Sport 01.02.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:36.

CENTROMETAL - MURSA 3:2
(25:23, 25:23, 18:25, 9:25, 9:15)
Nedelišće - Dvorana Aton. Gledatelja: 100. Suci: Milinović i Mikulić (Zagreb).
Centrometal: Puđa, Palinkaš, Grubišić, David, Vabec, D. Posavec, Todorović, T. Posavec, M. Posavec, Krečak. Trener: Josip Treska
Neočekivan poraz domaćih odbojkaša, koji su umjesto maksimalne pobjede nad direktnim protivnikom za doigravanje osječkom Mursom ispustili važne bodove. Krenuli su domaći odlučno u ovaj meč. U prva dva seta igrali su vrlo kvalitetno i unatoč tijesnim rezultatima bili puno čvršći od Osječana. I umjesto da potpuno dotuku Mursaše naši su potpuno stali. U 3. setu još je bilo nekako, ali u četvrtom je bio potpuni potop. Nakon 5:8 za Osječane domaći su nastavak seta odigrali neprepoznatljivo i ispod svake kritike. Gosti su iskoristili potpunu indisponiranost CM-ovaca i serijom od nevjerojatnih 17:3 izborili 5. set. A u petom je igrao samo gostujući sastav. Mursaši su na promjeni strana imali 4:8, odmah potom i 4:10. Smanjili su domaći na 7:10, ali su potom ponovo odigrali ispod „svih kritika“ i gosti su na koncu zasluženo slavili i došli u poziciju borbe za doigravanje za prvaka. Što na kraju reći. Imali su domaći sve u svojim rukama i nakon 2:0 bili u poziciji prve pobjede nad osječkim odbojkašima, ali nisu bili do kraja u svom elementu. U prva dva seta odlično je funkcionirao prijem, ali je potom potpuno stao, isto tako i blok, pa su gosti potpuno zasluženo stigli do neočekivanih bodova.
Ostali rezultati 11. kola: Daruvar - Varaždin 1:3, Rijeka - Gornja Vežica 3:0, Karlovac - Šibenik 3:0, Sisak – Mladost (KL) 0:3.
10. G.Vežica 11 0 11 3:33 1
► U 12. kolu Centrometal odlazi na teško gostovanje u Kaštel Lukšić, kod vodećeg sastav lige Mladosti.

2. A LIGA CENTAR (Ž)
Kaštelanke kući pjevajući
BJELOVAR - KAŠTEL 2:3
(25:21, 15:25, 25:16, 22:25, 13:15)
Kaštel: Šestan, Lepen, Vincek, Obadić, M. Ivačić, Goščiej, A. Novak, L. Novak, Prprović, Toplek. Trener: Marko Obadić

Izuzetno važna i možda na kraju ključna pobjeda pribislavečkih odbojkašica na uvijek teškom gostovanju u Bjelovaru. U 1. setu Bjelovarčanke su bile čvršći sastav i na semaforu je stajalo 1:0. Sjajno su Kaštelanke uzvratile u drugom i na semaforu je bilo 1:1. Slijedi nevjerojatan pad u trećem, nakon kojeg su domaće bile bliže pobjedi. Međutim, kvaliteta pribislavečkog sastava došla je do izražaja u naredna dva seta u kojima su gošće pokazale svoju kvalitetu i na koncu teško, ali potpuno zasluženo slavile.
Ostali rezultati 15. kola: Azena II - Olimpik 1:3, Plavi Zmaj - Sisak 3:0, Orao - Gorica 0:3, Novi Zagreb II - Karlovac 1:3, Multibibus - Vrbovec 1:3.

13. Orao 14 0 14 2:42 1
► U 16. kolu Kaštelanke su slobodne, ali će odigrati zaostali susret iz prvog dijela natjecanja s Novim Zagrebom II.

Startaju Totovec, Plavi i Nedelišće
Idućeg vikenda s nastavkom natjecanja kreću i Totovec, Plavi i Nedelišće. Odbojkaši Totovca u 10. kolu prvenstva 2. A lige gostuju u Karlovcu, kod domaćeg sastava 4 Rijeke. Naši 2. B ligaši Plavi (Peklenica) i Nedelišće također kreću. Drugoplasirani sastav lige (Plavi) na svom parketu dočekuju jesenskog prvaka, sastav Toplica, dok Nedelišće ide na gostovanje u Zagreb, domaćem Zagrebu II.
Rajko Kolarek

Skupština OK Totovca...

A u prostorijama Društvenog doma u Totovcu održana je Redovita godišnja skupština odbojkaškog drugoligaša iz Totovca, koja je ujedno bila i izbornog karaktera. Na njoj su date razrješnice dosadašnjem vodstvu kluba i izabrano novo. Novim predsjednikom kluba izabran je Davor Kregar (legendarni kapetan kluba), tajnikom Josip Kozar, a uz njih su novi članovi IO-a: Davor Horvat, Stjepan Kozar, Željko Lešnjak, Damir Novak i Josip Pergar. Novi Nadzorni odbor kluba djeluje u sastavu: Hrvoje Gazdek (predsjednik), te Jagoda Bistrović i Petar Medved članovi. Novi Stegovni sud kluba radit će u sastavu: Milan Horvat (predsjednik) te Mladen Kozjak i Vera Lesar (članovi). Skupštini su nazočile i članice ženske udruge “Totovčice”, kojima odbojkaško znanje prenosi prvotimac kluba Aleksandar Kovačić, koji ujedno brine i o podmlatku kluba, budući da trenira i osmoškolce iz OŠ Kuršanec.

...i Saveza

U prostorijama Društvenog doma u Črečanu u petak, 29. siječnja, održana je Redovita godišnja skupština odbojkaškog saveza Međimurske županije. Skupštinu je otvorio predsjednik saveza Mladen David, istaknuvši sjajne rezultate naših klubova u elitnim odbojkaškim ligama (7. mjesto Centrometala u protekloj sezoni, naslov jesenskih prvakinja odbojkašica Kaštela u 2. A ligi te naslov prvaka za sezonu 2008./09. odbojkaša Totovca u 2. A ligi, te odbojkaša Nedelišća u 2 B ligi). Financijsko izvješće podnio je Jadranko Kirić, tajnik saveza iz kojeg ističemo da je savez proteklu sezonu završio s pozitivom od cca 520 kuna. Što se nositelja kvalitete u našoj županiji tiče jednoglasno je potvrđen prijedlog Izvršnog odbora saveza da se za nositelja kvalitete predlaže seniorski sastav prvoligaša Centrometala, a kod mlađih dobnih skupina pomladak istog kluba. Na skupštini je donesen i plan rada za 2010. godinu, kao i Financijski plan saveza. Nakon skupštine organiziran je zajednički domjenak.