Sport 28.04.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:37.

ZAGREB - CENTROMETAL 3:1
(25:18, 17:25, 25:16, 25:15)
Zagreb - Dvorana Trnsko. Gledatelja: 100. Suci: Rakin i Radanović (Osijek).
Centrometal: Palinkaš, Makarov, David, Vabec, D. Posavec, Todorović, M. Posavec, T. Posavec. Trener: Josip Treska
U 1. utakmici doigravanja za 7. mjesto odbojkaši Centrometala poraženi su u Zagrebu, u susretu u kojem su mogli bolje proći. Prvi set relativno lako dobili su Zagrebaši, ali su igrači Josipa Treske uzvratili istom mjerom u narednom i na semaforu stoji 1:1. Odluka o pobjedniku pala je već na startu 3. seta, jer se je teže ozlijedio kapetan Tomica Posavec. Prilikom spašavanja jedne lopte Tomica je nezgodno pao i ozlijedio prste na ruci i nije mogao pomoći svojim suigračima. Iskusni domaćini to su iskoristili, dobili relativno lako naredna 2 seta i došli do startne prednosti u doigravanju.
CENTROMETAL - ZAGREB 1:3
(14:25, 22:25, 25:20, 22:25)
Nedelišće - Dvorana Aton. Gledatelja: 100. Suci: Kranjc (Karlovac) i Jurković (Zagreb).
Centrometal: D. Posavec, M. Posavec, Puđa, Vabec, Todorović, Palinkaš, Makarov, David, Harambašić. Trener: Josip Treska
Pokušali su domaćini uzvratiti Zagrebašima na domaćem parketu i izboriti majstoricu u Zagrebu. Međutim, bez kapetana nije se moglo više. Trener domaćina bio je prisiljen na rotaciju u momčadi. Stalnog srednjaka Marina Posavca prebacio je na primača, dok je na njegovoj poziciji zaigrao mladi Tomica Puđa. U 1. setu gosti su bili superiorni. Domaćin je znatno bolje odigrao u naredna 3 seta. Drugi su također dobili Zagrepčani, ali znatno teže. Uzvratili su Centrometalovci u trećem, a u četvrtom su gosti bili prisebniji i na kraju stigli zasluženo do 2. pobjede i 7. mjesta. Odbojkaši Centrometala na taj su način sezonu završili kao 8. sastav u Hrvatskoj, što je vrlo dobar rezultat i poboljšanje za dva mjesta u odnosu na proteklu sezonu. (R. Kolarek)

ODBOJKA
2. A LIGA-CENTAR (Ž)
Kaštelankama naslov
NOVI ZAGREB II - KAŠTEL 0:3 bb
Iako su Kaštelanke željele odraditi susret posljednjeg ligaškog kola sa Zagrepčankama (za koji su se odlično pripremile), do njega nije došlo budući su domaće predale susret bez borbe. Tako su Kaštelanke ovu sezonu završile kao prvakinje i time ostvarile svoj najveći uspjeh, te izborile kvalifikacije za 1. B ligu. Igrat će se najvjerojatnije sredinom svibnja, a sudionike kvalifikacija i raspored natjecanja objavit ćemo u narednom broju lista.
Ostali rezultati 26. kola: Azena II - Plavi Zmaj 1:3, Bjelovar -Sisak 0:3, Orao - Don Bosco 0:3, Multibibus - Gorica 1:3, Vrbovec - Karlovac odgođeno.

Domaćinima svi bodovi
Desetim prvenstvenim kolom počeo je proljetni nastavak trećeligaša. Domaćini nisu bili nimalo gostoljubivi i u sva četiri odigrana susreta ulovili puni plijen. U dravskom derbiju domaći Totovec II bio je bolji od susjeda iz Vularije, Jalkovec je na svom terenu deklasirao Koprivnicu, iskusni Poljanec nadigrao je mladi sastav Centrometal kadeta, dok su vodeći Črečan veterani do bodova stigli za zelenim stolom, jer se gosti iz Peklenice nisu u zakazanom terminu pojavili na terenu u Črečanu. U ovom kolu pauziralo je Nedelišće II.
TOTOVEC II - MLADOST 3:1
(21:25, 25:18, 26:24, 25:16)
Totovec II: Đurđek, Mikac, Kovačić, Kregar, Lešnjak, D. Pergar, Trstenjak, Horvat, Mojzeš, Kozjak, D. Novak
Mladost: Skupnjak, Juras, Jurinić, Hrastić, M. Horvat, Patarčec, Jambrošić
Dravski derbi ponudio je sve ljepote odbojkaškog sporta. Oslabljeni Mladostaši pružili su žestok otpor kompletnom domaćinu. Prvi set dobili su gosti, domaćin je uzvratio u narednom, a odluka o pobjedniku pala je u 3. setu. Imali su Mladostaši 13:20 i 19:23, ali su se iskusni domaćini izvukli i na razliku dobili ključni set. U četvrtom jednosmjerna ulica, pa bodovi ostaju u Totovcu.
POLJANEC - CM KADETI 3:1
(23:25, 25:18, 25:15, 25:16)
Centrometal kadeti: Vibovec, I. Novak, Marciuš, David, Košir, Kocijan
Sjajan otpor mladići Centrometala pružili su iskusnom domaćinu. Odličnom igrom mladići Jadranka Kirića iznenadili su Poljančane i dobili 1. set. U naredna 3 do izražaja je došlo veće igračko iskustvo i kvaliteta domaćina, pa bodovi zasluženo ostaju u Poljancu.
Ostali rezultati 10. kola: Jalkovec - Koprivnica 3:0 (25:18, 25:19, 25:16), Črečan veterani - Plavi II 3:0 bb.
1. Črečan v. 9 9 0 27:4 26
2. Totovec 9 8 1 25:6 24
3. Poljanec 9 6 3 21:11 20
4. Jalkovec 9 6 3 22:13 19
5. Koprivnica 9 4 5 15:19 11
6. Nedelišće 8 3 5 12:17 8
7. Mladost 9 2 7 9:25 5
8. Plavi 9 2 7 7:23 4
9. CM kad. 9 0 9 7:27 1
U 11. kolu (2. svibnja) igraju: Plavi II - Nedelišće II, Mladost - Črečan veterani, Koprivnica - Poljanec, Centrometal kadeti - Totovec II, pauzira sastav Jalkovca. (Rajko Kolarek)