Sport 26.11.2012. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:20.

CENTROMETAL - RIJEKA 3:1
(25:17, 23:25, 25:19, 25:19)
Nedelišće - Dvorana Aton. Gledatelja: 150. Suci: Perić i Humski (Zagreb)
Centrometal: Kovač, Palinkaš, Puđa, David, Gotal, Vincek, Petran, T. Posavec, M. Posavec, Kurteš, Makarov, Križanović. Trener Jadranko Kirić
Odličnom igrom odbojkaši Centrometala ostvarili su pobjedu nad Riječanima i po prvi put u povijesti međimurske odbojke zasjeli na čelno mjesto ligaške ljestvice. Krenuli su uraganski u susret i preko serverski i napadački raspoloženih Palinkaša i Kovača poveli s 14:5. Završnica seta potpuno je u rukama domaćih, tehničar Gotal odlično raspoređuje lopte i set je uvjerljivo dobijen. U drugom je proradio kapetan Tomica Posavec i nezadrživim smečevima probijao goste. Semafor pokazuje 11:3. I kada se očekivao potpuni potom gostiju ukazao se najbolji gostujući igrač-Dean Cibić, koji je sjajnim servisima približio svoj sastav tek na poen zaostatka (11:10). Kod drugog tehničkog odmora bilo je još 2 razlike za domaće, ali su gosti preokrenuli na 16:18. Poravnanje donosi Kurteš (20:20), a novu prednost Centrometalovcima pouzdani Palinkaš (21:20). Gosti ponovno poravnavaju, a domaći stječu novu prednost prolazom Ivana Kurteša. U završnici seta Riječani su spretniji i na semaforu stoji 1:1. Propustili su domaći silnu prednost u tom setu. Međutim, već u narednom, stvari su sjele na svoje mjesto. Krenuli su domaći preko Križanovića, kapetana Posavca i Kurteša vrlo odlučno i kod prvog tehničkog odmora već je bilo plus 4 (8:4). Odličnim blokovima Palinkaša, Kurteša i Križanovića prednost se popela na nedohvatljivih 14:6. U završnici seta rutinska igra domaćih, a točku na „i“ stavlja kapetan Tomica Posavec. U četvrtom domaći kreću s 6:3, ali gosti preokreću pri 7:9. U tim trenucima trener Kirić uvodi u igru iskusnog Makarova (umjesto vrlo dobrog Gotala). Blokom Palinkaša domaći poravnavaju, a prolazom Ivana Kovača i ponovno vode (11:10). Riječani poravnavaju, a potom na scenu stupa sjajni Ivan Kurteš i sa 7 servis projektila (uz pomoć svojih suigrača) donosi Centrometalu ključnu prednost (18:11). As servisom Palinkaša domaći bježe na 21:13. U završnici seta domaći trener ubacuje mladog Vinceka, koji ukazano povjerenje koristi i ostvaruje zadnja dva domaća poena za veliko slavlje i preuzimanje vodeće pozicije na ligaškoj ljestvici. Valja ponovno istaknuti odličnu podršku s tribina, a naročito navijačke skupine „Steklači“!
Ostali rezultati 8. kola: Mladost (Zg) - Rovinj 3:2, Sisak- Vukovar 3:0, pauzirala je osječka Mursa.
7. Rijeka 7 0 7 5:21 1
• Utakmica 9. kola Sisak - Centrometal odgođena je na zahtjev Siščana i odigrat će se 12. prosinca. Tri dana kasnije (u sklopu 11. kola) Centrometal gostuje u Zagrebu, kod domaće Mladosti, a u 10. kolu sastav iz Črečana je slobodan. (R. Kolarek)

ODBOJKA
2. A LIGA-CENTAR (Ž)
Triler Kaštelanki
VARAŽDIN - KAŠTEL 2:3
(13:25, 25:22, 25:23, 15:25, 14:16)
Kaštel: M. Ivačić, Šestan, Toplek, Novak, Breban, Knezić, Herman, Prprović, Železnjak, Horvat, Varga, Vnuk. Trener Marko Obadić
Novi triler u režiji Kaštelanki. Nakon sjajnog prvog seta i uvjerljivog dobitka istog gošće su odigrale loše u naredna dva seta i domaće su stigle do kapitalnih 2:1 u setovima. U četvrtom su djevojke iz Pribislavca odigrale na svom nivou i dobile ga uvjerljivo, a u odlučujućem, petom, bile su prisebnije kod ključnih poena i na koncu zasluženo slavile.
7. I. Grad 5 1 4 6:14 2
• U 8. kolu Kaštelanke idu u goste sastavu Velike Gorice.

