Sport 05.05.2015. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 13:03.

MEĐUŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA: Rudar svladao Nedelišće

PLITVICA (G)1

PUŠĆINE3

Gojanec - igralište Plitvica. Gledatelja 150. Sudac: Klarić. Strijelci: 0:1 Levanić (11), 0:2 Levanić (31, 11m), 1:2 Buhin (82), 1:3 Mikulec (90).

Pušćine: Kolar, Lesar, Terzić, Katalenić, Celinger, Špicar, Koren, Mikulec, Dovečer, Levanić, Florijanić (62. Magdalenić). Trener Dejan Car

Nakon 9 utrpanih komada Novom Marofu nogometaši Pušćina i u Gojancu su ostvarili novu pobjedu. Već u 11. minuti Levanić je direktno iz kornera šokirao domaćina da bi u 31. minuti Levanić bio u brzoj akciji pokošen u gostujućem šesnaestercu a sudac svira najstrožu kaznu koju isti igrač pretvara u vodstvo od 0:2. Slijedi odlična prilika Buhina da bi u 80. minuti gostujući igrač Celinger bio isključen. Dvije minute kasnije Buhin smanjuje vodstvo gostiju da bi tada bila prava opsada pred golom vratara Kolara, domaćin je pogodio i stativu ali rezultat se ne mijenja dok u brzoj akciji gosti preko Mikuleca postižu pogodak. (Z.P.)

MLADOST K.0

POLET0

Prelog - stadion Mladosti. Gledatelja 150. Sudac: Srnec.

Mladost Komet: Farkaš, Habuš, Đurec, Balent, A. Vuk (49. D. Vuk), Hladnik (58. Halić), Murković, Tišljarić (73. Golubić), Jambrović (58. Gorupić), Bukal, Caban. Trener Tomica Šestan

Polet: Fodor, Novak (75. Kristl), Karlovčec (79. Cvetković), Radiković, Paler, Sobočan, Barat, Vinko (52. Goričanec), Vršić, Turk, Kosi (51. Smodiš). Trener Tine Špilak

Međimurski derbi Mladosti Kometa koji je do ove utakmice nanizao pet uzastopnih pobjeda te Poleta koji ima dobru ekipu što je potvrdio i u ovoj utakmici završio je bez pobjednika. Sama utakmica bila je borbena, čvrsta na momente i gruba  te neizvjesna sa mnogo prilika pred oba gola u kojoj su jedino nedostajali pogoci. (Z.P.)

JALŽABET4

GRANIČAR1

Jalžabet - igralište NK Jalžabet. Gledatelja: 150. Sudac: Željko Turk (Zebanec). Strijelci: 1:0 Henc (6), 2:0 Bručić (21), 3:0 Car (31), 4:0 Hruškar (32), 4:1 Jambres (44, 11 m).

Graničar: Jambres, N. Andrlon (60. Matotek), Horvat, Trojko, Ignac, Nađ, Latin, Hertelendi (78. Rebrek), Kos, Mikulan, Poljanec. Trener Robert Čižmešija

Indisponirana igra Kotoripčana u prvom dijelu ih je stajala rezultata. Domaćin je kontrolirao sve segmente igre, a gosti su se kroz igru ‘tražili’ pa je prvi dio završio u vrlo lošem izdanju. Drugo poluvrijeme druga slika. Bolja igra gostiju, no lopta nije jednostavno htjela u mrežu domaćina i nije došlo do mogućnosti eventualnog izjednačenja i izjednačenja. Već drugu utakmicu za redom jedini strijelac za Graničar je vratar Dino Jambres i to iz kaznenih udaraca. (M.G.)

IVANČICA0

SLOBODA2

Ivanec - gradski stadion. Gledatelja 20. Sudac: Horvat. Strijelci: 0:1 Baksa (20, 11m), 0:2 Katanec (87).

