Sport 12.11.2009. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:35.

CENTROMETAL - VARAŽDIN 2:3
(25:19, 25:21, 24:26, 21:25, 10:15)
Nedelišće - dvorana Aton. Gledatelja: 100. Suci: Franolić i Adamek (Zagreb).
Centrometal: Makarov, Palinkaš, Grubišić, Vabec, Krečak, Todorović, T. Posavec, M. Posavec, D. Posavec, Harambašić. Trener: Josip Treska
Domaći odbojkaši bili su blizu senzacije u 5. kolu u srazu s vodećim sastavom lige, Varaždinom. Sastav trenera Josipa Treske krenuo je silovito protiv dvostrukih hrvatskih prvaka iz grada baroka. U prvom setu domaći su odigrali fantastično. Izuzetno raspoloženi tehničar domaćih Mario Grubišić sjajno je na mreži upošljavao sve svoje napadače. Sijevalo je kroz sredinu (Krečak, Palinkaš), ali i s vanjskih pozicija (T. Posavec, Todorović, Vabec), što je uz razoran i ubojit servis ostavilo goste na brojci 19. I u drugom setu domaći ne popuštaju, Grubišić sjajno vodi svoj sastav i na semaforu ubrzo stoji (vjerovali ili ne) 2:0 za domaće odbojkaše.
Obostrano kvalitetno i izjednačeno igralo se i u 3. setu. Igralo se poen za poen sve do same završnice. Domaći imaju 22:21, ali gosti poravnavaju na 23:23 i potom koriste drugu set loptu i smanjuju omjer na 2:1 u setovima. Slično je bilo i u četvrtom setu, u kojem je Grubišić s dva uzastopna bloka na gostujućem napadaču Spasojeviću gotovo deprimirao iznenađene Varaždince. Centrometalovci ulaze u završnicu s 20:18 i sve do 21:20 drže rezultatsku prednost. Gosti poravnavaju i servisima Mateja Čičkovića ipak pomalo sretno i spretno izvlače set. U 5. odlučujući set sastav trenera Miroslava Aksentijevića ulazi smirenije. Gosti ostvaruju startnih 1:4, ali borbeni domaćini poravnavaju na 5:5. Slijedi razdoblje nešto lošijeg prijema domaćih, što gosti koriste i preko svog udarnog dvojca Kurteš-Spasojević ipak na kraju slave. Sjajna igra domaćih protiv vodećeg sastava lige, koja na koncu ipak nije pretočena u pobjedu. Gostima 2 domaćinu 1 bod. Svi domaći odbojkaši zaslužuju pljesak za svoj nastup, ali valja istaknuti da je Mario Grubišić odigrao vrhunski. Ipak, vrijedan bod i igra odbojkaša Centrometala sjajna je najava za novi domaći nastup protiv sastava Karlovca.
Ostali rezultati 5. kola: Rijeka - Mladost (KL) 0:3, Daruvar - Mursa 1:3, Karlovac - Sisak 1:3, G. Vežica - Šibenik 2:3.
10. G. Vežica 5 0 5 3:15 1
► U 6. kolu (Aton, subota, 14.11., 18 h) odbojkaši Centrometala dočekuju Karlovac. Domaći najavljuju veliku borbenost i velik odaziv svog uvijek vjernog gledateljstva. Ponove li igru s Varaždinom zasigurno mogu do bodova. (R. Kolarek)

ODBOJKA
2.A LIGA CENTAR (M)
Totovcu triler
TOTOVEC - GORICA 3:2
(30:28, 25:18, 21:25, 19:25, 15:8)
Totovec: Kovačić, J. Pergar, D. Pergar, J. Kozar, S. Kozar, Topličanec, Krklec, Sušec, Trstenjak, Đurđek
U odličnoj odbojkaškoj predstavi domaći su zasluženo slavili, mada su mogli rezultatski mnogo bolje proći. Prvi set domaći dobijaju na razliku, a drugi uvjerljivo. Nakon 2:0 gosti se vraćaju u igru dobitkom trećeg, a potpuno četvrtog seta. U odlučujućem, petom, domaći ubacuju u višu brzinu i zasluženo se na koncu raduju. U 6. kolu sastav iz Totovca gostuje u Čazmi.

