Sport 11.04.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:21.

CENTROMETAL - MLADOST (ZG) 0:3
(22:25, 21:25, 25:27)
Nedelišće - Dvorana Aton. Gledatelja: 100. Suci: Muha i Radanović (Osijek)
Centrometal: Kovač, Palinkaš, Puđa, Gotal, Vincek, T. Posavec, M. Posavec, Kurteš, Makarov, Križanović, Vuk, Kocijan. Trener: Jadranko Kirić
Unatoč velikoj želji i htijenju odbojkaši Centrometala nisu uspjeli na svom parketu dobiti vrlo dobre Zagrepčane i izboriti majstoricu u zagrebačkom odbojkaškom hramu. Susret su bolje otvorili gosti za startnih 0:3. Odličnim servisima Marina Posavca domaći preokreću i na prvom tehničkom odmoru vode s 8:5. Gosti poravnavaju na 12:12, a potom se igra izjednačeno do 20:20. S dva uzastopna poena kapetana Kurteša (smeč, servis) Centrometal odlazi na 22:20. Ipak, gosti vraćaju servis i 4 puta uzastopno poentiraju što im donosi startni set. U drugom izjednačeno do 9:11, a potom domaćinima ništa ne polazi za rukom i gosti odlaze na 11:19. U tim trenucima u igru ulazi Makarov (umjesto Gotala) i baš na njegov servis odbojkaši iz Črečana dolaze tek na minus 3 (17:20). Pritisnuli su domaći i pri 18:21 odličnim smečom sjajnog Dražena Vinceka, ali su Mladostaši prednost održavali do kraja seta. Semafor pokazuje 2:0 za goste iz Zagreba. Vrlo dobra odbojka igrala se i u trećem setu. Domaći su davali sve od sebe da dobiju set i vrate se u susret. Imali su odbojkaši iz Črečana 21:20 i 22:21 u završnici seta, ali tada je na scenu stupio prvi sudac Bruno Muha iz Osijeka, oštetivši domaće u presudnim trenucima za 2-3 čiste lopte. Sve je na koncu kulminiralo isključenjem kapetana Ivana Kurteša, na čije je mjesto uskočio Marijan Palinkaš. Tri set-meč lopte redom su imali Mladostaši, domaći redovito poravnavali. Gosti pri 25:26 koriste svoju četvrtu meč lopu, dolaze do ključnog seta i zasluženog prolaska u polufinale doigravanja.
Nakon susreta gledatelji su zvižducima nagradili osječki sudački par, čije je dijeljenje pravde bilo skandalozno! U ujednačenom domaćem sastavu najbolji Vincek, kapetan Kurteš i Marin Posavec, a kod Mladostaša Peterlin i Nojić. Ovim porazom odbojkaši Centrometala oprostili su se od ovogodišnjih natjecanja. Uz Zagrepčane u polufinale su se plasirali Mladost (KL), Rovinj i Mursa (Osijek), pobjedama nad Daruvarom, Siskom te Zagrebom.

2. A LIGA-CENTAR (M)

Nedelišće poraženo u Petrinji
PETRINJA - NEDELIŠĆE 3:1
(20:25, 25:17, 25:22, 25:23)
Nedelišće: K. Novak, I. Novak, David, Vuk, Kopačević, Kocijan, Košir, Marciuš. Trener: Josip Treska
Odbojkaši Nedelišća u 21. kolu gostovali su u Petrinji, gdje su nakon niza odličnih rezultata poraženi od borbenih domaćina s 3:1. A sve je tako dobro krenulo po gostujuće odbojkaše. Predvođeni uvijek odličnim Markom Davidom, te sjajnim Ivanom Novakom Nedelišćani su rutinski dobili startni set i sve je mirisalo na novu pobjedu. Međutim, umjesto da nastave u istom ritmu i u narednom, slijedi razdoblje vrlo loše igre, što su domaćini znali naplatiti. U naredna 2 seta igralo se ravnopravno, ali su kod ključnih poena sigurniji bili Petrinjci i na koncu ipak zasluženo stigli do vrlo važnih bodova.
Ostali rezultati 21. kola: Varaždin - Croatia 3:0, Medicinar - 4 Rijeke 3:0, Čazma - Nepomuk 3:0, Gorica - Quirin 3:0, pauzirao je Totovec.
11. Nepomuk 19 0 19 6:57 2
• U posljednjem, 22. kolu Nedelišće u dvorani Aton ugošćuje sastav Gorice, a Totovec gostuje u Stupniku kod domaćeg Nepomuka.

