Sport 14.05.2015. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 13:03.

MEĐUŽUPANIJSKA LIGA: Šestice Slobode i Graničara

NAPRIJED1

PLITVICA (G)3

Cirkovljan - igralište Zdenci. Gledatelja 100. Sudac: Novosel. Strijelci: 0:1 Jošua Horvat (11), 0:2 Mario Horvat (56), 0:3 Matija Horvat (61), 1:3 Glavina (62, 11m).

Naprijed: Čonkaš, Mišić (64. Šuplika), Jurčan (72. Kolarek), Sraka, Horvat, Hižman, D. Vugrinec, Martinec, H. Vugrinec 45. Hižman), Glavina, Režek. Trener Dušan Podgorelec

Domaćin u izuzetno važnoj utakmici u borbi za opstanak nije uspio ostvariti pobjedu. Teren je napustio pognutih glava. Gosti su bolje ušli u utakmicu što je rezultiralo već u 5. minuti pogotkom Jošue Horvata. Domaćin napada, stvara nekoliko odličnih prilika koje ne uspijeva realizirati da bi gosti preko brzih akcija ostvarili vodstvo od 0:3. Naprijed uspijeva tek u 62. minuti iz kaznenog udarca smanjiti na konačnih 1:3. (Z. Premuš)

PUŠĆINE5

MLADOST K.1

Pušćine - igralište NK Pušćine. Gledatelja 100. Sudac: Juras (Vučetinec). Strijelci: 1:0 Ribić (19, 11m), 1:1 Habuš (31), 2:1 Ribić (42), 3:1 Levanić (55), 4:1 Mikulec (75), 5:1 Ribić (84).

Pušćine: Kolar, Terzić (85. Fekonja), Katalenić, Bosil, Mikulec, Dovečer (40. Pintarić, 75. Florijanić), Koren, Špicer, Ribić (86. Znidarić). Trener Dejan Car

Mladost Komet: Farkaš (46. Grabant), Habuš, Đurec (75. Božek), Gorupić, Balent, A. Vuk (55. Golubić), Hladnik, Tišljarić, Jambrović, Bukal, D. Vuk. Trener Tomica Šestan

Utakmica dviju ekipa koje u proljetnom dijelu prvenstva postižu odlične rezultate donijela je pomalo neočekivano visoku ali zasluženu pobjedu domaćina. U 19. minuti iz kaznenog udarca Ribić dovodi Pušćine u vodstvo od 1:0 da bi iskusni Habuš poravnao na 1:1. Ponovo Ribić tri minute prije odlaska na odmor dovodi domaćina u novo vodstvo da bi se u nastavku Pušćine razigralo te Levanić, Mikulec i ponovo Ribić donose Pušćinama visoku pobjedu. (Z. Premuš)

POLET2

JALŽABET2

Sveti Martin na Muri - igralište NK Polet. Gledatelja 150. Sudac: Ćosić. Strijelci: 0:1 Bručić (35), 1:1 Barat (37), 2:1 Barat (57), 2:2 Friščić (68).

Polet: Fodor, Novak (77. Sakač), Radiković, Paler, Sobočan, Barat, Zadravec (61. Cvetković), Vinko (66. Kristl), Vršić, Kosi (46. Smodiš), Goričanec (81. Ferlin). Trener Tine Špilak

Utakmica Poleta i Jalžabeta bila je zanimljiva s puno preokreta i rezultatske neizvjesnosti a završila je bez pobjednika. Gosti su poveli u 35. minuti pogotkom Bručića da bi raspoloženi Barat s dva pogotka preokrenuo rezultat na 2:1. Ipak, borbeni Jalžabet preko Friščića u 68. minuti postiže pogodak za konačnih 2:2. (Z. Premuš)

GRANIČAR6

IVANČICA1

Kotoriba - Sportski park. Gledatelja: 200. Sudac: Buden (Črešnjevo). Strijelci: 1:0 Nađ (13), 2:0 Poljanec (15), 3:0 Kos (45), 4:0 Kos (48), 5:0 Kos (66), 6:0 Latin (88) 6:1 Solina (89)

Graničar: Jambres, Mikulan, Horvat, Nađ, Latin, Hertelendi, Kos, Matotek, Poljanec, Tilošanec, Andrlon. Trener Robert Čižmešija

Prva i više nego zaslužena pobjeda Kotoripčana na svom travnjaku u drugom dijelu prvenstva. Bilo je to u nogometnoj uspavanki jer su jedni i drugi igrali toliko da zadovolje formu. Domaći su ipak pokazali više želje i htjenja, postigli su 6 zgoditaka iz ne baš pretjerano mnogo prilika. Valja istači hat-trik Vilima Kosa i posebno treći pogodak kada je od centra igrališta do vratiju Žuličeka nanizao sedmoricu igrača. Imali su i gosti, zahvaljujući pomoći vjetra, dva-tri ozbiljna udarca na vrata Jambresa koje je on obranio. (M. Grubić)

SLOBODA6

PLITVICA (S)1

Slakovec - igralište Slobode. Gledatelja: 150. Sudac: Jelić (Ribić Breg). Strijelci: 1:0 Baksa (30), 2:0 Baksa (57), 3:0 Srnec (66), 4:0 Hergotić (76), 5:0 Baksa (80), 5:1 Kranjec (88), 6:1 Hergotić (89).

