Sport 18.01.2012. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:18.

RIJEKA - CENTROMETAL 2:3
(25:18, 24:26, 17:25, 32:30, 17:19)
Rijeka. Dvorana Mladosti na Trsatu. Gledatelja: 150. Suci: Pavičić (Sisak) i Rajković (Rijeka).
Centrometal: Kovač, Palinkaš, Puđa, David, Vabec, Križanović, Harambašić, Todorović, T. Posavec, M. Posavec, Petran, Gotal. Trener: Jadranko Kirić.
Utakmice u Rijeci uvijek su bile teške za našeg prvoligaša. Domaćini su u susret ušli kao papirnati favoriti, sa čak 8 bodova prednosti pred odbojkašima Centrometala, ali su gosti ojačani prinovom Križanovićem u susret krenuli po bodove. U startnom setu bilo je izjednačeno i tvrdo sve do 16:15 za domaćine. Slijedi razdoblje lošijih prijema servisa črečanskih odbojkaša što su domaćini(predvođeni Pečenkovićem) znali naplatiti i tako doći do seta. U drugom bolje izdanje Centrometala. Sjajno je funkcionirao napad,koji je bio raznovrstan. Odlično su radili srednjaci Kovač i M. Posavec, a ton igri svog novog sastava davao je prinova Pero Križanović. U završnici seta Centrometal ima 3 razlike(20:23). Domaćini ipak poravnavaju(23:23), ali do set lopte(prolazom Todorovića) stižu odbojkaši iz Črečana. Slijedi novo poravnanje, a nakon toga gosti dva puta uzastopno poentiraju za dobitak seta. U 3. setu Centrometal je krenuo silovito. Prijem servisa bio je savršen (Petran), što je tehničaru Gotalu omogućavalo veću raznovrsnost i kombinatoriku u igri. Sijevalo je sa svih strana. Sredinom seta već je 3:13 za Centrometal. Borbeni domaćini uspijevaju stići do minus 6 (12:18), ali više nisu mogli. Dečki iz Črečana su završnicu odigrali na visokom nivou i na elegantan način stigli do seta. Na semaforu stoji 1:2. Igra se četvrti set, koji bolje otvaraju gosti(2:8). Rječani preokreću u završnici i stižu do prednosti od 22:19. Centrometal poravnava u pravom trenutku, ima dvije uzastopne meč lopte, ali se domaćini izvlače. Slijede još dvije meč lopte Centrometala, ali domaći obje izvlače. Svoju treću set loptu domaćini koriste i sve je na početku. Semafor pokazuje 2:2. Slijedi neizvjesnost 5. seta . Centrometal kreće s 1:4, ali kod promjene strana već je 8:6 za domaće. Rječani drže 1-2 razlike sve do 14:12 kada stižu do dvije uzastopne meč lopte. Gosti obje spašavaju. Slijede još 3 meč lopte domaćih odbojkaša i opet gosti sve spašavaju. U posljednja dva napada gosti prolaze preko kapetana Tomice Posavca i na kraju se zasluženo raduju. Ovom pobjedom Centrometal je ponovno šesti na ljestvici, jer je Daruvar posrnuo u Opatiji.
Ostali rezultati 12. kola: Varaždin-Sisak 0:3, Opatija-Daruvar 3:0, Split-Rovinj 3:0, Zadar-Karlovac 3:0, Mursa-Šibenik 3:0, Vukovar-Zagreb 3:0.

14. Varaždin 12 2 10 9:32 7
U slijedeća 2 prvenstvena kola odbojkaši Centrometala su domaćini. U četvrtak(Aton, 19. 1. 19 h) igraju sa susjednim Varaždinom, a u subotu(Aton, 21. 1. 18 h) u Nedelišće stiže vodeća Mursa. I dok se u četvrtak očekuje sigurna pobjeda u subotu slijedi prava odbojkaška poslastica. Forma domaćih je u usponu, pa nije nemoguće da i Osječani pokleknu.

