Sport 06.11.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:51.

MEĐUŽUPANIJSKA LIGA: Preložani potopili Novi Marof

MLADOST K.9

N. MAROF2

Prelog - stadion Mladosti. Gledatelja 200. Sudac: Ćosić. Strijelci: 0:1 Halilović (5), 1:1 Balent (9), 2:1 D. Bukal (14), 3:1 D. Bukal (36), 4:1 Murković (54), 5:1 Gorupić (63), 6:1 Hladnik (73), 7:1 Hladnik (77), 7:2 Hrebak (81, 11m), 8:2 Hladnik (82), 9:2 Jambrović (89).

Mladost Komet: Farkaš (75. Grabant), Murković, Jambrović, N. Bukal (78. Zrna), Balent, Đurec, A. Vuk (65. D. Vuk), Hladnik, Mihoci (61. Gorupić), D. Bukal (68. Tišljarić), Caban. Trener Tomica Šestan

Odlična igra nogometašima Mladosti Komet donijela je visoku i potpuno zasluženu pobjedu protiv Novog Marofa. Već u 5. minuti gosti su poveli pogotkom Halilovića da bi ubrzo Balent i u dva navrata D. Bukal odveli na odmor domaću ekipu s prednošću od 3:1. U nastavku potpuna dominacija domaćin koji su pogocima Murkovića, Gorupića, Jambrovića te trostrukog strijelca Hladnika do vrha napunili mrežu gostujućeg vratara Kopjara. (Z.P.)

JALŽABET3

NAPRIJED0

Jalžabet - igralište Jalžabet. Gledatelja 200. Sudac: Kolarić. Strijelci: 1:0 Medved (13), 2:0 Car (87), 3:0 Medved (90).

Naprijed: Čonkaš, Mišić, Jurčan (75. Šuplika), Sraka, Šimunković, Hižman, Kemec, Martinec, Varga (59. Fleten), Glavina, Režek

Poraz nogometaša Naprijeda u Jalžabetu protiv istoimenog protivnika. Gosti su prvi zaprijetili ali udarac Glavine odlazi tik pored gola. Domaćin dolazi u vodstvo u 13. minuti iz slobodnog udarca, Medved postiže pogodak za 1:0. U nastavku gosti ulaze na sve ili ništa, opasno prijete dok Glavina i režek imaju prilike za pogodak koje ne koriste da bi kazna stigla u samoj završnici utakmice kada je domaćin preko brzih kontri pogocima Cara i Medveda ostvario zasluženu pobjedu od 3:0. (Z.P.)

IVANČICA0

PUŠĆINE3

Ivanec - gradski stadion. Gledatelja 50. Sudac: Žganec. Strijelci: 0:1 Ribić (2, 11m), 0:2 Dovečer (12), 0:3 Šivak (67).

Pušćine: Kolar, Lesar (63. Šivak), Florijanić (46. Mikulec), Terzić, Dar. Horvat (63. Pintarić), Katalenić, Špicer, Celinger, Ribić (66. Dam. Horvat), Levanić, Dovečer (80. Magdalenić). Trener Dejan Car

Nogometaši Pušćina ostvarili su vrlo važnu pobjedu u Ivancu te tako prekinuli niz negativnih rezultata (tri poraza i remi). Već u 2. minuti nakon jedne oduzete lopte domaći igrač igrao je u svom šesnaestercu rukom te sudac pokazuje na najstrožu kaznu. Siguran realizator je Ribić. I dalje gosti igraju presing da bi u 12. minuti Špicar probio lijevu stranu te ubacio paralelnu loptu u gostujući peterac gdje Dovečer loptu posprema u gol za 2:0. Gosti kontroliraju igru i u 67. minuti Šivak postiže pogodak za konačnih 3:0. (J.F.)

PLITVICA (S)0

POLET3

Selnik - igralište Plitvice. Gledatelja 100. Sudac: Đurđek. Strijelci: 0:1 K. Goričanec (20), 0:2 Barat (62), 0:3 Barat (70).

Polet: Perčić, Karlovčec, Radiković, Paler, Sobočan (68. Zadravec), A. Goričanec (56. Vinko), Barat, Turk, Novak, K. Goričanec, Cvetković (58. Mikolaj). Trener Tine Špilak

Odlična igra nogometa Poleta donijela je novu prvenstvenu pobjedu u Selniku protiv Plitvice. Vodeći pogodak Polet je postigao u 20. minuti preko Karla Goričanca da bi u nastavku utakmice Barat s dva pogotka postavio konačnih 0:3. (Z.P.)

