Sport 20.03.2012. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:19.

OPATIJA - CENTROMETAL 3:2
(19:25, 17:25, 25:23, 25:18, 15:8)
Opatija - Dvorana Gorovo. Gledatelja: 100. Suci: Perić i Babić (Zagreb)
Centrometal: Kovač, Puđa, Palinkaš, Gotal, Vuk, Križanović, T. Posavec, M. Posavec, Petran, Todorović, Harambašić. Trener: Jadranko Kirić
U susretu s izravnim konkurentom za doigravanje, domaćom Opatijom, dečki iz Črečana krenuli su vrlo dobro. U startu prvog seta ostvaruju 1:5, ali potom domaćini sve preokreću na svoj mlin i vode s 11:8. Slijedi velika serija naših, koji prvo na servis tehničara Gotala, a potom i srednjeg blokera Palinkaša odlaze na nedostižnu prednost i startni set elegantno dobijaju. U drugom još bolje izdanje. Već na samom startu (servisima Križanovića) ostvaruju visokih 3:10 i tu prednost do konca seta još i povećavaju do konačnih 17:25. I kada se očekivala uvjerljiva pobjeda naši popuštaju i domaći se vraćaju u igru. U završnicu seta Opatija ulazi s 5 razlike (19:14), ali gosti opasno pritišću u samoj završnici, stižu do poena zaostatka (23:22), ali set ipak zasluženo dobijaju domaćini. U naredna dva seta domaćini su zadržali razinu igre iz prethodnog seta, Centrometalovci su pali u igri, što je u konačnici donijelo trijumf domaćima.
Ostali rezultati 24. kola: Zadar - Vukovar 2:3, Mursa - Zagreb 3:0, Varaždin - Šibenik 0:3, Rijeka - Sisak 3:0, Split - Daruvar 3:2, Karlovac - Rovinj 2:3.

ŠIBENIK - CENTROMETAL 0:3
(15:25, 18:25, 21:25)
Nedelišće - Dvorana Aton. Gledatelja: 100. Suci: Vurušić i Žužul (Varaždin)
Centrometal: Kovač, Palinkaš, Puđa, Gotal, Vuk, Križanović, D. Posavec, T. Posavec, M. Posavec, Petran, Todorović, Harambašić. Trener: Jadranko Kirić
Iako se zaostali susret 17. kola trebao igrati u Šibeniku dogovorom klubova odigran je u nedjelju u Nedelišću, a službeni domaćin bili su odbojkaši iz Šibenika. Što se utakmice tiče, sve je bilo u znaku domaćih odbojkaša, koji su sve riješili u 3 seta i zacementirali odličnu 5. poziciju uoči skorašnjeg doigravanja za prvaka države. U prva dva seta sjajno je radio prijem servisa, a tu su bitnu ulogu odradili kapetan Tomica Posavec, Križanović i libero Petran, dok je Spasoje Todorović imao vrlo dobru napadačku dionicu. Rezultat toga je glatko osvajanje oba seta za kapitalnih 2:0. Krenuli su domaći učinkovito i u trećem, vodili i po 7 razlike. U završnici seta su malo smanjili gas pa su se uporni gosti brzo rezultatski primakli, a potom i poravnali na 20:20. Slijedi serija od 5:1 domaćih odbojkaša što je rezultiralo dobitkom i trećeg seta.
• Ovog tjedna Centrometal očekuju još dva ligaška susreta (Rijeka, Varaždin), a potom slijedi doigravanje za prvaka države, gdje će Centrometal (prema plasmanu) ići na Interligaša Mladost iz Zagreba. Prvi susret igra se u Zagrebu (utorak, 27.3.), uzvrat u Nedelišću (četvrtak, 29.3.), a eventualni treći susret ponovno u Zagrebu.

14. Split 24 5 19 21:63 13
• U 25. kolu (Aton, četvrtak, 22.3., 18.45 h) Centrometal dočekuje četvrtoplasiranu Rijeku, a u nedjelju (u posljednjem kolu) ide u goste Varaždinu.
R. Kolarek

MEDICINAR - TOTOVEC 1:3
(25:15, 21:25, 18:25, 19:25)
Totovec: Kovačić, Rešetar, J. Pergar, D. Pergar, B. Pergar, Krklec, Kozar, Trstenjak, Marković
Kada je bilo najpotrebnije Totovec je pokazao svoju snagu. Na gostovanju kod uvijek neugodnih Medicinara dečki iz Totovca zasjali su u punom sjaju, došli do zlata vrijednih bodova i još više učvrstili čelno mjesto na ligaškoj ljestvici. Iskusni domaćini bolje su otvorili susret i dobili startni set, jer su gosti bili neprecizni na servisu. U nastavku Totovec je odigrao na visokom nivou, dobio naredna 3 seta i otišao kući pjevajući. U ujednačenom gostujućem sastavu najbolji tehničar Rešetar, Božidar Pergar, te libero Trstenjak.
Ostali rezultati 18. kola: Croatia - Čazma 1:3, Toplice - 4 Rijeke 3:0, Mladost II - Petrinja odgođeno; zaostali susret 13. kola: Gorica - Toplice 3:0.

10. Toplice 15 2 13 13:39 8
• U 19. kolu (VUŠ, subota, 24.3., 17 h) Totovec (u derbiju kola) ugošćuje drugoplasiranu Goricu. Dobiju li domaći i ovaj susret naslov prvaka im ne može pobjeći.

2. A LIGA-CENTAR (Ž)
Od ponora do pobjede!
KAŠTEL - KARLOVAC 3:2
(3:25, 17:25, 25:23, 25:23, 15:9)
Kaštel: Šestan, Toplek, Novak, D. Ivačić, M. Ivačić, Obadić, Herman, Knezić, Breban, Mlinarić, Prprović. Trener: Marko Obadić
Od ponora do pobjede, baš tako je izgledao put Kaštelanki u utakmici s vrlo dobrim Karlovčankama. Nakon prvog seta izgledalo je da će gošće lako doći do bodova, jer domaće su izgledale izgubljeno. Krenule su Kaštelanke s 8:2 u drugom i potpuno stale. Gošće su se potpuno razigrale i na semaforu je već 0:2. I kada je malo tko u dvorani vjerovao u mogući preokret, to se i dogodilo. Domaće su krenule odlučnije i dobile na razliku naredna 2 seta. U odlučujućem, petom, gošće bez odgovora, domaće dobijaju ključni set i zasluženo se raduju. U domaćim redovima odličan nastup Jelene Toplek.
Ostali rezultati 9. kola: Mladost II - Plavi Zmaj 3:0, V. Gorica - Novi Zagreb 0:3, Don Bosco - Multibibus 3:1.
1. Mladost II 9 9 0 27:2 27
2. N. Zagreb 9 6 3 18:13 18
3. Karlovac 8 5 3 18:13 16
4. Don Bos. 9 4 5 19:18 13
5. Kaštel 8 5 3 16:18 11
6. Pl. Zmaj 9 4 5 15:17 11
7. Multibib. 9 1 8 10:25 5
8. V. Gorica 9 1 8 8:25 4