Sport 24.10.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:47.

NOGOMET (Ž): K. Zrinski prvakinje jeseni

I. LIGA-ŽENE
Pobjeda Trnave
TRNAVA 2
MARJAN SPLIT 0
Goričan - igralište Gaj. Sutkinja: Veljačić (Ćurlovac). Strijelci: 1:0 Požgaj (16), 2:0 Njari (47).
Trnava: Domjan, Markan, M. Horvat, Smrk (80. Herman), Videc, Zelić, Požgaj, Vrančić, Grabar, Njari, Trstenjak. Trener: Tatjana Mesarić
Nogometašice Trnave pred više od 100 gledatelja na krilima Leone Požgaj stigle su sasvim zasluženo do prve prvenstvene pobjede. U 16. minuti nakon slobodnog udarca kojeg izvodi Požgaj, lopta u živom zidu pogađa jednu igračicu, mijenja smjer te završava u mreži. Gošće nakon primljenog pogotka preuzimaju terensku inicijativu te u nekoliko navrata opasno prijete ali sve pokušaje zaustavlja odlična Marina Domjan. U 42. minuti stopostotna prigoda za domaće, Mihaela Horvat se sjurila sama prema golmanici, zaobilazi i nju ali odlazi previše u koso te ne uspijeva realizirati. Početak drugog poluvremena odmah je dao naslutiti da domaće još više žele tu tako očekivanu pobjedu. U 47. minuti Požgaj prolazi na sredini terena nekoliko igračica i dubinskom loptom upošljava Romanu Njari koja sama izlazi pred golmanicu, i takvu prigodu ne propušta te zabija za vodstvo 2:0. Do kraja poništeni pogodak domaćinu koji je izazvao veliko negodovanje domaćih igračica i navijača te utakmica završava velikim slavljem domaćina.
Ostali rezultati 6. kola: Split - Pregrada 6:0, Osijek - Agram 20:0, Dinamo Maksimir - Rijeka JP 1:2.
8. Marjan 6 0 0 6 3:24 0
• 7. kolo: Pregrada - Trnava. (Z. Premuš)

II. LIGA-ŽENE
Prvakinje jeseni!
LEPOGLAVA 1
K. ZRINSKI 3
Lepoglava - igralište Lepoglave. Gledatelja: 100. Sudac: Kovač (D. Stubica). Strijelci: 0:1 Marks (9), 0:2 Posedi (12), 1:2 Kupčić (44), 1:3 Franić (83).
Katarina Zrinski: Šoltić, Martinjak, Posedi, Ružman, Brežni, Vugrinec (86. Miri), Perčić, Antolin (73. Lajtman), Bakač, Franić (90. Levačić), Marks. Trener: Kuček
Na najbolji mogući način, pobjedom, završile su prvi dio prvenstvene sezone. Bez poraza, s naslovom prvaka. U važnoj utakmici na gostovanju u Lepoglavi nisu dozvolile nikakvo iznenađenje, kontrolirale su igru svih 90 minuta i zabilježile očekivani uspjeh. Već u 12. minuti bile su u pozitivi s 2 gola razlike, dobrom igrom i taktikom to su vodstvo zadržale do kraja i sada mogu slaviti jesenji naslov. (J. F.)