Sport 12.11.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:50.

MEĐUŽUPANIJSKA LIGA: Prvi poraz Nedelišća

ZADRUGAR2

NEDELIŠĆE1

Hrastovsko - igralište Hrastovsko. Gledatelja 150. Sudac: Kolarić. Strijelci: 1:0 Novak (31), 1:1 Vizinger (63), 2:1 Novak (76).

Nedelišće: Trstenjak, M. Pintarić (46. Mesarić), N. Pintarić, Vručina, Kosir, Egri, Jagec, Marčec (59. Vizinger), Nježić (77. Varga), Međumurac, Vuk. Trener Damir Maretić

Prvi prvenstveni poraz nogometaša Nedelišća u Hrastovskom u utakmici sa Zadrugarom. Domaćin je poveo u 31. minuti pogotkom Novaka da bi Nedelišće poravnalo preko Vizingera u 63. minuti. U 76. minuti domaćin je ponovo postigao pogodak preko Novaka za konačnih 2:1. (Z. Premuš)

SLOBODA4

SLOGA2

Slakovec - igralište Slobode. Gledatelja: 150. Sudac: Kramar (Vž). Strijelci: 1:0 Baksa (22), 2:0 Posavec (34), 3:0 Petek (39), 4:0 P. Hergotić (65, 11 m), 4:1 Antonović (82), 4:2 Frančić (84).

Sloboda: Tkalec, Posavec (76. Tkalec), Grabar, Kukovec, K. Hergotić, Katanec, Srnec, Goricaj (86. Mesarić), Baksa (85. Buhanec), P. Hergotić (67. Podvez), Petgek (67. Pintarić). Trener Stjepan Petek

Sloga: Mihalković, Dokleja, Obadić, Glad, Sečan, Kosalec, Antonović, Fučko, Jambrošić, Frančić, Carlos (80. Ban). Trener Danijel Štrefulj

Sve dileme u lokalnom derbiju domaći su riješili već poslije prvih 45 minuta igre. Vodili su 3:0, imali inicijativu i još neke prilike za uvjerljivije vodstvo koje su u 65. minuti iz kaznenog udarca povisili na 4:0. Gosti koji su u finišu susreta postigli 2 pogotka, a olakšali su im posao jer su od 53. minute igrali s 10 igrača, zbog 2. žutog kartona isključen je Obadić. (J. Freiler)

GRANIČAR0

CENTROMETAL2

Kotoriba - Sportski park. Gledatelja: 200. Sudac: Željko Turk (Zebanec). Strijelci: 0:1 Nađ-ag, 0:2 Bačan (76).

Graničar: Lehki, Horvat, Mikulan(80. Tilošanec), Hertelendi (80. Trojko), Nađ, Čižmešija, Lončar, Paveli (81. Matotek), Kranjec, Mešnjak (59. Poljanec). Trener Robert Čižmešija

Centrometal: Petković, Novak (80. Logožar), Bratković, Hlišć, Panić, Majsen, Vibovec (74. Dumančić), Bačan, Zavrtnik (67. Gunc), Borko, Vrbanić (82. Vincetić). Trener Dragutin Naranđa

Ovo je bila posljednja jesenska utakmica Graničara pred svojom vjernom publikom koju su razočarali. Zasluženo su poraženi od borbenog, zrelijeg i taktički vrlo dobro pripremljenog Centrometala. Gosti su se od samog početka nametnuli kao čvrsti protivnik s “glavom i repom”, dok su domaći stihijski napadali i to nepovezano s bezbroj pogrešaka. U prvom dijelu gosti su promašili dvije izgledne, a domaći jednu prigodu. Treba spomenuti da su od 53. minute igrali s igračem manje jer je zbog drugog žutog isključen Marko Borko. U posljednje 2 utakmice Kotoripčani su primili čak 6 pogodaka, a da nisu postigli niti jedan. Posljedica takvog stanja u momčadi je netreniranje pa raspolažemo informacijom da su u posljednja tri tjedna održali svega jedan trening. Dečki, tako se ne može igrati ni u najnižem razredu!? (M. Grubić)

POLET1

RUDAR1

Sv. Martin na Muri - Igralište NK Polet. Gledatelja 600. Sudac: Pavlić. Strijelci: 0:1 M. Šoltić (20) 1 : 1 Radiković (47).

