Sport 30.06.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:17.

ODBOJKA: Čakovčani uvjerljivi u Plešivici

Udruga sportske rekreacije „Sport za sve“ Plešivica i Međimurski savez sportske rekreacije „Sport za sve“ bili su organizatori 4. županijskog rekreativnog turnira u odbojci na pijesku koji je prošle subote odigran u Plešivici. Na turniru, koji se igrao pod pokroviteljstvom općine Selnica i Međimurske županije, ove je godine nastupilo čak 14 međimiurskih ekipa. Sudjelovale su ekipe Čakovca (2 ekipe), Dragoslavec Brega, Klub odbojeke na pijesku (2 ekipe), Mačkovca (3 ekipe), Male Subotice (2 ekipe), Plešivice, Svetog Juraja na Bregu (2 ekipe) i ekipa Gacije. Sve nazočne natjecateljice i natjecatelje pozdravio je Ivan Bistrović, predsjednik USR „Sport za sve“ Plešivica. Svaka ekipa bila je sastavljena od dvije natjecateljice i dva natjecatelja ili tri natjecateljice i jednog natjecatelja. Ekipe su bile podijeljene u 4 grupe gdje se igralo svaki sa svakim na dva dobivena seta do 15, a pobjednici grupa ušli su u polufinale. U prvom polufinalnom susretu sastale su se ekipe Mala Subotica I i KOP I, a s 2:0 u finale su se uvrstili Čakovčani. U drugoj polufinalnoj utakmici druga ekipa KOP Čakovec bila je bolja od Mačkovca I. Utakmica za treće mjesto donijela je uzbudljivu odbojku a na kraju su savim zasluženo s 2:0 slavili rekreativci iz Male Subotice (Ivanka, Ljiljana, Dario i Valentin). Finale je bila repriza nedavnog turnira u Maloj Subotici gdje su se sastali stari rivali iz Kluba odbojke na pijesku Čakovec. Ovog puta druga čakovečka ekipa (Slađa, Vesna, Franjo i Rajko) bila je bolja od prve ekipe (bračni parovi Horvat i Mihoci), te su zasluženo osvojili pobjednički pehar i titulu najboljih međimurskih rekreativnih odbojkaša. Uz gostoljubive domačine valja spomenuti i suce ovog turnira Franju Vabeca i Rajka Kolareka koji su, unatoč velikoj vručini, vrlo dobro odradili svoj posao. Tri prvoplasirane ekipe nagrađene su peharima, a domačini su se pobrinuli da ni jedan natjecatelj iz Plešivice na ode žedan ili gladan.