Sport 12.12.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:18.

CENTROMETAL 2
(16:25, 21:25, 25:19, 25:18, 15:12)
Split - dvorana Poljud. Gledatelja: 80. Suci: Franolić (Zagreb) i Ivković (Split).
Centrometal: Kovač, Gotal, Vabec, Petran, Todorović, Puđa, Harambašić, T.Posavec, M. Posavec. Trener: Jadranko Kirić
Nakon niza od 5 uzastopnih pobjeda uslijedio je poraz, mada su prema viđenom Centrometalovci bili bliži pobjedi. Gosti su sjajno krenuli u susret i u prvom setu bili dominantni. Odlično je servirao Vabec, a sjajno su odigrali i ostali što je rezultiralo glatkim dobitkom seta. U drugom su naši nastavili u istom ritmu, vodili su 8:2, kod 2. tehničkog imali i 16:9. Domaći su malo smanjili u završnici seta, ali Centrometal je i taj set bez većih poteškoća dobio za visokih 0:2. U trećem su gosti pali u igri, što su domaći iskoristili i smanjili rezultat. U četvrtom izjednačena borba do 15:16 za Centrometal. Slijedi serija pogrešaka što su borbeni domaćini kaznili, dobili set i učinili susret krajnje neizvjesnim. U petom, odlučujućem setu, domaći su imali više koncentracije i mirnoće, imali stalnu bodovnu prednost, koju su znalački održali do samoga kraja. Domaćima 2, Centrometalu 1 bod.
Ostali rezultati 10. kola: Zadar - Rovinj 0:3, Karlovac - Daruvar 1:3, Opatija - Sisak 2:3, Rijeka - Šibenik 3:1, Varaždin - Zagreb 3:1, Mursa - Vukovar 3:1; zaostali susret 6. kola: Rovinj - Šibenik 3:0.

14. Zadar 10 1 9 7:28 4
• U 11. kolu Centrometal na domaćem parketu (subota, 17.12., OŠ Nedelišće, 17 sati) u derbiju kola dočekuje petoplasiranu Opatiju i poziva svoje vjerne navijače da im pomognu u ostvarenju nove pobjede, kojom bi jesensku polusezonu završili na visokom 5. mjestu. Idućeg dana (nedjelja) odbojkaši iz Črečana igraju zaostali susret u Rovinju.
R. Kolarek

2. A LIGA - CENTAR (Ž)
Derbi Karlovčankama

KAŠTEL - KARLOVAC 1:3
(19:25, 25:7, 19:25, 23:25)
Kaštel: Šestan, Vincek, Toplek, D. Ivačić, M. Ivačić, Prprović, Petran, Knezić, Varga, Herman. Trener: Marko Obadić
Pred velikim brojem svojih vjernih navijača domaće odbojkašice (u derbiju kola) nisu uspjele doći do bodova u srazu sa spretnijim Karlovčankama. Gošće su bolje otvorile susret. Sjajnim servisima i lošim prijemom domaćih relativno su lako stigle do startnog seta. U drugom dijametralno suprotno izdanje Kaštelanki.
Ubitačnim servisima potpuno su slomile karlovački prijem, te brzim kombinacijama na mreži i sjajnim blokovima (Šestan, Prprović) potpuno razorile gošće, koje su prizemljene na brojci 7. Krenule su domaće dobro i u trećem. Sredinom seta imale su visokih 13:7 i nakon toga kao da je igrala sasvim druga momčad. Početničke greške u igri iskoristile su borbene gošće i na koncu uzele ponuđeno za 1:2 u setovima. U četvrtom setu izjednačeno sve do 18:18, a potom gošće odlaze na 21:23. Domaće poravnavaju na 23:23, ali posljednja 2 poena dobijaju gošće i zasluženo se raduju. Uz lošije izdanje domaćih odbojkašica valja spomenuti i sudački kriterij, koji nije bio na razini igre. Kaštelankama je u ovom susretu silno nedostajala standardna Ana Novak (ukočeni vrat), jedna od stožernih igračica pribislavečkog sastava.
Ostali rezultati 10. kola: Novi Zagreb II - Don Bosco 3:0, Zagreb II - Sisak 3:2, Orao - Vrbovec 0:3.