Sloboda: Tkalčec, Posavec (46. Buhanec), Pintarić (46. Mesarić), Novak, Cvetković, Katanec, Srnec, Goricaj (69. Vađunec), Panić (60. Hergotić), Baksa, Petek (90. Tkalec). Trener Stjepan Petek

Očekivani rezultat dok je domaćina koji je od 14. minute nastupio bez Vuglovečkog  od većeg poraza spasio odlični vratar Žuliček. (Z.P.)

RUDAR3

NEDELIŠĆE0

M. Središće - igralište Šoderka. Gledatelja 350. Sudac: Pavlić. Strijelci: 1:0 D. Šoltić (29), 2:0 Vurušić (37), 3:0 D. Šoltić (73).

Rudar: M. Rajf (90. R. Raif), Levačić, Šardi, A. Novak, Šprajc, Vurušić, D. Šoltić (80. Berdin), F. Novak, Podgorelec (59. Čalopa), N. Šoltić, M. Šoltić. Trener Goran Vincetić

Nedelišće: Trstenjak (38. Novak), T. Pintarić, N. Pintarić (64. Varga), Levačić (26. M. Pintarić), Kosir, Egri (48. Žganec), Jagec (65. Numanović), Topolnjak, Slunjski, Mesarić, Međumurac. Trener Goran Međumurac

U međimurskom derbiju ali i u derbiju kola nogometaši Rudara ostvarili su potpuno zasluženu pobjedu nad Nedelišćem. Domaćin u 29. minuti koristi grešku gostujuće obrane te preko Darija Šoltića dolazi u vodstvo. Na 2:0 Rudar povećava u 37. minuti pogotkom Vurušića dok je gostujućem vrataru Trstenjaku slomljen nos te je ubrzo prebačen u Županijsku bolnicu u Čakovec. Domaćin konačnih 3:0 postavlja u 73. minuti, kada ponovo D. Šoltić izravno iz kornera postiže pogodak. (J.F.)

SLOGA3

ZADRUGAR3

Čakovec - igralište NK Sloge. Gledatelja 120. Sudac: Pavličević. Strijelci: 1:0 Mihalović (2), 1:1 Valjak (19), 1:2  Šegović (28), 2:2 Fučko (61), 3:2 Gyofi (66), 3:3 Valjak (84).

Sloga: Perčić, Dokleja, Kosalec, Ban (46. Herman), Sečan, Fučko, Žvorc, Jambrošić, Vugrinec, Mihalović, Gyofi. Trener Zoran Kraljić

Odlična nogometna utakmica puna preokreta i rezultatske neizvjesnosti završila je bez pobjednika. Domaćin je poveo već u 2. minuti preko Mihalovića da bi gosti preokrenuli rezultat pogocima Valjka i Šegovića. Ipak, ponovo domaćin preko Fučka i Gyofija preokreće rezultat da bi Valjak u 84. minuti postavio konačni rezultat utakmice. (J.F.)

N. MAROF0

NAPRIJED2

N. Marof - sportski park. Gledatelja 80. Sudac: Žganec. Strijelci: 0:1 Glavina (24), 0:2 Horvat (27).

Naprijed: Čonkaš, Mišić, Horvat, Sraka, Šimunković, Hižman, Vugrinec, Martinec, Trstenjak (46. Šuplika), Glavina, Vugrinec (35. Varga, 87. Jurčan). Trener Dušan Podgorelec

Nogometaši Naprijeda ostvarili su u Novom Marofu važnu i potpuno zasluženu pobjedu u borbi za opstanak u ligi. U 24. minuti Glavina iz 40-ak metara postiže rijetko viđen pogodak, a samo tri minute kasnije nakon ubačaja Vugrinca Horvat glavom prebacuje domaćeg vratara za konačnih 0:2. (Z.P.)

Preostali rezultat 27. kola: Plitvica (S) - Zelengaj 4:0, slobodan je bio Centrometal.