Polet: Perčić, Karlovčec , Radiković (90. Zadravec), Paler, Sobočan, Barat, Vinko (66. Mikolaj) Turk, Novak, K. Goričanec, Cvetković (50. A. Goričanec). Trener Tine Špilak

Rudar: Rajf, Šprajc, Vuri, Vurušić (85. Mihalic), D.Šoltić, Novak, Čalopa (56. Knežević), N. Šoltić, Radiković (72. Podgorelec), Berdin, M. Šoltić (65. Liklin). Trener Goran Vincetić

Susjedni derbi pred velikim brojem gledatelja koji su vidjeli borbenu i neizvjesnu utakmicu. Gosti su bolje ušli u utakmicu. U 20. minuti M. Šoltić preciznim udarcem s oko 16 metara donosi vodstvo gostima. U 29. minuti domaćin ostaje s igračem manje jer je nakon drugog žutog kartona isključen Novak. Bez obzira domaćin je krenuo odlučnije, bio bolja ekipa te je oko 40. minute nakon prekršaja nad Turkom sudac pokazao na najstrožu kaznu koju u poravnanje ne uspijeva pretvoriti Barat jer mu gostujući vratar brani udarac. Odmah na početku nastavka u 47. minuti nakon prekršaja nad Baratom za domaćina je dosuđen slobodni udarac na rubi šesnajsterca gostiju. Udarac izvodi Radiković i postiže pogodak za 1:1. Erupcija oduševljenja domaćin igrača i navijača. Oko 50. minute prekršaj nad Karlovčecom u gostujućem šesnaestercu i odličan sudac Panić po drugi put pokazuje na jedanaesterac. Udarac ovaj put izvodi Radiković ali gostujući vratar Rajf koji je bio i junak utakmice mu brani udarac. (Z. Premuš)

PUŠĆINE6

PLITVICA (S)1

Pušćine - igralište NK Pušćine. Gledatelja 150. Sudac: Pavličević. Strijelci: 0:1 Međimorec (17), 1:1 Celinger (26), 2:1 Celinger (52), 3:1 Ribić (62), 4:1 Florijanić (74), 5:1 Celinger (79), 6:1 Lesar (90).

Pušćine: Kolar (80. Špicer), Mikulec, Magdalenić (46. Horvat), Terzić, Celinger, Katalenić, Dovečer (82. Lesar), Špicer, Ribić (69. Pintarić), Levanić (64. Florijanić), Šivak. Trener Dejan Car

Odlična igra Pušćina i visoka pobjeda koja je prema propuštenim prilikama mogla biti uvjerljivija. Gosti, koji su stigli s deset igrača, dobro su se borili i odolijevali svim napadima domaćina koji je promašivao svoje prilike u 17. minuti su poveli. Ipak, domaćin preko Celingera u 26. i 52. minuti preokreće rezultat na 2:1, Ribić u 62. minuti povećava vodstvo na 3:1 da bi do kraja Florijanić, ponovo Celinger i Lesar “potopili” goste za visokih 6:1. (Z. Premuš)

NAPRIJED2

IVANČICA1

Cirkovljan - igralište Zdenci. Gledatelja 150. Sudac: Buden. Strijelci: 1:0 Martinec (15), 1:1 Solina (34), 2:1 Trstenjak (75).

Naprijed: Čonkaš, Jurčan, Trstenjak, Sraka, Šimunković, Hižman, Šuplika (77. Varga), Martinec, Vlah, Kemec, Režek (76. Fleten). Trener Dušan Podgorelec

Domaćin pod vodstvom novog trenera Dušana Podgorelca ostvario je pobjedu protiv Ivančice od 3:1. Od početka utakmice krenuli su agresivno te Sraka upućuje odličan udarac kojeg krajnim naporom zaustavlja gostujući vratar. U 15. minuti proigrana akcija u kojoj je Martinec postigao pogodak za 1:0. Domaćin je promašio nekoliko odličnih prilika za povečanje rezultata da bi kazna stigla u 34. minuti kada Solina poravnava na 1:1. Domaćin kreće na sve ili ništa, ponovo propušta odlične prilika da bi ipak, u 75. minuti Trstenjak postigao pogodak vrijedan pobjede. (Z. Premuš)

PLITVICA (G)5

MLADOST K.2

Gojanec - igralište NK Plitvica. Gledatelja 150. Sudac: Jurčec. Strijelci: 1:0 Črnila (39), 1:1 Gorupić (47), 2:1 Buhin (48), 3:1 Buhin (67), 4:1 Buhin (74), 4:2 Bukal (78), 5:2 Buhin (88).

Mladost Komet: Farkaš, Habuš, Murković, Caban, N. Bukal, Balen, Đurec, Vuk (70. Tišljarić), Hladnik, D. Bukal, D. Vuk (46. Gorupić). Trener Tomica Šestan

Utakmica odigrana po teškom i blatnjavom terenu na kojem su se bolje snašli domaći i ostvarili visoku pobjedu. Utakmicu je obilježio domaći igrač Buhin koji je postigao četiri pogotka. (Z. Premuš)

PAROVI 15. KOLA (14 h): subota: Mladost Komet - Zadrugar, Jalžabet - Plitvica (G), Ivančica - Novi Marof, subota: Plitvica (S) - Naprijed, subota: Rudar - Pušćine, subota: Centrometal - Polet, nedjelja-10 h: Sloga - Graničar, subota: Nedelišće - Zelengaj, slobodna je Sloboda.