Sloboda: Tkalčec, Posavec (69. Mesarić), Pintarić, Novak, Cvetković, Katanec, Srnec, Goricaj (84. Grabar), Panić (78. Vugrinec), Baksa (84. Tkalec), Petek (60. Hergotić). Trener Stjepan Petek

Domaćima je trebalo 45 minuta da se dobro zagriju i da odličnom igrom i zavidnom efikasnošću u drugih 45 zabilježe vrlo uvjerljivu pobjedu. U prvom su dijelu susreta postigli tek jedan pogodak, imali su međutim još nekoliko izglednih prilika za uvjerljivije vodstvo. U drugom poluvremenu sve im je polazilo ‘za nogom’ pa su postigli još 5 pogodaka i riješili sve dileme, ako ih je i bilo, oko zasluženog pobjednika. Ukratko gosti su rezultatski na kraju još dobro prošli. (J. Freiler)

ZELENGAJ0

RUDAR2

Kučan Donji - igralište Zelengaja. Gledatelja: 100. Sudac: Dario Bubek (Pribislavec). Strijelci: 0:1 Vurušić (2), 0:2 Podgorelec (78).

Rudar: Rajf, Levačić, Šardi, Novak, Šprajc, Vurušić (73. Vuri), D. Šoltić, M. Šoltić (84. Knežević), Čalopa (58. Podgorelec), N. Šoltić, Berdin. Trener Goran Vincetić

“Rudari“ nastavljaju s uspješnim igrama i rezultatima. Na gostovanju u Kučanu Donjem zasluženo su slavili. Nakon ranog vodstva već iz 2. minute (strijelac Vurušić) imali su do kraja poluvremena još nekoliko prilika za uvjerljivije vodstvo i već tada osigurati pobjedu. To su međutim ‘ostavili’ za završnicu susreta (strijelac Podgorelec), nisu aktivnom igrom dozvolili domaćinu da im ugrozi vodstvo. Vratar Rajf bio je siguran, a ostali iz momčadi dobro motivirani za konačni uspjeh, što je pak dobra najava pred subotnji lokalni derbi s drugoplasiranim sastavom Slobode Slakovec u Murskom Središću. (J. Freiler)

NEDELIŠĆE5

CENTROMETAL2

Nedelišće - Stadion Trate. Gledatelja: 400. Sudac: Kolarić (Novo Selo Rok). Strijelci: 1:0 Slunjski (14, 11m), 2:0 Međumurac (28), 3:0 Marčec (39), 3:1 Vibovec (47), 3:2 Gunc (58, 11m), 4:2 Slunjski (64, 11m), 5:2 Kosir (74).

Nedelišće: Novak, M. Pintarić, T. Pintarić (84. Numanović), N. Pintarić, Kosir (83. Žganec), Marčec, Topolnjak, Varga, Slunjski (87. Vibovec), Mesarić, Međumurac. Trener Goran Međumurac

Centrometal: Petković, Novak, Šarić (28. Logožar), Gunc, Bratković, Borko (46. Zavrtnik), Dombaj (69. Dumančić), Vibovec, Bačan, Vincetić, Vrbanić. Trener Dragutin Naranđa

Odlična nogometna predstava u derbiju u kojem je postignuto čak sedam pogodaka i u kojoj je zasluženu pobjedu ostvario domaćin. U 14. minuti T. Pintarić pokušao je ubaciti loptu u peterac, a gostujući igrač igra rukom i glavni sudac dosuđuje kazneni udarac iz kojeg Slunjski postiže pogodak za 1:0. Na 2:0 povisuje Međumurac dok isti igrač odlično proigrava Marčeca koji u 39. minuti rezultat povisuje na 3:0. U nastavku gosti se pogocima Vibovca te Gunca iz kaznenog udarca vraćaju u utakmicu da bi ponovo domaćin zaigrao te preko Slunjskog ponovo iz kaznenog udarca te prekrasnim pogotkom Kosira otišao na 5:2. (Z. Premuš)

Preostali rezultat 28. kola: Zadrugar - Novi Marof 4:1, slobodna je bila Sloga.