Sport 17.10.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:47.

MURSA - CENTROMETAL 3:2
(22:25, 18:25, 25:20, 25:23, 15:8)
Osijek - Dvorana Gradski vrt. Gledatelja: 100. Suci: Franolić i Babić (Zagreb)
Centrometal: Kovač, David, Gotal, Čičković, Kurteš, Vincek, Vabec, Petran, Marciuš, Posavec, I. Novak. Trener: J. Kirić
S tradicionalno teškog gostovanja u Osijeku odbojkaši Centrometala vratili su se s bodom, mada su mogli i znatno bolje proći. Centrometalovci su susret otvorili kao iz snova, bili dominantni u startna 2 seta i na semaforu je ubrzo stajalo 0:2 za naše odbojkaše. U tom dijelu susreta sve je besprijekorno funkcioniralo u igri Centrometala, a posebno servis i prijem čime su potpuno slomili domaćine. Proigrali su Mursaši u trećem i smanjili rezultat na 1:2. U četvrtom obostrano kvalitetna odbojka. Domaći pri drugom tehničkom imaju 2 razlike (16:14), ali gosti iz Črečana serijom od 7:3 odlaze na značajnih 19:21. U završnici seta Osječani su smireniji, dobijaju na razliku i sve je na početku. Igra se rulet 5. seta, a tu se domaćini bolje snalaze. Pri promjeni strana vode s nedostižnih 8:1 i tu prednost održavaju do kraja meča. Domaćinu 2, Centrometalu 1 bod i podstrek za nastavak prvenstva u kojem Centrometal ima svakako što za reći.
Ostali rezultati 2. kola: Mladost (Zg) - Mladost (KL) 1:3, Sisak - Rovinj 0:3.
1. Mladost/KL 2 2 0 6:2 6
2. Centrom. 2 1 1 5:4 4
3. Rovinj 2 1 1 4:3 3
4. Mladost/Zg 2 1 1 4:4 3
5. Mursa 2 1 1 4:5 2
6. Sisak 2 0 2 1:6 0
• U 3. kolu (Aton, subota, 19.10., 17 h) odbojkaši Centrometala dočekuju zagrebačku Mladost.

R. Kolarek

2. A CENTAR (M)
Naši neuspješni
GORICA - NEDELIŠĆE 3:1
(25:22, 17:25, 25:13, 25:22)
Nedelišće: K. Novak, H. Novak, Kocijan, Kopačević, Vuk, Juras, Puđa, Košir. Trener: Aleksandar Kovačić • Odbojkaši Nedelišća porazom su startali u novu ligašku sezonu. Domaća Gorica slavila je s 3:1. U igri odbojkaša iz Nedelišćaza bolji rezultat nedostajao je bolji prijem servisa, što je u konačnici rezultiralo ovakvim krajnjim rezultatom.
PETRINJA - TOTOVEC 3:0
(25:14, 25:15, 25:20)
Totovec: J. Pergar, D. Pergar, Topličanec, J. Kozar, S. Kozar, Horvat, Krklec, D. Pergar, B. Pergar • Vrlo loš nastup odbojkaša Totovca rezultirao je uvjerljivim porazom u Petrinji. Naš sastav ozbiljniji otpor pružio je tek u trećem setu, ali bilo je to nedostatno za dobitak barem jednog seta.
U 2. kolu Nedelišće na domaćem parketu ugošćuje sastav Čazme, a Totovec karlovačke 4 Rijeke.

2. A LIGA-CENTAR (Ž)
Bod Kaštelankama
KAŠTEL - AZENA II 3:2
(21:25, 26:24, 25:20, 23:25, 15:12)
Kaštel: Knezić, Ivačić, Toplek, Železnjak, Vincek, Herman, Obadić, Breban, Prprović, Novak, Vnuk, Sabol. Trener: Marko Obadić
Važna pobjeda Kaštelanki na startu prvenstva. Gošće su bolje otvorile susret, domaće bolje u naredna 2 seta. Četvrti na razliku osvajaju Velikogoričanke, pa se pitanje pobjednika rješavalo u petom. Tu su prisebnije bile domaće odbojkašice i na koncu zasluženo slavile. U ujednačenom domaćem sastavu istakla se Petra Prprović.
V. GORICA - ČAKOVEC 3:0
(25:8, 25:12, 25:6)
Čakovec: Baksa, A. Novak, Horvat, Apostolovski, Ciglar, Kraljić, Marciuš, Petek. Trener: Ivan Vabec
Odbojkaško „krštenje“ mlade čakovčanke imale su u Velikoj Gorici protiv istoimenog domaćeg sastava. Domaće su sve riješile u 3 seta, a Čakovčanke su prvim nastupom u višem rangu natjecanja skupile toliko potrebno ligaško iskustvo.
• U 2. kolu (ETŠ, nedjelja, 20.10., 15.45 h) odbojkašice Čakovca ugošćuju pribislavečki Kaštel.

MEĐUŽUPANIJSKA LIGA-SJEVER
Pobjeda Štrigove
ŠTRIGOVA - IVANEC 3:1
(19:25, 25:22, 25:14, 25:19)
Štrigova: Stanković, Pufek, Posedi, Kolenko, Krumpić, Heric, Horvat, Novak, Muršić. Trener: Jurica Novak • Startna pobjeda Štrigovčanki na domaćem parketu u susretu s neugodnim Ivancem. Gošće su bolje otvorile susret, ali su potom domaće preko Ane Stanković u napadu, te Paule Pufek na servisu dobile naredna 3 seta i vrijedne bodove.

VARAŽDIN II - ČAKOVEC II 3:1
(25:12, 25:11, 19:25, 24:26)
Čakovec II: Horvat, A. Novak, Poljaković, Zadravec, Benko, I.Novak, K. Novak. Trener: Rajko Kolarek • U derbiju kola zasluženo su slavile domaće odbojkašice, koje su lako dobile prva 2 seta. U trećem su se Čakovčanke razigrale i smanjile rezultat, a u odlučujućem četvrtom stigle visoku prednost Varaždinki, ali su set spretno i sretno izvukle domaće odbojkašice.
Ostali rezultati 1. kola: Toplice - Varaždin III 3:0, Cestica - Vinica 3:0.
U 2. kolu igraju: Vinica - Ivanec, Čakovec II - Štrigova (ETŠ, nedjelja, 20.10., 17 h), Varaždin III - Varaždin II, Cestica - Toplice.