U Čakovcu održan 2. turnir trećeligašica
U odličnoj organizaciji Kluba odbojke na pijesku-Čakovec u subotu(14. siječnja)održan je 2. turnir ekipa članica III Hrvatske lige-sjever. U dvorani II Osnovne škole odigrano je zanimljivih 8 susreta, svaka ekipa odigrala je po 2 utakmice, a najbolje rezultate(po dvije pobjede) ostvarili su varaždinski Barok, KOP Čakovec I i Toplice. Po jednu pobjedu izborili su KOP Čakovec II i Štrigova, dok su bez bodova ostali Kaštel II, Kaštel III i Varaždin II. Rezultati 2. turnira: Varaždin II-Štrigova 0:2, KOP Čakovec I-KOP Čakovec II 2:0, Kaštel III-Toplice 0:2, Barok-Kaštel II 2:0, Čakovec II-Varaždin II 2:0, Kaštel II-Čakovec I 1:2, Štrigova-Toplice 1:2, Kaštel III-Barok 0:2. Trenutni poredak: 1. Toplice 8, 2. Štrigova 6, 3. Barok 6, 4. Kaštel II 4, 5. KOP Čakovec I 4, 6. KOP Čakovec II 2, 7. Varaždin II 2, 8. Kaštel III 0 bodova. Treći turnir odigrati će se u Varaždinu ili Ludbregu.
MEĐIMURSKI KUP ZA ODBOJKAŠICE
Kaštelanke
pobjednice!
U fenomenalnoj organizaciji odbojkaškog kluba „Štrigova“ u tamošnjoj dvorani Osnovne škole odigrano je polufinale i finale međimurskog odbojkaškog kupa za žene. U polufinalu su igrali domaćin Štrigova i KOP Čakovec. Nakon obostrano kvalitetne odbojke slavile su Čakovčanke i zborile finalni susret s Kaštelankama. U finalnom susretu igrali su drugoligaš Kaštel i KOP Čakovec, gdje su nakon 130 minuta odlične odbojke zasluženo slavile Kaštelanke.
Polufinale:
KOP Čakovec - Štrigova 3:1
(22:25, 25:11, 25:11, 25:19)
KOP Čakovec: Mihoci, Zorc, Džinić, Tomašić, Horvat, Štefulj-Žigo.
Štrigova: Stanković, Žibek, Belović, P. Pufek, Senčar, M. Pufek.
U polufinalu kupa prikazana je obostrano kvalitetna odbojka. Prvi set dobile su Štrigovčanke, mada su gošće povele s 8:1. U naredna dva seta dominacija sastava iz Čakovca. U četvrtom setu obostrano kvalitetna igra. Domaće su povele s 12:9, gošće poravnale na 14:14. U završnicu seta Kopovke ulaze s prednošću od 21:15 i rtu prednost održavaju do kraja susreta.
Finale:
KAŠTEL - KOP Čakovec 3:1
(27:29, 25:14, 25:23, 25:7)
Kaštel: Novak, Toplek, Prprović, D. Ivačić, Breban, Herman, Mlinarić, Vincek. Trener: Marko Obadić.
KOP Čakovec: Mihoci, Zorc, Džinić, Tomašić, Horvat, Štefulj-Žigo
Teže od očekivanog drugoligašice su došle do pobjede i novog osvajanja međimurskog odbojkaškog kupa. Imale su Pribislavčanke visoku prednost u 1.setu, ali su borbene Kopovke prvo poravnale i na kraju zasluženo iščupale set. U drugom su Kaštelanke bile bolje i poravnale rezultat. U trećem setu imale su Kopovke 23:21 u samoj završnici, ali su set spretno i sretno dobile odbojkašice iz Pribislavca, što je bio i ključni trenutak u ovom susretu. U četvrtom su se Čakovčanke solidno držale do 12:7, ali su potom Kaštelanke sjajnim servisima Maje Breban stigle do ključnog seta i očekivane pobjede. Zaslužen trijumf Kaštelanki, ali i veliki pljesak Kopovkama na sjajnoj partiji. Utakmice su sudili nacionalni suci Ivan Vabec i Rajko Kolarek. Nakon susreta ekipama je pehare podijelio Mladen David-predsjednik Odbojkaškog saveza Međimurske županije.