2.A LIGA-CENTAR (Ž)
Triler Kaštelankama
NEBO - KAŠTEL 2:3
(25:17, 25:13, 22:25, 19:25, 14:16)
Kaštel: Prprović, Herman, Knezić, M. Ivačić, Ž. Obadić, Toplek, Novak, Varga, Vnuk, Beč. Trener: Marko Obadić
Važnu gostujuću pobjedu zabilježile su odbojkašice iz Pribislavca u Zaprešiću. Kaštelanke su u susret krenule s „lako ćemo“ i to im se u potpunosti obilo o glavu u startna 2 seta, koja su lako dobile domaće. Srećom, Kaštelanke su proigrale u naredna 2 seta, bilo je više borbenosti i želje za uspjehom što je u konačnici rezultiralo zasluženim poravnanjem. U neizvjesnosti 5. seta djevojke iz Pribislavca bile su čvršće i koncentriranije kod ključnih poena te na koncu zasluženo slavile. • U posljednjem prvenstvenom kolu gostuju u Sisku, a moraju još odraditi i odgođeni susret iz 1. dijela natjecanja na domaćem parketu sa zaprešićkim Nebom.

2. B LIGA-SJEVER (Ž)
Štrigovčankama derbi i 3. mjesto
ŠTRIGOVA - VARAŽDIN II 3:0
(24:26, 25:23, 25:20, 24:26, 15:10)
Štrigova: Stanković, Pufek, Golenko, Posedi, Heric, Kovačić, Ranteš, Krumpić, Gložinić, Horvat. Trener: Spasoje Todorović
Pobjedom u zaostalom susretu posljednjeg prvenstvenog kola nad vrlo dobrim Varaždinkama odbojkašice Štrigove osvojile su visoko 3. mjesto u prvenstvu. U susretu ravnopravnih ekipa startni set na razliku dobile su gošće, a domaće istom mjerom uzvratile u drugom. Treći set nešto uvjerljivije dobijaju Štrigovčanke, ali su Varaždinke ponovo na razliku dobile četvrti i time izborile peti. U odlučujućem setu čvršće su odigrale domaće i na krilima odlične Ane Stanković na kraju zasluženo slavile. Nakon susreta odbojkašicama Štrigove pehar za 3. mjesto uručio je načelnik općine Stanislav Rebernik.
9. Vinica 16 0 16 3:48 0
• Iako Kaštel II i KOP Čakovec I imaju isti broj bodova i istu set razliku prvak lige je Kaštel II zbog boljeg količnika osvojenih i izgubljenih poena. Budući da se prvi sastav Kaštela natječe u 2.A ligi u kvalifakicije za viši rang ide drugoplasirani KOP Čakovec I.
► Poznati su svi sudionici i mjesto odigravanja kvalifikacija za 2. A odbojkašku ligu. Natjecanje će se održati u subotu (20.4.) od 14 sati pa na dalje, te u nedjelju (21.4.) od 12 sati pa na dalje u dvorani Osnovne škole Borovje u Zagrebu. Na kvalifikacijama sudjeluju: OK Novi Zagreb (skupina Zapad), OK Mladost (Duga Resa) - skupina Jug, OK Daruvar (skupina Istok) te KOP Čakovec (skupina Sjever). Nakon međusobno odigranih utakmica dvije prvoplasirane ekipa postati će nove članice 2. A hrvatske odbojkaške lige.