Levanić (11), 2:0 Levanić (42), 3:0 Ribić (53), 4:0 Dovečer (54), 5:0 Dovečer (59) 6:0 Ribić (60), 7:0 Ribić (74), 8:0 Ribić (79), 9:0 Dovečer (90).

Pušćine: Kolar (66. Špicer), Mikulec (61. Lesar), Fekonja (46. Martan), Celinger (66. Magdalenić), Florijanić, Katalenić, Špicer, Horvat, Ribić, Levanić (77. Horvat), Dovečer. Trener Dejan Car

Archea Čakovec: Kišak, Katančić, Grahovec, Bubnjar, Balagović, Hlevnjak, Gnatkowski, Poljanec, Ahmedi, Božiković, Bilješko. Trener Josip Zbiljski

Nogometaši Pušćina u premijernom nastupu u višem rangu potopili su ekipu Archeju Čakovec s 9:0 mada je rezultat po propuštenim prilika mogao biti i dvocifren. Pogotke za domaćina postigli su Levanić dva  Dovečer tri te Ribić četiri dok gosti u samoj završnici utakmice nisu uspjeli postići počasni pogodak iz najstrože kazne. (Z.P.)

NAPRIJED2

SLOGA0

Cirkovljan - igralište Zdenci. Gledatelja 200. Sudac: Srnec. Strijelci: 1:0 Martinec (41), 2:0 Glavina (52, 11m).

Naprijed: Čonkaš, Hižman, Kemec, Sraka, Mišić, Bermanec (23. Fleten), Varga (88. Belić), Martinec, Vlah (82. Šuplika), Glavina, Režek (77. Šimunković). Trener Zlatko Vugrinec

Sloga: Mihalković, Gyofi, Dokleja, Obadić, Kosalec, Antonović, Sečan, Žvorc (73. Jambrošić), Fučko (67. Lesjak), Zoka (85. Glad), Frančić. Trener Danijel Štefulj

Zaslužena pobjeda domaćina u zanimljivoj i neizvjesnoj utakmici. Gosti su bolje otvorili utakmicu te su prvih 20-ak minuta dominirali da bi domaćini uspostavili ravnotežu te u 41. minuti nakon proigravanja Režeka, Martinec iz blizine postiže pogodak za 1:0. U nastavku u 52. minuti gostujući igrač igrao je u svom šesnaestercu rukom te sudac pokazuje na najstrožu kaznu iz koje Glavina postiže pogodak za konačnih 2:0. (Z.P.)

MAROF3

CENTROMETAL0

N. Marof - gradski stadion  Gledatelja: 200. Sudac: Kolarić (Čakovec). Strijelci:1:0 Hrebak (25), 2:0 Harmicar (51), 3:0 Hrebak (56).

Centrometal: Petković, M. Vincetić, Hlišć, Panić, Dumančić (46. Vrbanić), Logožar (46. Gunc), Vrbanec, Novak (60. B. Vincetić), Bratković, Bačan, Zavrtnik (46. Borko). Trener Dragutin Naranđa

Slabi ulazak u utakmicu stajao je Macinčane poraza. Prema viđenome previsokog, mogli su bolje rezultatski proći, lako su međutim primili 3 pogotka i nisu se do kraja susreta uspjeli oporaviti. Iako su u drugom poluvremenu igrali nešto bolje  morali su na kraju priznati domaćima zasluženu pobjedu. (J.F.)

PLITVICA (G)0

RUDAR1

Gojanec - igralište  Plitvice. Gledatelja. 150. Sudac: Juras (Čakovec). Strijelac: D. Šoltić (5).

Rudar: Rajf, Mihalic, Šprajc, Vuri, Vurušić (70. Levačić), D. Šoltić (90. Liklin), Novak (60. Knežević), Čalopa, N. Šoltić, Berdin (88. Zadravec), M. Šoltić. Trener Bojan Vincetić

Startna pobjeda ‘rudara’ u teškom i neizvjesnom susretu. Nakon dobrog početka, rano su preko Daria Šoltića postigli pogodak i vodstvo. Koje su zadržali do kraja susreta, imali i više prilika ga povisiti. Na kraju su morali izdržati i izdržali su inicijativu i pritisak domaćih te se opravdano veseli važnim gostujućim bodovima. (J.F.)

MLADOST K.4

PLITVICA (S)0

Prelog - stadion Mladosti. Gledatelja oko 250. Sudac: Pavlić. Strijelci: 1:0 Bukal (10), 2:0 Golubić (47), 3:0 Caban (50), 4:0 Murković (52).

Mladost Komet: Farkaš, Habuš, Murković (72. Vuk), Jambrović (25. Halić), Bukal (62. Božek), Balent, Golubić, Vuk, Mihoci (51. Gorupić), Bukal (70. Tišljarić), Caban. Trener

Domaćin u premijernom nastupu na svom novoizgrađenom prekrasnom travnjaku ostvario je visoku i potpuno zasluženu pobjedu nad Plitvicom. Bukal u prvom dijelu te Golubić, Caban i Murković bili su strijelci za visoku pobjedu koja je prema propuštenim prilikama mogla biti još veća. (Z.P.)