Sport 22.11.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:18.

CENTROMETAL - DARUVAR 3:0
(33:31, 25:22, 25:23)
Nedelišće - Dvorana Aton. Gledatelja: 150. Suci: Bardić i Muha (Osijek).
Centrometal: Kovač, Palinkaš, Puđa, David, Vabec, Petran, Harambašić, Todorović, Gotal, T. Posavec, M. Posavec, Vuk. Trener: Jadranko Kirić
Peta uzastopna pobjeda črečanskih odbojkaša u ovom prvenstvu, kojom su dodatno učvrstili 6. poziciju na ljestvici. U prvom setu obostrano kvalitetna i krajnje neizvjesna odbojka. Vodili su domaći pri 2. tehničkom odmoru 16:14, ali uporni gosti preokreću na 17:18. Slijedi serija domaćih, koji pri 24:22 stižu do dvije set lopte. Gosti obje spašavaju, a odmah potom dolazi i do set lopte. Domaći potom poravnavaju, a nakon toga slijedi prava drama. Daruvarčani spašavaju čak 6 set lopti uzastopno, ali sedmu nisu mogli. Domaći poentiraju za startnu prednost. Set je trajao čak 40 minuta. U drugom je bilo sitnicu lakše. Sredinom seta Centrometal ima opipljivih i visokih 16:11, ali gosti pri 18:17 dolaze tek na poen zaostatka. Slijedi nalet domaćih odbojkaša i prednost od 24:21. Drugu set loptu Centrometalovci koriste za visokih 2:0. Očekivalo se da će gosti pasti u trećem, ali nije bilo tako. Imali su domaći 16:13 pri drugom tehničkom, ali se u završnicu ulazi poravnato (23:23). Slijedi prolaz domaćih na mreži, a ključni poen sjajnim blokom donosi vrlo raspoloženi za igru Ivan Kovač za veliko i zasluženo veselje odbojkaša Centrometala. Valja istaknuti i sjajnu atmosferu s tribina, gdje je domaće sjajno bodrila bubnjarsko-navijačka skupina iz Macinca, koja je dala poseban štih susretu i veliki doprinos osvajanju važnih bodova. U narednom kolu odbojkaši Centrometala trebali bi gostovati u Rovinju, ali je taj susret odgođen zbog nastupa domaćeg igrača Igora Demirovića za hrvatsku odbojkašku vrstu.
Ostali rezultati 7. kola: Varaždin - Zadar 3:1, Šibenik - Karlovac 2:3, Mursa - Rijeka 3:0, Zagreb - Split 3:1, Vukovar - Opatija 3:1, Sisak - Rovinj odgođeno.

(25:20, 17:25, 22:25, 25:18, 15:11)
Totovec: Rešetar, J. Kozar, S. Kozar, J. Pergar, D. Pergar, B. Pergar, Krklec, Kovačć, Novak, Trstenjak, Marković
Teška, ali potpuno zaslužena pobjeda odbojkaša iz Totovca u derbi susretu s uvijek neugodnim Medicinarima. Krenuli su domaći silovito i u prvom setu igrom potpuno zasjenili iskusne Zagrepčane. Vratili su se gosti u meč dobitkom drugog, a nakon toga tijesno dobili i treći. U tom setu ozlijedio se prvi tehničar domaćina Zlatko Rešetar, kojeg je odlično zamijenio iskusni Josip Kozar, koji je davao ton igri svog sastava i polučio fantastičnu partiju. Domaći su sjajno odigrali u četvrtom setu, koji su lako dobili, a u odlučujućem, petom, držali veću bodovnu prednost od početka, pa do kraja seta za novo veselje i vrlo vjerojatno jesenski naslov.
Ostali rezultati 7. kola: Petrinja - Mladost II 3:1, Čazma - Croatia 3:1, 4 Rijeke - Toplice 3:0, Nedelišće je u ovom kolu pauziralo.
10. Toplice 5 0 5 1:15 0
• U 8. kolu Totovec gostuje u Velikoj Gorici, kod domaće Gorice, dok Nedelišće na svom terenu ugošćuje Čazmu.

2. A LIGA-CENTAR (Ž)
Kaštelanke slomile Orla
ORAO - KAŠTEL 0:3
(15:25, 15:25, 17:25)
Kaštel: Vincek, M. Ivačić, D. Ivačić, Šestan, Prprović, Herman, Mlinarić, Toplek, Knezić. Trener: Marko Obadić
Kao što se i očekivalo Kaštelanke su stigle do novih bodova i time zadržale kontinuitet pobjeda. Slabašne domaće nisu bile ozbiljnija prepreka za gošće, koje su čitav posao odradile za 50-ak minuta čiste igre. Igrale su sve djevojke iz zapisnika, a odlično je svoju minutažu na poziciji libera odradila mlada Martina Mlinarić.
Ostali rezultati 7. kola: Sisak - Don Bosco 1:3, Vrbovec - Novi Zagreb II 0:3, Zagreb II - Karlovac odgođeno.
8. Zagreb II 6 0 6 2:18 0
• U 8. kolu Kaštelanke gostuju u Zagrebu, kod vodećeg Novog Zagreba II.

