Sport 17.03.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:17.

NOGOMET: Mršavi bod Međimurja

MEĐIMURJE 1
IMOTSKI 1
Čakovec - SRC Mladost. Gledatelja: 150. Sudac: Sminderovac (Koprivnica). Pomoćnici: Jaković i Pervan. Delegat: Adamić-Golić. Strijelci: 0:1 Zelenika (33), 1: 1 Jukić (56).
MEĐIMURJE: Bešenić, Kovačić, Vitas, Andre Silva (40. Suntešić), Pintarić, Levačić, Štorga (46. Jambrušić), Jukić (80. Jelčić), Kokot, Ćosić, Vuk. Trener: Miljenko Dovečer
IMOTSKI: Gudelj, Garac, Lozo, Vučemilović-Grgić, Prlić, Bekavac (71. Vidošević), Slišković, Zelenika, Mandarić, Jonjić (78. Jukić), Krištić (65. Todorić). Trener: Mirko Grabovac
- - - -
Novi neuspjeh Čakovčana, samo se tako može okarakterizirati neriješeni rezultat s osrednjom momčadi Imotskoga. Kada se zna da se je igralo na domaćem terenu i da je pobjeda zbog položaja na tablici bila imperativna, onda uvodna konstatacija dobiva dodatnu težinu. Posebno slabo su domaći igrali u prvom poluvremenu, gosti ništa bolje pa osim dobro izvedenog slobodnog udarca Vuka u 17. minuti i prilike Suntešića u prvoj minuti sudačke nadoknade nije bilo ništa interesantnog zabilježiti. Ipak i u takvoj su igri gosti uspjeli postići vodeći pogodak. Pogriješio je na centru Ćosić, Zelenika to iskoristio tako da je s 30-ak metara dobro pucao i pogodio lijevi gornji kut. Bešenić je bio, iako je udarac bio precizan iznenađen i nije uspio spriječiti najgore.
U drugom poluvremenu nešto bolje. U 50. minuti vratar Gudelj je dobro reagirao prilikom slobodnog udarca Jambrešića, u 56. minuti izjednačenje. Neočekivano i slučajno. Jukić je s desne strane iskosa uputio loptu u gostujući kazneni prostor, nošena vjetrom lopta je promijenila smjer i završila iza leđa Gudelja. Koji je iza toga u 64. i 66. minuti dva puta odličnim intervencijama spašavao, oba je puta u vrlo izglednim prilikama bio Vuk. Priliku nije iskoristio u 66. minuti ni Jambrešić, pucao je slabo baš kao i gostujući igrač Mandarić u finišu susreta. Koji je završen bez pobjednika, bliže pobjedi bili su domaći boljom igrom u 2. poluvremenu. Igra se međutim i 1. poluvrijeme pa su gosti bili ti kojima konačni rezultat bolje odgovara.
• Domaćima velika i opravdana kritika da ni u trećoj utakmici nastavka prvenstva nisu igrali prema očekivanju, pogotovo kada se zna da je uprava ponovo u zadnji čas uspjela riješiti suspenziju kluba, a svima pitanje može li u subotu na gostovanju u Zagrebu kod Rudeša biti bolje. Nismo sigurni imajući u vidu igre, ili se ipak varamo.

Ostali rezultati 18. kola: Croatia Sesvete - Gorica 0:1, Junak - Suhopolje 4:0, Vukovar ‘91 - Solin 1:1, Mosor - Hašk 3:2, Pomorac - Rudeš 3:1, Dugopolje - MV Croatia 0:0, Lučko - Vinogradar 1:0.
1. Gorica 18 13 1 4 30:11 40
2. Lučko 18 12 2 4 31:14 38
3. Pomorac 18 9 5 4 27:14 32
4. Dugopolje 18 8 6 4 28:14 30
5. Junak 18 8 5 5 27:17 29
6. Solin 18 9 2 7 24:20 29
7. Imotski 18 7 4 7 17:21 25
8. Hašk 18 7 3 8 25:26 24