Sport 21.02.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:03.

CENTROMETAL - MURSA 3:0
(25:18, 25:20, 25:21)
Nedelišće - Dvorana Aton. Gledatelja: 150. Suci: Milinović i Adamek (Zagreb)
Centrometal: Kovač, Čičković, Gotal, Vincek, Petran, Posavec, Kurteš, Kocijan, Vabec, Puđa, I. Novak, K. Novak. Trener: Jadranko Kirić
Izuzetno važna pobjeda domaćih, tim draža jer je izborena s izravnim konkurentom za 4. poziciju na ljestvici i sastavom koji je u sva 3 međusobno odigrana susreta slavio. Krenuli su domaći odlučno i na servis Kurteša ostvarili uvodnih 9:2. Odlično je radio prijem (Petran), ali i blok i napad, pa gostima nije bilo spasa. Prvi set elegantno je osvojen (25:18). U drugom obostrano kvalitetna odbojka i izjednačeno do 13:13. Gosti se drže do 17:16, a potom domaći s tri uzastopna poena bježe na 4 razlike (20:16) i tu prednost servisima Antonia Čičkovića i napadački raspoloženog Ivana Kovača drže do kraja seta za konačnih 25:20. U trećem Mursaši imaju startnih 5:8 i 7:9, ali domaći brzo poravnavaju i drže minimalnu prednost sve do 20:19. Slijedi serija odličnih servisa Vinceka za visokih i nedostižnih 24:19. Gosti potom 2 puta uzastopno poentiraju, a točku na „i“ stavlja kapetan Tomica Posavec za veliko veselje domaćih igrača i grlatih navijača. Ovom pobjedom Centrometal je (uoči posljednja 3 kola) gotovo zacementirao 4. poziciju u ovogodišnjem prvenstvu (što je najviši plasman otkako je prvoligaš), jer sada bježi Osječanima čak 7 bodova što im u doigravanju za prvaka osigurava utakmicu više na domaćem parketu baš s Osječanima.
Ostali rezultati 17. kola: Mladost (KL) - Mladost (Zg) 3:1, Rovinj - Sisak 3:0.

1. Mlad./KL 17 16 1 49:14 45
2. Rovinj 17 11 6 37:23 33
3. Mlad./Zg 17 10 7 38:27 32
4. Centrom. 17 7 10 33:35 24
5. Mursa 17 6 11 24:41 17
6. Sisak 17 1 16 9:50 2
• U 18. kolu Centrometal gostuje u Zagrebu kod domaće Mladosti. (R. Kolarek)

2. A LIGA-CENTAR (Ž)

Novi poraz
Kaštelanki
KAŠTEL - VARAŽDIN 1:3
(21:25, 25:18, 14:25, 18:25)
Kaštel: Šestan, M. Ivačić, D. Ivačić, Prprović, Herman, Knezić, Obadić, Breban, Varga, Vnuk, Sabol. Trener: Marko Obadić
U odlučujućem susretu za 3. mjesto (koje vodi u ligu 6) odbojkašice Kaštela propustile su šansu da maksimalnom pobjedom nad Varaždinkama završe kao treće. Gošće su sve riješile dobitkom startnog seta i tu je bilo jasno da Kaštelanke gube 3. poziciju. Unatoč tome domaće su proigrale u drugom i vratile se u meč. U naredna 2 seta domaće su stale, gošće se razigrale i na koncu sasvim zasluženo slavile.
Ostali rezultati 14. kola: Bjelovar - Vrbovec 1:3, V. Gorica - Azena 3:1, pauzirao je Čakovec.

7. Čakovec 12 0 12 2:36 0
• Slijedi doigravanje za konačan plasman. Po 3 prvoplasirana sastava iz dviju skupina igrat će za konačan poredak od 1.-6. mjesta, Kaštelanke će u razigravanje za poredak od 7.-12. mjesta, a Čakovčanke od 13.-16. mjesta.

2. A LIGA-CENTAR (M)
Naši bez
bodova
TOTOVEC - DARUVAR 0:3
(16:25, 25:27, 19:25)
Totovec: J. Pergar, D. Pergar, B. Pergar, Krklec, Trstenjak, M. Topličanec, D. Topličanec, Horvat, Novak
Iako se očekivao bolji rezultat odbojkaši Totovca ponovo su ostali bez domaćih bodova. Nakon Nepomuka gostujućom pobjedom osladio se i Daruvar te zacementirao domaćine na začelju ljestvice. Gosti su brzo poveli, domaći ispustili priliku za poravnanje u drugom, a u trećem gosti bolji za uvjerljivih i zasluženih 0:3.
4 RIJEKE - NEDELIŠĆE 3:1
(25:23, 28:26, 23:25, 25:23)
Nedelišće: H. Novak, K. Novak, I. Novak, Kocijan, Kopačević, Vuk, Juras, Marciuš, Košir, V. David. Trener: Aleksandar Kovačić
Unatoč porazu u Karlovcu odbojkaši Nedelišća pružili su dobru igru. Sva 4 seta bila su vrlo neizvjesna i odlučena tek na razliku.
Domaćini su na koncu bili s(p)retniji i stigli do važna 3 boda, mada je prema viđenom moglo biti i obratno.
Ostali rezultati 13. kola: Medicinar - Petrinja 3:0, Čazma - Gorica 3:2, Nepomuk - Quirin odgođeno.

10. Totovec 12 3 9 12:32 8
• U 14. kolu (Aton, nedjelja, 23.2., 18 h) Nedelišće ugošćuje Nepomuk iz Stupnika, a Totovec ide u goste sisačkom Quirinu.

3. HRVATSKA LIGA-SJEVER
Štrigova
pauzirala,
Čakovec II odgodio
Odbojkašice Čakovca II odgodile su svoj susret 12. kola s Varaždinom III, koji će se odigrati sutra (srijeda, 19.2.) u dvorani na Dravi. Ovog su vikenda (22./23.2.) domaćini oba naša predstavnika. Štrigova na domaćem parketu dočekuje neporaženi Varaždin II (derbi kola), a Čakovec II u dvorani ETŠ-a sastav Cestice.