Sport 04.04.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:21.

NOGOMETNI KUP (Ž): Trnava visoko porazila Čakovčanke

TRNAVA - KATARINA ZRINSKI 6:1
Goričan - igralište Gaj. Gledatelja 100. Sudac: Dumančić. Strijelci: 1:0 Gabrić (1), 2:0 Grabar (29), 2:1 Perčić (52), 3:1 Požgaj (77,11m), 4:1 M. Horvat (79), 5:1 Videc (81), 6:1 M. Horvat (88).
Trnava: Kivač, Markan, Horvat M., Videc, Gabrić, Trstenjak, Matijačić, Vrančić (75’ Herman), Grabar, Njari (80’ Smrk), Požgaj. Trener: Tatjana Mesarić
Katarina Zrinski: Šoltić, Martinjak, Hren (46’ Periša), Brežni, Perčić, Antolin, Miri, Bakač, Franić, Ciglar, Marks. Trener: Miljenko Dovečer
Za cure nema zime, pred velikim brojem gledatelja u 3. kolo kupa HNS za žene, sastale su se dvije međimurske ekipe u kojem su domaće igračice dokazale tko je gazda na nogometnom terenu. Počelo je odlično za domaću ekipu koja već u prvom napadu pogotkom Line Gabrić stiže do prednosti od 1:0, redaju se akcije jedna za drugom pred gostujćem golom i plod toga je povećanje vodstva na 2:0, koje donosi Gabrijela Grabar. Gošće u par navrata stižu do prigoda zahvaljujući odličnoj Damjani Antolin ali sve pokušaje zaustavlja još odličnija Martina Kivač - Kiwi. Drugo poluvrijeme, sasvim drugačija priča, domaće igračice se opuštaju i dozvoljavaju gošćama da vode igru, rezultat toga je smanjenje vodstva na 2:1 golom Barbare Perčić, gošće još više pritišću, redaju prigode jednu za drugom ali domaća golmanica Martina Kivać ne dozvoljava nikakvo iznenađenje, kad je i ona već bila svladana, sa gol crte Mihaela Horvat izbija loptu u aut i spašava sigurni pogodak. To je očito razbudilo domaće cure, koje ubacuju u višu brzinu i kon stanto prijete gošćama, te nakon jednog ubačaja iz auta, Anita Miri neoprezno igra rukom u svom šesnaestercu i daje prigodu domaćinu za povečanje vodstva, a tu prigodu Leona Požgaj ne propušta i povećava vodstvo na 3:1, do kraja utakmice igralo se samo na polovici gošći, a domaće igračice iz minute u minutu povećavale su vodstvo.