Sport 24.10.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:47.

CENTROMETAL - MLADOST 3:2
(25:13, 21:25, 20:25, 25:21, 16:14)
Nedelišće - Dvorana Aton. Gledatelja: 150. Suci: Pavičić i Ramić (Sisak)
Centrometal: Kovač, Čičković, Gotal, Petran, Kurteš, Vincek, T. Posavec, Vabec, I. Novak, Kocijan, David. Trener: J. Kirić, pom. trener: A. Kovačić
Pravi triler igrali su u subotu odbojkaši Centrometala i zagrebačke Mladosti. Iskusan domaći sastav krenuo je odlučno i nakon vodstva Zagrepčana (3:6) sve preokrenuo u svoju korist. Odlično je radio napad i blok, a i ostali elementi u igri domaćina bili su na nivou. Sve je upućivalo na jednosmjernu ulicu. Umjesto da nastave u istom ritmu domaći su krenuli s „lako ćemo“ i to im se obilo o glavu. Domaćin je stao, gosti proigrali i preko svog najboljeg igrača Bogdanovića došli u drugom setu do opipljivih 13:19, a na kraju i seta. U trećem setu Mladostaši su bili kompaktniji kod ključnih poena, dobili ga i najavili iznenađenje. U četvrtom domaći igraju bolje, u završnici seta su sigurniji i na semaforu stoji 2:2. Igra se odlučujući set. Gosti kreću furiozno, vode s 5 razlike (5:10, 6:11) i u tim trenucima ta je prednost izgledala nedostižna. Domaći hvataju zadnji vlak, zaustavljaju najboljeg pojedinca susreta Bogdanovića i serijom servisa Gotala stižu do poravnanja (11:11). Prvi do meč lopte stižu domaći (14:13). Gosti poravnavaju, a potom Centrometal s 2 uzastopna poena stiže do pobjede kojoj su gosti bili zasigurno bliže. Domaćinu 2, gostima 1 bod. U domaćim redovima jedino je Ivan Kovač bio na visini zadatka, ostali vrlo blijedi. Neshvatljivo je da u domaćim redovima nije bilo ni jedne jedine izmjene tijekom susreta, jer u drugom, te trećem setu kod većine igrača mnogo toga u igri nije štimalo.
Ostali rezultati 3. kola: Mladost (KL) - Sisak 3:1, Rovinj - Mursa 3:0.
1. Mladost/KL 3 3 0 9:3 9
2. Rovinj 3 2 1 7:3 6
3. Centrom. 3 2 1 8:6 6
4. Mladost/Zg 3 1 2 6:7 4
5. Mursa 3 1 2 4:8 2
6. Sisak 3 0 3 2:9 0
• U 4. kolu Centrometal gostuje kod vodeće Mladosti iz Kaštel Lukšića. (R. Kolarek)