2.A LIGA CENTAR (Ž)
Kaštelanke preuzele vrh
OLIMPIK - KAŠTEL 0:3
(18:25, 15:25, 11:25)
Kaštel: Šestan, Lepen, Obadić, Vincek, Toplek, Sabol, Knezić, A. Novak, L. Novak, D. Ivačić, M. Ivačić, Goščiej. Trener: Marko Obadić
Lako, brzo i uvjerljivo Kaštelanke su projurile Zagrebom u zaostalom susretu 5. kola i četvrtom uzastopnom pobjedom preuzele vrh ljestvice. U sva 3 odigrana seta bila je to igra mačke i miša, sve je bilo riješeno za svega 50-ak minuta čiste igre.
KAŠTEL - SISAK 3:2
(25:15, 21:25, 22:25, 25:18, 15:12)
Kaštel: Šestan, Lepen, Obadić, Goščiej, Vincek, Toplek, Sabol, Knezić, Prprović, A. Novak, D. Ivačić, M. Ivačić. Trener: Marko Obadić
Derbi kola ponudio je sve čari odbojkaškog sporta. Kaštelanke su protiv tradicionalno neugodnih Siščanki krenule silovito i predvođene pucački raspoloženom Matejom Goščiej lako ostvarile startnu prednost. U sljedeća dva seta neobjašnjivo padaju u igri, što gošće koriste i dolaze do 1:2 u setovima. Ipak, domaće su ponovo proigrale u četvrtom, koji dobijaju uvjerljivo, a u ruletu 5. seta pokazuju više mirnoće i zasluženo se vesele.
Nakon 6. kola Kaštelanke su sa 14 bodova vodeće na ljestvici i jedini su neporaženi sastav lige. U 7. kolu djevojke iz Pribislavca gostuju u Zagrebu, kod domaćeg Don Bosca.

1.B LIGA CENTAR (M)
Nedelišću međimurski derbi
PLAVI - NEDELIŠĆE 1:3
(25:18, 20:25, 24:26, 22:25)
Plavi: Časar, L. Hranilović, M. Hranilović, Jančikić, Mavrić, G. Novak, Premužić, Škvorc, Bilas
Nedelišće: H. Novak, Branilović, Prevalšek, Kolarek, Harambašić, Štebih, Vibovec, K. Novak, Vuk
Odlična odbojkaška utakmica u Murskom Središću. U međimurskom derbiju odbojkaši Nedelišća nanijeli su prvi poraz vodećem i jedinom, do sada, neporaženom sastavu lige pekleničkim Plavima. Domaći su sjajno krenuli u meč i prvi set uvjerljivo dobili. U drugom su gosti uzvratili istom mjerom i sve je na početku. Krenuli su domaći sjajno u trećem i došli do 6 razlike (15:9), ali su borbeni gosti ubrzo poravnali i u završnici seta bili spretniji i došli do nove prednosti. Potpuno neizvjestan bio je i četvrti set. Domaći su do sredine seta vodili, ali su Nedelišćani u završnici seta bili pribraniji i došli do zlata vrijednih bodova. Kod domaćih najbolji Goran Novak i Neno Škvorc, dok su se kod pobjednika istakli Dino Harambašić i Hrvoje Novak.
Na ljestvici vode Plavi s 12 bodova, dok je Nedelišće na diobi drugog mjesta sa 8 osvojenih bodova. U 6. kolu Plavi gostuju u Varaždinskim Toplicama, kod domaćih Toplica, dok odbojkaši Nedelišća (u malom derbiju kola) u dvorani Atona u Nedelišću (subota, 14.11., 14 h) ugošćuju Zagreb II.