Sport 02.05.2012. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:18.

NK "Međimurje" ispalo u 3. ligu!

MEĐIMURJE 1
MOSOR 3
Čakovec - SRC Mladost. Gledatelja: 150. Sudac: Dario Bel (Osijek). Pomoćnici: Ratković i Tonković. Delegat: Nuić. Strijelci: 1:0 Marčinković (31), 1:1 Pecotić (78), 1:2 Grizelj (88), 1:3 Barbarić (90).
Međimurje: Božak, Dodlek, Petak, Borzić, Zeba, Menzil, Nynkeu, Marčinković (51. Barat), Tomić (69. Novko), Mikić (58. Marčec), Puclin. Trener: Damir Biškup
Mosor: Kulić, Boljat, Gruica, Kotromanović, Galić (53. Grizelj), Roko, Šerić (66. Roić), Kuzmanić, Repić (84. Barbarić), Koštić, Pecotić. Trener: Bruno Akrapović
- - - -
Na sutrašnjoj (utorak) utakmici u Solinu, te onoj u subotu (SRC Mladost, 17 sati) s Goricom, Čakovčani će igrati kao trećeligaši! Nije tako trebalo biti, na žalost ovaj put o tome na utakmici s Mosorom odlučivao je i presudio sudac Bel iz Osijeka, usudimo se reći da je “radio” za nekog trećeg.
Krenimo zato redom. Čakovčani su se za ovu odlučujuću utakmicu maksimalno mobilizirali, iako ozlijeđeni igrali su i Tomić i Marčinković i Mikić. U prvom su poluvremenu igrali dobro, imali inicijativu i preko Marčinkovića postigli zasluženo nakon takve igre i vodeći pogodak. Na dodavanje Mikića, poslije lijepe akcije, Marčinković je u 31. minuti bio precizan. Imao je u 45. minuti još jednu dobru priliku, Kulić je dobrom intervencijom spriječio najgore. U drugom poluvremenu Marčinković, Mikić i Tomić nisu izdržali, morali su tražiti zamjenu, a moramo spomenuti i to da gosti do 78. minute kada su postigli izjednačujući pogodak nisu uputili ni jedan udarac i nisu bili opasni domaćem vrataru Božaku. Pokazao se međutim u tim trenucima najopasnijim za Čakovčane sudac Bel. Nije dosudio nekoliko evidentnih prekršaja u njihovu korist, sjeckao je igru, sudio račundžijski, Puclinu je za jedan bezazleni prekršaj dodijelio žuti kartion u 58. minuti, iza toga još jedan vrlo diskutabilan u 62. minuti što je rezultiralo crvenim kartonom. Svi prisutni tvrde da nije bilo razloga za to da su ga gosti isprovocirali i iznudili, a Bel po svemu sudeći svjesno nasjeo na to, pa su Čakovčani su do kraja igrali s 10 igrača, a Bel tim potezom usmjerio susret u korist gostiju. Koji su preuzeli inicijativu i do kraja uzastopce napadali. U 78. minuti veliku grešku i ‘poklon’ Barata iskoristio je Pecotić i iz prvog udarca na gol Božaka bio precizan za 1:1. U zadnje 3 minute Čakovčani su bili previše dekoncentrirani i nervozni što su igrači Mosora iskoristili i preko Grizelja i Basrbarića postigli 2. i 3. gol, te se u Žrnovnicu se vratili ni krivi ni dužni s 3 boda.
Dugo poslije susreta svi su bili nezadovoljni, da je eventualno zabilježena pobjeda, jer drugi su rezultati išli u korist Čakovčana, bilo bi još šansi osigurati drugoligaški status, ovako treba početi razmišljati kako u 3. ligi, istovremeno protestirati kod sudačke organizacije. Jer nogomet se ne igra zbog sudaca nego zbog gledatelja kojih pak je zbog ovakvog suđenja, ali i loše igre Čakovčana na nekim prijašnjim utakmicama sve manje.

Ostali rezultati 26. kola: Hašk - Gorica 3:4, Croatia Sesvete - Marsonia 1909 2:3, Hrvatski dragovoljac - Rudeš 2:0, Dugopolje - Vinogradar 2:5, Junak - Radnik 2:4, Solin - Imotski 0:0, slobodan je bio Pomorac.
1. Pomorac 24 16 2 6 53:25 50
2. Dugopolje 24 14 5 5 47:27 47
3. Vinogradar 24 14 4 6 43:25 46
4. Mosor 25 13 6 6 32:15 45
5. Imotski 24 10 8 6 23:14 38
6. Gorica 25 10 8 7 26:20 38
7. Junak 24 10 7 7 27:21 37
8. Hr. drag. 24 9 8 7 33:35 35