Sport 14.11.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:49.

ROVINJ - CENTROMETAL 3:1
(25:17, 26:24, 20:25, 23:25)
Rovinj - dvorana Gimnasium. Gledatelja: 150. Suci: Brlas i Stipaničev (Rijeka)
Centrometal: Kovač, Gotal, Čičković, Petran, Vincek, I. Novak, Kocijan, Posavec, Vabec, Kurteš, David. Trener: J. Kirić
I na trećem gostovanju u ovom prvenstvu odbojkaši Centrometala nisu došli do bodova. U derbi susretu 6. kola Rovinjani su bili uspješniji. A mogli su dečki iz Črečana puno bolje proći po prikazanom u novoj gradskoj dvorani. U startnom setu domaćini su iskoristili serije pogrešaka u napadu naših i uvjerljivo set i dobili. U drugom je bilo vrlo neizvjesno do samog kraja. Centrometal u završnici stiže do 2 razlike (17:19), ali su (nakon puno neizvjesnosti) kod ključnih poena čvršći domaćini i preko udarnog tandema Zolota-Demirović osvajaju i taj set. Proigrali su Centrometalovci u trećem, znatno je bolje funkcionirao napad i set je bez većih poteškoća dobijen. U četvrtom su krenuli Rovinjani s 5 razlike (17:12), a istu prednost zadržali su i kod rezultata 22:17. U tim trenucima izgledalo je da će naši lako pasti, ali dogodilo se sasvim suprotno. Centrometal na servis (svog u subotu najboljeg pojedinca) Ivana Kurteša poravnava na 23:23. Domaći potom vraćaju servis te odmah i poentiraju za na koncu ipak zasluženo slavlje. Šteta, jer prema prikazanom mogli su naši i do ruleta 5. seta.

Ostali rezultati 6. kola: Mursa - Mladost (KL) 1:3, Sisak - Mladost (ZG) 0:3.
1. Mladost/KL 6 6 0 18:4 18
2. Rovinj 6 4 2 13:7 12
3. Mladost/ZG 6 3 3 12:10 10
4. Centrom. 6 3 3 12:12 9
5. Mursa 6 1 5 7:17 3
6. Sisak 6 1 5 5:17 2
• U 7. kolu (Aton, subota, 16.11., 17.30 h) Centrometal ugošćuje osječku Mursu. (R. Kolarek)