2. A LIGA-CENTAR (M)
Derbi
Medicinaru, pobjeda Nedelišća
TOTOVEC - MEDICINAR 0:3
(21:25, 20:25, 13:25)
Totovec: Rešetar, J. Pergar, D. Pergar, B. Pergar, Kovačić, Krklec, Topličanec, Trstenjak, Horvat, Marković
U derbiju kola zasluženo su slavili kvalitetniji „Medicinari“ i novom pobjedom zadržali nepobjedivost u ovom prvenstvu. Totovec nije bio ni blizu razini igara iz protekle sezone, što je gostima uvelike olakšalo posao. Ovim porazom Totovec je definitivno ispao iz utrke za naslov, jer za vodećim dvojcem već zaostaje velikih 8 bodova.
NEDELIŠĆE - NEPOMUK 3:0
(25:13, 25:14, 25:15)
Nedelišće: H. Novak, K. Novak, I. Novak, Vuk, Kopačević, Kocijan, V. David, Marciuš. Trener Josip Treska
Treća uzastopna pobjeda nedelišćanskih odbojkaša, koji su novim bodovima izbili na 8. poziciju na ljestvici. Sastav trenera Treske odlično je funkcionirao u sva 3 seta i dopustio simpatičnim gostima tek 45 poena. U ujednačenom domaćem orkestru najbolji Deni Vuk.
Ostali rezultati 7. kola: Petrinja - Toplice 3:0, Gorica - 4 Rijeke 3:1, Čazma - Varaždin 1:3, Quirin - Croatia odgođeno.
12. Nepomuk 7 0 7 0:21 0
• U 8. kolu oba naša predstavnika gostuju. Totovec odlazi vodećem Varaždinu, a Nedelišće putuje sisačkom Quirinu.

2. B LIGA-SJEVER (Ž)

KOP I preuzeo vodstvo
VARAŽDIN II - KOP ČAKOVEC I 2:3
(26:24, 13:25, 16:25, 25:21, 8:15)
KOP Čakovec I: Ciglar, Baksa, A. Kraljić, Apostolovski, Hajdinjak, Petak, Zadravec. Trener Ivan Vabec
Pobjedom na gostovanju u Varaždinu odbojkašice KOP-a I izbile su na čelo ljestvice i ostale jedini neporaženi sastav. Prvi set dobile su Varaždinke uz pomoć domaće sutkinje. U naredna dva Čakovčanke su bile dominantne, ali su u narednom posustale i domaće su zasluženo poravnale. U odlučujućem, petom setu, gošće su se već u početku odlijepile i tu prednost znalački održale do kraja seta.
ŠTRIGOVA - IVANEC 3:0
(25:15, 25:12, 25:10)
Štrigova: Pufek, Stanković, Golenko, Krumpić, Heric, Kovačić, Posedi, Gložinić, Horvat, Ranteš. Trener Siniša Stanković
Odličnom igrom u sva 3 odigrana seta domaće su odbojkašice stigle do nove pobjede, čime su i na dalje kandidatkinje za sam vrh ljestvice. U domaćim redovima sve je funkcioniralo perfektno, a ton igri davale su tehničarka Sandra Golenko i mlada i perspektivna Josipa Krumpić.
VINICA - KOP ČAKOVEC II 0:3
(21:25, 21:25, 20:25)
KOP Čakovec II: Horvat, Turopoljac, L. Kraljić, Poljaković, Trstenjak, Benko, P. Novak, Sinanović, Elezović, Marciuš. Trener Rajko Kolarek
Rutiniranom igrom u sva 3 seta KOP-ovke su stigle do novih bodova. Pobjeda je tim važnija jer su nastupile sve igračice iz zapisnika, a prve ligaške minute odradila je Alba Elezović. U redovima pobjednica istaknule su se Tara Turopoljac i Lidia Kraljić odličnim nastupom u napadu, odnosno servisu.
Preostali rezultat 7. kola: Cestica - Toplice 1:3.
1. KOP Čk I 6 6 0 18:6 16
2. Kaštel II 6 5 1 17:7 15
3. Štrigova 7 5 2 17:8 15
4. KOP Čk II 7 4 3 14:11 12
5. Toplice 6 3 3 13:11 10
6. Varaždin 6 3 3 14:12 10
7. Ivanec 6 1 5 5:15 3