RUDAR4

GRANIČAR0

Mursko Središće - igralište Rudara. Gledatelja: 250. Sudac: Kolarić (N. S. Rok). Strijelci: 1:0 Vurušić (15), 2:0 D. Šoltić (37), 3:0 M. Šoltić (64), 4:0 D. Šoltić (88).

Rudar: M. Rajf (73. R. Rajf), Šprajc, Vuri, Vurušić, D. Šoltić, Novak, Čalopa (63. Knežević), M. Šoltić, Radiković (63. Liklin), Berdin (69. Šardi), M. Šoltić. Trener Goran Vincetić

Graničar: Lehki, Horvat, Mikulan, Čižmešija (17. Tilošanec), Lončar, Paveli, Kranjec, Kos, Trojko, Poljanec (63. Matotek), Mešnjak. Trener Robert Čižmešija

Lakše od očekivanja, motivirani i razigrani domaći sastav došao je u međimurskom derbiju do visoke i apsolutno zaslužene pobjede. Koja je mogla biti još uvjerljivija, obzirom da gosti u ovom susretu nisu ničim dokazali svoju kvalitetu i visoki plasman, a nisu imali ni pravu priliku postići bar “počasni” pogodak. Upravo zbog toga konstatacija o zasluženoj pobjedi “rudara” ima čvrstu podlogu. (J.F.)

CENTROMETAL3

SLOBODA3

Macinec - igralište Centrometala. Gledatelja: 300. Sudac: Juras (Vučetinec). Strijelci: 1:0 Hlišć (29), 2:0 Zavrtnik (58), 2:1 Baksa (65), 2:2 Petek (69), 2:3 Petek (87), 3:3 Bačan (90).

Centrometal: Petković, Novak, Gunc, Hlišć, Dumančić (69. Vincetić), Panić, Majsen, Vibovec, Bačan, Zavrtnik, Vrbanić. Trener Dragutin Naranđa

Sloboda: Tkalčec, Posavec (46. Goricaj), Grabar, Novak (5. Podvez), Cvetković, Katanec, Srnec (69. K. Hergotić), Kukovec, Baksa, P. Hergotić, Pintarić (46. Petek). Trener Stjepan Petek

Lokalni, općinski derbi završen je bez pobjednika što je možda i najrealnije. Mogli su međutim domaći bolje proći da su nakon uvjerljivog 2:0 vodstva postigli treći pogodak za što je bilo prilika. Nisu, pa su gosti najprije poravnali na 2:2, postigli 3 minute pred kraj i vodeći 3. pogodak. Kada se očekivao kraj susreta i njihova pobjeda “ukazao” se Bačan i efektnim pogotkom poravnao ishod i susret je završen bez pobjednika. (J.F.)

SLOGA1

ZELENGAJ2

Čakovec - igralište Sloge. Gledatelja: 100. Sudac: Hrastić (Hrženica). Strijelci: 0:1 Šetek (23), 1:1 Kosalec (57); 1:2 Mlakar (80).

Sloga: Mihalović, Obadić, Glad (Dokleja), Sečan, Kosalec (74. Carlos), D. Antonović, M. Antonović, Fučko, Jambrošić, Zoka (80. Gyofi), Frančić. Trener Danijel Štefulj

Zanimljiv susret u kojem su na kraju slavili gosti. Postigli su sredinom 1. poluvremena vodeći pogodak, domaći u tom dijelu susreta nisu iskoristili nekoliko izrazitih prilika da bar izjednače, u 57. minuti to im je ipak uspjelo. Kada se očekivalo da će napasti i postići drugi pogodak, vodeći su pogodak u završnici susreta postigli iz brze kontre gosti. To su vodstvo do kraja održali i opravdano se veselili velikim bodovima. Obje su momčadi završile susret s po 10 igrača, isključeni su zbog drugog žutog Matija Antonović kod domaćih u 81. i Mlakar kod gostiju u 82. minuti. (J.F.)

PAROVI 14. KOLA (14:30 h): nedjelja: Zadrugar - Nedelišće, subota: Sloboda - Sloga, nedjelja: Graničar - Centrometal, subota: Polet - Rudar, nedjelja: Pušćine - Plitvica (S), nedjelja: Naprijed - Ivančica, Novi Marof - Jalžabet, nedjelja: Plitvica - Mladost Komet, slobodan je Zelengaj.