Sport 29.04.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:44.

1. HNL
Visok poraz
OSIJEK 8
TRNAVA 0
Osijek - igralište Macka mama. Gledatelja 100. Sutkinja: Lovrić. Strijelci: 1:0 Lojna (4), 2:0 Andrlić (15), 3:0 Bulut (28), 4:0 Šalek (44), 5:0 Lojna (54), 6:0 Šalek (70), 7:0 Lojna (72), 8:0 Šalek (76).
Trnava: Domjan, Klarić, Lončarek (70. Radmanović), Horvat, Cicijelj, Videc, Korpar, Požgaj (81. Herman), Grabar, Franić, Zelić. Trener Tatjana Mesarić
Nakon samo dva dana i teške kup utakmice protiv Dinamo-Maksimira nogometašice Trnave gostovale su u Osijeku kod lidera prvenstva te doživjele visok poraz. S obzirom na umor i iscrpljenost Goričanki ne čudi ovakav rezultat kojeg treba što prije zaboraviti i posvetiti se subotnjoj utakmici u kojoj u Goričanu od 14 sati dočekuju Pregradu. (Z. Premuš)

2. HNL-SJEVER/ZAPAD
Prvakinje 3 kola prije kraja!
K. ZRINSKI 4
CESTICA 0
Mihovljan - igralište Slobode. Gledatelja: 100. Sudac: Nikola Toplek (Čakovec). Strijelci: 1:0 Vugrinec (7), 2:0 Cerovec (12), 3:0 Antolin (66), 4:0 Antolin (83).
Katarina Zrinski: Miri, Mikolaj, Cerovec, Brežni, Vugrinec, Perčić, Antolin, Bakač (70. Kovačić), Zadravec (79. Šoltić), Horvat, Marks. Trener Mladen Kuček
Osim uvjerljive pobjede Čakovčanke su nakon utakmice proslavile i osvajanje naslova prvaka. Jer tri kola pred kraj imaju nedostižnu prednost upravo pred Cesticom 2005 koju su u direktnom susretu pobijedile. Svako su poluvrijeme dale po dva pogotka, imale još prilika za uvjerljiviju pobjedu, a cijeli su susret dobrom i pametnom igrom kontrolirale rezultat. Slijedi gostovanje u Lepoglavi. (J. Freiler)

KUP - 1/4 FINALE
Trnava-Dinamo 1:2
Goričan - igralište Gaj. Gledatelja 180. Sudac Martinčić. Strijelci: 1:0 Cicijelj (31), 1:1 Žigić (55), 1:2 Lubina (73).
Trnava: Domjan, Lončarek, Videc, Korpar, Cicijelj, Grabar, Franić (83. Zelić), Trstenjak, Njari (55. M. Horvat), Klarić, Požgaj. Trener Tatjana Mesarić
Po kišovitom i prohladnom vremenu Dinamovke zasluženo su prošle u polufinale. Pogotkom Perice Cicijelj Trnava dolazi u vodstvo i tim se rezultatom odlazi na odmor. Gošće hrabrije ulaze u drugo poluvrijeme te iz jedne kontre dolaze do izjednačenja. U nastavku u izjednačenoj igri, jedna izbijena lopta iz domaćeg šesnaesterca dolazi na noge Aneli Lubini, koja u namjeri da je ispuca što dalje prema golu postiže rijetko viđeni eurogol. Do kraja utakmice domače daju posljednje atome snage kako bi stigle barem do izjednačenja. U 89. minuti kardinalna pogreška inače vrlo loše sutkinje koja je svojim odlukama u više navrata iziritirala domaće gledatelje i gostujuću klupu, konstantno donoseći pogrešne odluke i za jednu i za drugu ekipu, kada evidentan start nad Leonom Požgaj u kaznenom prostoru nije dosudila klasičan jedanaesterac za domaću ekipu.
• Ivan Vlahek, predsjednik: Čestitam igračicama i stručnom stožeru na borbenosti, htijenju i zalaganju, dale su sve od sebe, nažalost nismo uspjeli proći u polufinale. Čestitam ekipi Dinama na prolasku i želim im u svoje ime i u ime kluba što bolji rezultat u tom natjecanju. Nama dalje predstoje prvenstvene utakmice u kojem nam je samo jedan cilj a to je ostanak u najelitnijem razredu ženskog nogometa. Zahvalio bi se i svim navijačima koji su u ovako velikom broju i po ružnom vremenu došli bodriti nas. (Z. Premuš)