2 A LIGA-CENTAR (M)
Prekid u Maloj Subotici!
Derbi susret posljednjeg jesenskog kola između domaće Mladosti i Poljanca prekinut je u trećem setu, pri rezultatu 6:3 za domaćine. Inače, prvi set dobili su domaćini rezultatom 25:17. Drugi su dobili gosti s 25:16. U trećem setu, pri spomenutom rezultatu gosti su se nesportski ponijeli prema sucu, a odmah potom i napustili dvoranu. Nakon susreta najavili su i žalbu na suđenje, a o svemu će odlučiti povjerenik lige.

CENTROMETAL II - PLAVI 3:2
(18:25, 25:15, 25:15, 23:25, 15:13)
Centrometal II: Makarov, J. Kirić, Z. Kirić, Ml. Davi, V. David, Kocijan, Vuk, I. Novak
Plavi: Mavrič, Bilas, L. Hranilović. M. Hranilović, G. Novak, J. Novak, Premužić
U vrlo zanimljivom i krajnje neizvjesnom susretu pobjedom su se na kraju zasladili domaći odbojkaši, mada su do nje lako mogli i gosti. Plavi su bolje otvorili susret i dobili startni set. U iduća dva bolji domaćini. Vratili su se gosti u susret dobitkom četvrtog, a u odlučujućem, petom, odlučivale su nijanse.

TOTOVEC II - VARAŽDIN II 3:0
(25:7, 25:21, 25:17)
Totovec II: Kregar, S. Trstenjak, Đurđek, Di. Novak, Leskovar, D. Topličanec, M. Topličanec, B. Kovačić
Laka i brza pobjeda iskusnih domaćina nad mladim Varaždincima. Gosti su nešto ozbiljniji otpor pružili tek u drugom setu.
Preostali rezultat: Koprivnica - Žerek 0:3.

(25:21, 25:22, 21:25, 25:20)
Štrigova: Stanković, Pufek, S. Golenko, Krumpić, Posedi, Gložinić, Horvat. Trener: Siniša Stanković • Sjajan otpor pružile su Štrigovčanke lideru prvenstva. U vrlo dobrom susretu gošće su uzele set, a prema viđenome mogle su čak i doći i do boda.

KOP ČK I - KAŠTEL III 3:0
(25:16, 25:12, 25:13)
Kop Čakovec I: Ciglar, Baksa, Petak, K. Novak, Šimunić, I. Novak, Turopoljac, Apostolovski, Šalamon, Hajdinjak, Zadravec, Remenar. Trener: Ivan Vabec
Kaštel III: Sabol, M. Novak, Pintarić, Zelić, Fučec, B. Novak, T. Novak, Košak. Trener: Mateja Prprović • Uvjerljiva i laka pobjeda boljeg domaćeg sastava. Sve je bilo riješeno za svega 60 minuta igre zazasluženu pobjedu Kopovki. U redovima pobjednica odlično je odigrala Antonija Hajdinjak.

KOP ČK II - KAŠTEL II 0:3
(11:25, 15:25, 13:25)
KOP Čakovec II: M. Horvat, A. Kraljić, L. Kraljić, Poljaković, Trstenjak, Bogomolec, Furdi, Erič, Cikač, P. Novak, Sinanović, Dasović, Benko. Trener: Rajko Kolarek
Kaštel II: L. Horvat, Vnuk, Varga, Vuk, Mađarić, Florjanić, Beč, Breban. Trener: Mateja Prprović • Uvjerljiva pobjeda Kaštelanki na gostovanju u Čakovcu. Gošće su u sva 3 seta bile superiorne i zasluženo došle do vrijednih bodova.
Preostali susret: Varaždin II - Toplice 0:3; zaostali susret 5. kola: Kaštel II - KOP Čakovec I 3:1(16:25, 25:20, 25:12, 25:16).
1. Barok 6 6 0 18:2 18
2. Kaštel II 6 5 1 16:4 15
3. KOP Čk I 6 4 2 13:9 11
4. Štrigova 6 4 2 13:10 11
5. KOP Čk II 6 2 4 10:14 8
6. Toplice 6 1 5 8:16 4
7. Varaždin 6 1 5 4:16 3
8. Kaštel III 6 1 5 5:17 2
Parovi 7. kola: Kaštel III - KOP Čakovec II, Štrigova - KOP Čakovec I, Kaštel II - Varaždin II, Toplice - Barok.