(25:22, 25:13, 23:25, 25:21)
Totovec: Rešetar, S. Kozar, Novak, A. Kovačić, Krklec, D. Pergar, J. Pergar, B. Pergar, Trstenjak, Marković
Rutinska pobjeda odbojkaša iz Totovca, kojom su i na dalje na vrhu ljestvice. Gosti iz Petrinje pružili su neočekivano jak otpor u 1. setu, koji su ipak zasluženo dobili domaćini. U drugom je Totovec proigrao, sijevalo je sa svih strana i set je vrlo brzo dobijen. Malo opuštanje u trećem koštalo je domaćine gubitka seta, ali već u četvrtom Totovec u svom ritmu, razigran i efikasan, što je u konačnici rezultiralo osvajanjem seta i novih bodova. U redovima Totovca vrlo dobar nastup Jurice Trstenjaka, a valja istaknuti i vrlo atraktivne poteze mladog Markovića, koji je sjajno iskoristio svoju minutažu.

NEDELIŠĆE - TOPLICE 3:0
(25:23, 25:15, 25:18)
Nedelišće: David, Prevalšek, Petran, Košir, Marciuš, H. Novak, I.Novak, K. Novak, Kocijan, Vuk, Kopačević. Trener: Josip Treska
Odličnom igrom u sva 3 seta odbojkaši trenera Josipa Treske stigli su do važne domaće pobjede, kojom su skočili na 7. poziciju. Gosti su bolje otvorili susret i u 1. setu imali visokih 8:17. Domaći se nisu predavali i furioznim finišom prvo sustigli goste, a potom i na razliku dobili gotovo izgubljen set. U sljedeća 2 seta potpuna dominacija mladih Nedelišćana, što im je u konačnici zasluženo donijelo zlata vrijedne bodove. U ujednačenom domaćem sastavu sjajno je odigrao Karlo Kocijan.
Ostali rezultati 10. kola: Medicinar - Čazma 3:0, Mladost II - 4 Rijeke odgođeno.

10. Toplice 7 0 7 4:22 1
• U posljednjem, 11. jesenskom kolu Nedelišće gostuje u Zagrebu, kod domaće Croatie, dok su odbojkaši Totovca slobodni.

KUP MEĐIMURJA
Prošli Centrometal II i Plavi
CENTROMETAL II - TOTOVEC II 3:1
(23:25, 25:20, 25:22, 25:21)
Centrometal II: J. Kirić, Z. Kirić, M. David, V. David, Makarov, S. Horvat, Harambašić, Puđa, Treska
Totovec II: Kovačić, Đurđek, Kregar, D. Horvat, M. Horvat, Topličanec, Kozjak, J. Kozar, Lešnjak
Vrlo dobar susret (2. kola) odigrali su odbojkaši iz Črečana i Totovca. Gosti su bolje otvorili susret i zasluženo stigli do startnog seta. U drugom su domaći uzvratili i na semaforu stoji 1:1. Početak trećeg pripao je domaćim odbojkašima, koji su poveli s 16:11, ali su borbeni dečki iz Totovca stigli do poravnanja(18:18). Centrometalovci bježe na 22:18, gosti dolaze na poen zaostatka, ali set ipak dobijaju domaćini. U četvrtom stalno vodstvo Centrometalovaca od 3-6 razlike. Gosti pritišću pri 22:21,domaći vraćaju servis i dva puta uzastopno poentiraju za zasluženu pobjedu i plasman u naredno kolo kupa, gdje dočekuju pobjednika iz susreta Mladost(Vularija)-Plavi(Peklenica).

PLAVI - KOP ČAKOVEC 3:1
(23:25, 25:22, 25:21, 25:18)
Plavi: Mavrič, Bilas, L. Hranilović, G. Novak, J. Novak, Šoltić
KOP Čakovec: Mihoci, Petek, Prprović, Grošević, Novosel, Veinović, Filo
Vrlo zanimljiv susret (1. kola) igran je i u Murskom Središću, gdje su peklenički Plavi ugostili KOP Čakovec. KOP-ovci su vrlo dobro otvorili susret i nakon izjednačene igre došli do startnog seta. U naredna dva seta igrala se obostrano kvalitetna odbojka, a na koncu je prevladalo veće igračko iskustvo odbojkaša iz Peklenice, koji su slavili u oba seta. U četvrtom su gosti malo stali, domaći su se potpuno razigrali, dobili set i plasirali se u naredno kolo međimurskog kupa, gdje ih očekuje Mladost iz Vularije. U redovima pobjednika odličan nastup Gorana Novaka, dok su se kod KOP-ovaca istakli Radovan Petek i Miodrag Novosel-Cico.