Sport 05.12.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:49.

MLADOST (KL) - CENTROMETAL 3:1
(25:15, 19:25, 25:16, 25:16)
Kaštel Stari - gradska dvorana. Gledatelja: 100. Suci: Ivković i Peslač (Split)
Centrometal: Kovač, Čičković, Vabec, Vincek, K. Novak, Kocijan, I. Novak, Kurteš, Petran. Trener Jadranko Kirić
Uzvratni susret četvrtfinala nacionalnog kupa očekivano je pripao najboljem hrvatskom sastavu. Centrometalovci su na put krenuli bitno oslabljeni (nedostajali Gotal, David, Posavec), pa je priliku na mjestu organizatora igre dobio mladi i nadareni Karlo Novak te ukazano povjerenje odlično iskoristio. Prvi set uvjerljivo su dobili domaćini, naši uzvratili u drugom, a u naredna 2 seta bolji Mladostaši za konačnih 3:1.
MLADOST (KL) - CENTROMETAL 3:0
(25:10, 25:19, 25:12)
Kaštel Stari - gradska dvorana. Gledatelja: 150. Suci: Juravić i Ivković (Split)
Umorni od kup utakmice (petak) odbojkaši Centrometala nisu imali snage za jači otpor državnim prvacima, pa je susret riješen za 65 minuta čiste igre. Ipak, valja naglasiti da su za sastav iz Črečana veliku minutažu dobila i 3 juniora (Karlo i Ivan Novak, te Karlo Kocijan) i stekli toliko potrebno igračko iskustvo.
Ostali rezultati 9. kola: Mursa - Sisak 3:1, Rovinj - Mladost (Zg) 3:0.

1. Mlad./KL 9 9 0 27:6 26
2. Rovinj 9 7 2 22:8 21
3. Mlad./Zg 9 4 5 17:17 14
4. Centrom. 9 3 6 15:21 10
5. Mursa 9 3 6 13:24 8
6. Sisak 9 1 8 7:26 2
• U 10. kolu Centrometal gostuje kod Siska.

Sjajni kadeti CM-a
U dvorani Atona u Nedelišću odigran je prvi (od 5) turnir ovogodišnje kadetske hrvatske lige. Mladi Centrometalovci odlično su startali i s dvije glatke pobjede trenutno zasjeli na čelo ljestvice.
Naši mladići prvo su s 2:0 (11, 8) nadigrali susjedni Varaždin, a potom s identičnih 2:0 (13, 14) i kadete Siska. Pod vodstvom trenera Aleksandra Kovačića ovaj su uspjeh ostvarili: Vedran David, Antonio Juras, Antonio Stanković, Ivan Kocijan, Vanja Marciuš te braća Luka i Mihael Kregar.
Rajko Kolarek

ČAKOVEC - KAŠTEL 2:3
(23:25, 22:25, 25:20, 25:22, 13:15)
Čakovec: Ciglar, Kraljić, Baksa, Remenar, Hajdinjak, Petak, Apostolovski, A. Novak, S. Novak. Trener Ivan Vabec
Kaštel: Košak, Budiša, M. Varga, Bel, Bašić, Mađarić, Vnuk, M. Kamenić, L. Kamenić, I. Varga, Sabol, Florjanić. Trener Marko Obadić
Kadetkinje Kaštela iz Pribislavca plasirale su se na regionalno natjecanje pobjedom nad Čakovčankama u 5 neizvjesnih setova, te će na tom natjecanju zastupati našu županiju.
Prvi set dobile su Kaštelanke na razliku, u drugom su imale domaće 16:8 i 18:11 i sve prosule. Vratile su se domaće u igru dobitkom trećem te četvrtog seta. U ruletu 5. povele su Kaštelanke s 4:1, a domaće su u završnici preokrenule na 12:10 u svoju korist. Slijede 4 uzastopna poena Kaštelanki za 14:12. Domaće su smanjile na 14:13, ali posljednji poen ide Pribislavčankama, koje se ipak zasluženo raduju. Kod pobjednica odlične Inka Varga i Mailinda Vnuk, a kod domaćih Vanna Apostolovski.