Sport 28.01.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:36.

ŠIBENIK - CENTROMETAL 0:3
(25:27, 24:26, 22:25)
Šibenik - dvorana Baldekin. Gledatelja: 100. Suci: Ivković i Peslač (Split).
Centrometal: T. Posavec, M. Posavec, D. Posavac, Grubišić, Krečak, Vabec, Todorović, David, Puđa. Trener: Josip Treska
S uvijek neugodnog gostovanja u Šibeniku odbojkaši iz Črečana vratili su se s punim plijenom. Domaći su odbojkaši bili silno napaljeni, jer su željeli uzvratiti našim odbojkašima za jesenski poraz i što prije pobjeći iz zone ispadanja. Međutim, odbojkaši Centrometala krenuli su odlučno u susret i 1. set teško, ali potpuno zasluženo na razliku dobili. Slična priča bila je i u 2. setu. Domaćini su davali svoj maksimum, ali su Centrometalovci bili čvršći u završnici i na semaforu stoji 0:2. Prednost od 2:0 u setovima dala je još veći polet sastavu iz Črečana, koji su u odlučujućem 3. setu odigrali fenomenalno i na krilima nezaustavljivih Tomice Posavca i Spasoja Todorovića osvojili bodove vrijedne doigravanja za prvaka. Na povratku iz Šibenika pjevalo se sve do Črečana!
Ostali rezultati 10. kola: Varaždin – Mladost (KL) 1:3, G. Vežica - Karlovac 0:3, Mursa - Sisak 1:3, Daruvar - Rijeka 0:3.

10. G. Vežica 10 0 10 3:30 1
► U 11. prvenstvenom kolu (Aton, 30.1., 18 h) odbojkaši Centrometala dočekuju izravnog konkurenta za doigravanje, sastav osječke Murse. Domaći očekuju veliku podršku s tribina, najavljuju maksimalnu borbenost i naravno nove bodove!

2.A LIGA CENTAR (Ž)
Kaštelanke uvjerljive

KAŠTEL - ORAO 3:0
(25:12, 25:11, 25:11)
Kaštel: Šestan, Lepen, Vincek, Obadić, Knezić, M. Ivačić, A. Novak, L. Novak, Toplek, Goščiej, Sabol, Prprović. Trener: Marko Obadić
Laka, brza i uvjerljiva pobjeda vodećeg sastava lige u srazu s „fenjerašem“ iz Zagreba. Razlika u kvaliteti bila je očita, pa je trener Obadić u prva dva seta dao priliku svojoj „drugoj postavi“, popunjenoj standardnima Lepen i Goščiej. Bila je to igra „mačke i miša“, pa su domaće već za 40 minuta imale 2:0. U 3. setu u igru ulazi udarni sastav, koji samo stavlja točku na „i“, pa očekivani bodovi ostaju kod kuće.
Ostali rezultati 14. kola: Azena II - Vrbovec 1:3, Karlovac - Multibibus 3:0, Novi Zagreb II - Gorica 1:3, Don Bosco - Bjelovar 3:0, Olimpik - Plavi Zmaj 0:3.

1. Kaštel 12 12 0 36:8 34
2. Pl. Zmaj 13 11 2 35:11 31
3. Don Bos. 13 10 3 30:14 29
4. Vrbovec 13 9 4 32:16 27
5. Karlovac 13 7 6 28:20 24
6. Bjelovar 13 6 7 26:23 20
7. Multibibus 13 6 7 23:23 19
8. Sisak 12 6 6 23:22 18