Sport 24.03.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:37.

ODBOJKA: Centrometal izborio doigravanje

CENTROMETAL - VEŽICA 3:1
(25:13, 25:15, 25:27, 25:18)
Nedelišće - Dvorana Aton. Gledatelja: 100. Suci: Raca i Hranić(Zagreb).
Centrometal: Palinkaš, Puđa, Grubišić, David, Makarov, Vabec, Krečak, Todorović, M. Posavec, D. Posavec, T. Posavec. Trener: Josip Treska
Prema očekivanjima došli su domaćini do odlučujuća 3 boda nad fenjerašima iz riječkog predgrađa. Krenuli su domaći vrlo poletno i u 1. setu ostavili simpatične i borbene goste na trinaestici. U drugom su se Gornje Vežičani odlično držali do 2. tehničkog odmora, a tada domaći ubacuju u višu brzinu i na semaforu je već 2:0. U trećem trener Treska daje punu minutažu od starta mladom Marku Davidu, koji ukazano povjerenje dobro koristi. Imali su domaći u završnici 19:15 i pri 24:22 dvije meč lopte. Dvostruki promašaji na početnom udarcu stajali su domaćine seta, pa izuzetno borbeni gosti dolaze do seta. U četvrtom domaći kreću s najjačim snagama, ali je gubitak seta ostavio traga u igri. Gosti su vodili sve do 14. poena, ali su se domaći „na vrijeme uozbiljili“ i blokovima Mara Krečaka, te prodornošću kapetana Tomice Posavca na kraju relativno lako došli do odlučujućeg seta i izborili doigravanje za prvaka države.
Ostali rezultati posljednjeg, 18. kola: Karlovac - Daruvar 3:0, Sisak - Šibenik 3:0, Mladost (KL) - Mursa 3:0, Varaždin - Rijeka 2:3.
10. G.Vežica 18 1 17 7:53 3
• Doigravanje za prvaka igra se već ove srijede (24. ožujka), ali će odbojkaši Centrometala (zbog obaveza Zagrepčana u završnici europskog kupa) prvi susret 1. kola odigrati 31. ožujka u zagrebačkom Domu odbojke, dok je uzvrat (dvorana Aton, Nedelišće) na rasporedu 2. travnja.
R. Kolarek

2. A LIGA-CENTAR (M)
Totovec namučio vodećeg
TOTOVEC - MEDICINAR 1:3
(21:25, 25:22, 24:26, 22:25)
Totovec: Đurđek, Kovačić, Novak, Krklec, D. Pergar,Rešetar, J. Kozar, S. Kozar, Trstenjak
Sjajna odbojka igrana je u subotu u čakovečkoj dvorani VUŠ-a. Stigao je vodeći sastav lige, Medicinar iz Zagreba, što je domaćim odbojkašima dalo dodatan podstrek. Prvi set Zagrepčani su zasluženo dobili, ali su domaći istom mjerom uzvratili u slijedećem setu. U trećem su gosti bili u stalnoj rezultatskoj pozitivi, ali su borbeni domaćini poravnali na 24:24. Set ipak odlazi na gostujuću stranu. Veliku priliku za povratak u meč imali su domaćini u četvrtom setu. Krenuli su s 8:2, vodili 18:14, a u završnici imali velikih 22:18. Kvalitetni gosti u završnici se dižu, domaći padaju i bodovi ipak zasluženo odlaze u metropolu, mada su domaći, prema viđenom, mogli barem do 5. seta. Odličan nastup svih domaćih odbojkaša, a solidno je svoju rolu(nakon ozljede Stjepana Kozara) odradio Jurica Trstenjak.
Ostali rezultati 16. kola: Croatia - Čazma 3:0, Gorica - Žerek 1:3, Varaždin II - Ogulin 3:1, 4 Rijeke - Petrinja 3:0.
10. Varaždin 15 4 11 20:37 12
• U 17. prvenstvenom kolu Totovec gostuje u Ogulinu.
2. A LIGA-CENTAR (Ž)
Susret odgođen
Susret 22. kola, između domaće Gorice i Kaštela odgođen je na zahtjev sastava iz Velike Gorice i odigrati će se naknadno. U narednom, 23. kolu djevojke iz Pribislavca na svom parketu (dvorana ETŠ-a, subota, 27.3., 20 h) dočekuju Karlovac.

2. B LIGA-CENTAR (M)
Poraz u
Daruvaru
DARUVAR II - NEDELIŠĆE 3:1
(25:15, 25:22, 23:25, 25:20)
Nedelišće: Kopačević, Vuk, David, Novak, Prevalšek, Marciuš, Štebih, Vibovec. Trener: Rajko Kolarek
Odbojkaši Nedelišća pretrpjeli su poraz u Daruvaru nakon velike borbe i čak 92 minute čiste igre. Silno ojačani domaćini (igrala čak 3 igrača iz prve postave prvoligaša) lako su dobili prvi set. U drugom su gosti imali 18:15, ali su popustili u završnici i već je 2:0 za domaće. Nedelišće se odličnom igrom vraća u meč dobitkom trećeg seta, a u četvrtom ne koristi 18:15 u završnici, pa se domaći na koncu ipak zasluženo raduju.
Ostali rezultati 17. kola: Poljoopskrba - Toplice 3:0, Zagreb II - Plavi odgođeno.
1. Toplice 17 11 6 37:26 24
2. Plavi 16 9 7 34:24 29
3. Nedelišće 17 10 7 37:31 28
4. Daruvar 17 7 10 26:35 17
4. Poljoops. 15 6 9 22:28 14
6. Zagreb 15 5 10 17:32 8
• U 18. kolu (Aton, subota, 27.3., 13 h) Nedelišće ugošćuje zagrebačku Poljoopskrbu, dok su Plavi domaćini Daruvaru II.

MLAĐE KADETSKO
PRVENSTVO
ZAGREBAČKE REGIJE
Odlični rezultati
Mlađi kadeti prvoligaša Centrometala polučili su odlične rezultate na prvom regionalnom turniru igranom ove nedjelje u dvorani II. osnovne škole u Čakovcu. Mladići trenera Jadranka Kirića osvojili su 1. mjesto u svojoj skupini nadigravši sva 3 svoja protivnika. U 1. susretu rezultatom 2:0 nadigrana je Petrinja, nakon toga istim omjerom i Karlovac. Najviše uzbuđenja i neizvjesnosti bilo je u trećem susretu protiv jake zagrebačke Croatie. Ipak, na kraju su zasluženo slavili mladi Centrometalovci s konačnih 2:1. Za Centrometal su nastupili: Karlo Novak, Karlo Kocijan, Domagoj Košir, Mateo Sutnjak, Dario Lesar, Ivan Novak, Matija Cvetković, Miroslav Korunek i Hrvoje Marčec.