Sport 24.01.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:00.

MURSA - CENTROMETAL 3:0
(25:22, 25:16, 25:21)
Osijek - Dvorana Gradski vrt. Gledatelja 150. Suci: Zamaklar (Belišće) i Vinković (Vukovar)
Centrometal: Kovač, Čičković, Gotal, Petran, Vincek, Vabec, Kocijan, I. Novak, K. Novak, Posavec, Kurteš. Trener Jadranko Kirić
Nastavak prvenstva nije bio uspješan po odbojkaše Centrometala. Domaća Mursa, predvođena novim trenerom Tomom Paunom, nanijela je i treći poraz odbojkašima iz Črečana. I dok su prve dvije utakmice ovih ekipa riješene tek u ruletu 5. seta ovog puta bila je to jednosmjerna ulica. Domaćin je bio znatno čvršći i borbeniji sastav što je i odlučilo pobjednika. Krenuli su Mursaši snažno već u startu prvog seta i ubrzo ostvarili 6 razlike (12:6). S 3 uzastopna poena Centrometal se rezultatski približio, ali su domaći boljom igrom tu prednost održavali sve do konačnih 25:22. U drugom se igra Centrometala raspala, domaći su ekspresno poveli s 10:3 i tu prednost do kraja seta još i podebljali. Najbolje su gosti odigrali u trećem, poveli s 4 razlike (1:5) i najavili mogućnost povratka u susret. Međutim, sve je trajalo kratko i domaći su brzo poravnali. Centrometal je u tom setu ipak igrao bolje nego u prethodna dva. U završnici seta neizvjesnost pri 20:19, ali potom domaćini serijom od 5:2 osvajaju ključni set i zasluženo se raduju.
Ostali rezultati 12. kola: Mladost (ZG) - Mladost (KL) 3:1, Sisak - Rovinj 1:3.
1. Mlad./KL 12 11 1 34:11 31
2. Rovinj 12 8 4 27:15 25
3. Mlad./ZG 12 7 5 26:18 23
4. Centrom. 12 5 7 21:26 15
5. Mursa 12 4 8 18:29 12
6. Sisak 12 1 11 8:35 2
• Ovog tjedna odbojkaši Centrometala igraju dva susreta pred svojim gledateljima. U srijedu (22.1., 18.30 h) u dvorani Atona ugošćuju trećeplasiranu Mladost iz Zagreba, a u subotu (25.1., 18 h) stiže najbolji hrvatski sastav - Mladost iz Kaštel Lukšića. Teške zadaće pred našim odbojkašima, ali valja pokušati.
Juniori CM-a peti u državi
Rovinj je bio domaćin završnice ovogodišnjeg prvenstva za juniore. Među 5 sudionika završnice plasirali su se i odbojkaši črečanskog Centrometala, koji su to pravo stekli osvajanjem 2. mjesta na regionalnom natjecanju. Valja posebno naglasiti da je Centrometal na natjecanju nastupio s daleko najmlađom ekipom. Među 10 igrača nastupila su 4 kadeta i čak 2 mlađa kadeta. U prvom susretu zabilježen je poraz s domaćinom Rovinjom u 3 seta. Iako su i u drugom poraženi identičnim rezultatom od zagrebačke Mladosti mladići trenera Aleksandra Kovačića propisno su namučili Mladostaše u prvom i posebno 2. setu u kojem su vodili s 19:14. Gotovo identično bilo je i u meču s Mladosti iz Kaštel Lukšića, gdje su u trećem setu izgubili tek na razliku. Dobro su se dečki držali i protiv jake osječke Murse mada su na koncu poraženi istim omjerom. Rezultati: Rovinj - Centrometal 3:0 (14, 17, 17), Mladost (ZG) - Centrometal 3:0 (21, 8, 27), Mladost (KL) - Centrometal 3:0 (19, 18, 26), Mursa - Centrometal 3:0 (19, 20, 14). Konačan poredak: 1. Mladost (KL), 2. Mursa (Osijek), 3. Mladost (ZG), 4. Rovinj, 5. CENTROMETAL. Za juniore Centrometala (pod vodstvom Aleksandra Kovačića) nastupili su: Karlo Novak, Karlo Kocijan, Ivan Novak, Domagoj Košir, Antonio Juras, Antonio Stanković, Vedaran David, Vanja Marciuš, Ivan Kocijan i Luka Kregar.
3. HR. LIGA-SJEVER(Ž)
Pobjeda Štrigove
IVANEC - ŠTRIGOVA 2:3
(31:29, 17:25, 25:18, 19:25, 14:16)
Štrigova: Pufek, Stanković, Horvat, Posedi, Krumpič, Krklec, Heric, Vinković. Trener Jurica Novak
Odbojkašice Štrigove izborile su tešku, ali zasluženu pobjedu na vrućem parketu u Ivancu. Pred velikim brojem gledatelja domaće su se bolje snašle u startu i prvi set (nakon puno obrata) dobile. U drugom su se gošće razigrale, glatko dobile set i stigle do poravnanja. Treći set odlazi na domaću stranu, a gošće su proigrale u četvrtom i sve je na početku. U ruletu 5. seta velika neizvjesnost. Domaće su pri 14:13 prve stigle do meč lopte, ali su potom Štrigovčanke vratile servis, 2 puta uzastopno poentirale i na kraju se silno radovale. Ovom pobjedom odbojkašice iz Štrigove ostale su u trci za naslov s vodećim Varaždinom II.
ČAKOVEC II - VARAŽDIN II 0:3
(17:25, 10:25, 20:25)
Čakovec II: Horvat, Poljaković, Zadravec, Benko, K. Novak, I. Novak, S. Novak, A. Novak, L. Remenar, Bulović. Trener Rajko Kolarek
Vodeći sastav lige bio je previsoka prepreka po domaće, koje su posebno slabo odigrale na servisu, a u tom elementu Varaždinke su bile dominantne. U startnom setu domaće su se odlično odupirale gošćama i sve do 14:16 bile u igri. Završnica seta u znaku Varaždinki i na semaforu stoji 0:1. U drugom su domaće potpuno stale, pa su gošće lako došle do seta. U trećem su imale Varaždinke i 8 razlike (21:13), ali su domaće na servis Klare Novak stigle na 18:22. Ipak, više od toga nisu mogle pa su gošće stigle i do trećeg seta i potvrde čelne pozicije na ljestvici.
Ostali rezultati: Varaždin III - Toplice 3:0, Vinica - Cestica 0:3.
8. Vinica 8 1 7 3:21 3
• Parovi 9. kola: Štrigova - Čakovec II (nedjelja, 26.1., 16.30 h), Ivanec - Vinica, Varaždin II - Varaždin III, Toplice - Cestica.
Kreću drugoligaši i drugoligašice
Sljedećeg vikenda s nastavkom prvenstva kreću i naši drugoligaši. Odbojkašice Kaštela u sklopu 11. prvenstvenog kola na svom parketu dočekuju lidera - Veliku Goricu, a odbojkašice Čakovca idu u goste Varaždinu. U 10. kolu drugoligaša Nedelišće je domaćin Gorici, a Totovcu u goste stiže Petrinja.