Sport 14.11.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:49.

ODBOJKA: Bod Kaštelankama

ČAKOVEC - VARAŽDIN 0:3
(18:25, 17:25, 13:25)
Čakovec: Ciglar, Kraljić, Baksa, Šalamon, I. Novak, Petak, Apostolovski, Marciuš, A. Novak, S. Novak, Hajdinjak. Trener: Ivan Vabec
Poraz Čakovčanki na domaćem parketu. U startna 2 seta sjajno su parirale igrački znatno iskusnijim gošćama i držale manji bodovni zaostatak do drugog tehničkog odmora. Tek nakon toga prevladala je kvaliteta Varaždinki i manje igračko iskustvo Čakovčanki te su gošće zasluženo dobile oba seta. U trećem su domaće parirale do 7:9, a potom su gošće ostvarile nedostižnu prednost i lako privele set kraju. U borbenom domaćem sastavu najbolja Sara Petak.

V. GORICA - KAŠTEL 3:2
(20:25, 25:21, 25:14, 20:25, 15:12)
Kaštel: Vincek, Šestan, Ivačić, Novak, Prprović, Knezić, Obadić, Herman, Toplek, Breban, Železnjak, Sabol. Trener: Marko Obadić
Derbi kola zadovoljio je sve sladokusce, jer igrali su prvi i drugi na ljestvici - glavni pretendenti za jesenski naslov. Iskusne Kaštelanke odlično su krenule u meč i dobile startni set. Domaće su uzvratile u drugom te trećem setu. Djevojke iz Pribislavca zaigrale su u svom stilu u četvrtom, kojeg su zasluženo dobile. U trileru 5. seta Kaštelanke su odlično krenule i imale početnu prednost, ali su potom pogreškama (prvenstveno na servisu) ispustile pobjedu.
Ostali rezultati 4. kola: Bjelovar - Azena 3:0, Daruvar - Vrbovec odgođeno.
8. Čakovec 4 0 4 1:12 0
• U 5. Kolu Kaštelanke na domaćem parketu (OŠ Belica, subota, 16.11., 19 h) ugošćuju Bjelovar, a Čakovčanke putuju u Veliku Goricu Azeni.

2. A LIGA-CENTAR (M)
Odlični Nedelišćani
DARUVAR - TOTOVEC 3:0
(25:16, 25:23, 25:19)
Totovec: J. Pergar, D. Pergar, B. Pergar, Horvat, D. Topličanec, M. Topličanec, Novak
Novi poraz doživjeli su odbojkaši Totovca kod bivšeg prvoligaša Daruvara. Prvi i treći set Daruvarčani su dobili dosta uvjerljivo, a Tottenham je priliku za povratak u susret propustio u drugom setu, koji su izgubili tek na razliku.

NEDELIŠĆE - 4 RIJEKE 3:1
(23:25, 25:18, 25:19, 25:20)
Nedelišće: H. Novak, K. Novak, I. Novak, Kopačević, Puđa, Vuk, Kocijan, David, Juras, Košir. Trener: Aleksandar Kovačić
Najboljom igrom u ovogodišnjem prvenstvu mladi odbojkaši Nedelišća došli su do prve prvenstvene pobjede. Startni set na razliku dobili su gosti, ali su se potom mladići Ace Kovačića potpuno razmahali, dobila naredna 3 seta i veselju nije bilo kraja. U domaćim redovima briljantan nastup srednjeg napadača Ivana Novaka, a zapaženu rolu odigrao je i Karlo Kocijan.
Ostali rezultati 4. kola: Petrinja - Medicinar 0:3, Goričan - Čazma 1:3, Quirin - Nepomuk 3:0
10. Nepomuk 3 0 3 0:9 0
• U 5. kolu Totovec na svom parketu (VUŠ, subota, 16.11., 17 h) ugošćuje sisački Quirin, a odbojkaši Nedelišća putuju u Stupnik domaćem Nepomuku.

3. HRVATSKA LIGA-SJEVER
Pobjede Štrigove i Čakovca
CESTICA - ŠTRIGOVA 0:3
(13:25, 16:25, 21:25)
Štrigova: Stanković, Pufek, Krklec, Posedi, Horvat, Heric, Novak, Krumpič, Kovačić. Trener: Jurica Novak
I u četvrtom susretu u ovom prvenstvu Štrigovčanke su slavile. Iako se u Cestici očekivao neizvjesniji susret, gošće su sve riješile u 3 seta i najboljim nastupom u 1. dijelu natjecanja naprosto protutnjale Cesticom. U prva 2 seta domaće bez odgovora, nešto bolje parirale su u trećem, ali bilo je to nedostatno za barem počasni set. Štrigova je najavila ozbiljnu kandidaturu za jesenski naslov.

VINICA - ČAKOVEC II 0:3
(16:25, 20:25, 19:25)
Čakovec II: K. Novak, Šalamon, I. Novak, Horvat, Zadravec, Benko, Poljaković, A. Novak, S. Novak. Trener: Rajko Kolarek
Nakon 3 startna poraza Čakovčanke su se osladile i prvom pobjedom. Na gostovanju u Vinici sve su riješile u 3 seta. Najbolje su odigrale u prvom, koji su uvjerljivo dobile. U naredna 2 seta nešto jači otpor domaćih, ali su gošće bile vrlo koncentrirane, dobile oba seta i radovale se prvim bodovima.
Ostali rezultati 4. kola: Toplice - Varaždin II 0:3, Varaždin III - Ivanec 0:3.
1. Varaž.2 4 4 0 12:1 12
2. Štrigova 4 4 0 12:1 12
3. Ivanec 4 3 1 10:3 9
4. Toplice 4 3 1 9:3 9
5. Čakovec 4 1 3 4:9 3
6. Cestica 4 1 3 3:9 3
7. Vinica 4 0 4 0:12 0
8. Varaž.3 4 0 4 0:12 0
Parovi 5. kola (16./17.11.): Varaždin II - Vinica, Štrigova - Toplice, Ivanec - Cestica, Čakovec II - Varaždin III.