Sport 26.11.2009. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:36.

RIJEKA - CENTROMETAL 0:3
(20:25, 24:26, 26:28)
Rijeka - Dvorana Mladosti na Trsatu. Gledatelja: 100. Suci: Adamek i Mikulić (Zagreb).
Centrometal: M. Posavec, T. Posavec, Vabec, Krečak, Todorović, Grubišić, Petran, Harambašić. Trener: Josip Treska
Kada je to malo tko očekivao odbojkaši Centrometala odigrali su susret za povijest i u samo 3 seta sjajnom igrom deklasirali vrlo jak riječki sastav i to na njihovom parketu i priredili senzaciju 7. prvenstvenog kola. Na put u Rijeku sastav trenera Treske krenuo je bez dvojice standardnih, srednjeg napadača Palinkaša i ozlijeđenog libera Darija Posavca. Njihove alternative (Marin Posavec i Mišo Petran) odigrali su čitav susret fenomenalno, a posebno je briljirao srednjak Posavec, kojem je to bio prvi susret nakon ozlijede mišića. Visoki domaćini krenuli su vrlo prepotentno u meč, a igrači iz Črečana odličnim su servisima tjerali domaće od mreže i sjajnim napadom, te blokom potpuno razbili domaće i prvi set elegantno dobili. U drugom su Riječani zaigrali čvršće i u završnici seta imali velikih 23:20. Međutim, odbojkaši iz Črečana nisu se ni tada predavali, pa su prvo poravnali rezultat i nakon toga dva puta uzastopno poentirali i na semaforu stoji (vjerovali ili ne) 0:2. Pomislili smo tada pa neće valjda biti kao i s vodećim Varaždinom, koji se izvukao nakon 0:2 u Nedelišću. I nije bilo tako, jer su naši dečki krenuli odlučno da sve riješe u 3 seta. Servis je i dalje odlično funkcionirao, kao i prijem servisa, pa su M. Posavec i Krečak kroz sredinu, te Vabec, Todorović i T. Posavec s vanjskih pozicija potpuno demontirali iznenađene domaćine i u završnicu ušli s nevjerojatnih, ali zasluženih 14:21. Ipak, domaći izvlače svoj maksimum i dolaze do poravnanja (22:22). Slijedi potpuna neizvjesnost, set je čas na jednoj, čas na drugoj strani. Ipak, domaći drže koncentraciju do samoga kraja, dobijaju set i 3 boda, kada je malo tko očekivao, jer Riječani su (uz Varaždince) glavni kandidat za prvaka liga dijela natjecanja i u ovoj su sezoni još i silno igrački ojačani. Uslijedilo je neviđeno slavlje odbojkaša iz Centrometala. Pjesma se orila sve do Črečana.
Ostali rezultati 7. kola: G. Vežica - Mladost (KL) 0:3, Karlovac - Varaždin 0:3, Daruvar - Sisak 0:3, Šibenik - Mursa 1:3.
10. G.Vežica 7 0 7 3:21 1
• U 8. kolu odbojkaši Centrometala dočekuju Daruvar. Ovaj susret se zbog zauzetosti dvorane Atona igra u dvorani Osnovne škole u Nedelišću, u subotu, 28.11. s početkom u 18 sati. Ulaz je slobodan pa domaćin poziva svoje gledateljstvo da im sportskim bodrenjem pomogne u ostvarenju nove pobjede.
Rajko Kolarek

ODBOJKA
2. B LIGA (M)
I suci umiješali prste
DARUVAR II - NEDELIŠĆE 3:2
(25:13, 25:21, 15:25, 24:26, 16:14)
Nedelišće: David, Kopačević, Branilović, Štebih, H. Novak, K. Novak, Marciuš, Prevalšek, Harambašić. Trener: Rajko Kolarek
Poraz nedelišćanskih odbojkaša u Daruvaru, gdje su prste u konačnom rezultatu imali izuzetno pristrani domaći suci. U prvom setu Nedelišće neprepoznatljivo i domaći lako dolaze do startne prednosti. U drugom je bilo znatno bolje, ali u završnici se bolje snalaze domaći i već je 2:0. Nedelišće je proigralo u trećem, kojeg je uvjerljivo dobilo. U četvrtom su gosti stalno vodili i na kraju došli do seta i poravnanja. U odlučujućem, 5. setu, domaći kreću sa 7:1. Nedelišće dolazi do 12:11, a potom jedan čisti aut domaći suci daruju domaćinu i umjesto 12:12 semafor pokazuje 13:11 za Daruvar. Odbojkaši Nedelišća daju posljednje atome snage, stižu do poravnanja, ali fortuna je na kraju na strani domaćina, koji osvajaju 2 a Nedelišće 1 bod.
Na tablici vode Plavi i Nedelišće sa po 12 osvojenih bodova, s time da Pekleničani imaju susret manje, budući da je odgođen susret Zagreb II-Plavi. U 8. kolu Nedelišće na svom parketu(OŠ Nedelišće, subota 28.11., 14 h) dočekuje zagrebačku Poljoopskrbu, dok Plavi ugošćuju Daruvar II.

2. A LIGA (M)
Totovec pregazio Žerek
TOTOVEC - ŽEREK 3:0
(25:19, 25:12, 25:21)
Totovec: Rešetar, Krklec, J. Pergar, D. Pergar, Kovačić, Topličanec, Novak, Sušec, Đurđek
Međimursko-varaždinski derbi pripao je zasluženo domaćim odbojkašima, koji su sjajnom igrom (za svega 60 minuta) naprosto polomili jak i iskusan gostujući sastav. Krenuli su domaći žustro i poletno, sjajno je radio blok i prvi je set brzo apsolvira. U drugom su gosti bili potpuno izgubljeni. Topličanec je dominirao na bloku, Damir Pergar na smeču, a Kovačić na servisu (4 uzastopna poena), pa su gosti ostali na brojci 12. Digli su se malo gosti u trećem setu, ali su domaći bili silno raspoloženi za igru(bez slabog pojedinca), osvojili i taj set i vrijedna 3 boda.
Ovom pobjedom dečki iz Totovca su ponovo u igri za visok plasman i s 9 bodova su u sredini ljestvice. U 7. kolu Totovec ide na gostovanje u Zagreb vodećem Medicinaru.

2. A LIGA (Ž)
Kaštel i dalje
maksimalno
KAŠTEL - GORICA 3:1
(25:17, 20:25, 25:9, 25:16)
Kaštel: Obadić, Lepen, M. Ivačić, Goščiej, A. Novak, L. Novak, Prprović, Vincek, Šestan, Knezić, Toplek, Sabol. Trener: Marko Obadić
Bez većih poteškoća domaće su ostvarile i šesti uzastopni uspjeh i dalje su jedini neporaženi sastav lige. Prvi set domaće su odradile rutinski, ali su neočekivano pale u drugom, kojeg su gošće zasluženo osvojile. U trećem Kaštelanke u pravom ritmu. Sjajno je radio napad (Goščiej), ali i blok (Šestan, A. Novak), pa su gošće prizemljene na brojci 9. U trećem trener Obadić dao je veliku minutažu svim igračica s klupe i sve su ukazano povjerenje maksimalno iskoristile.
Nakon 9. kola i dva zaostala susreta Kaštelanke su na diobi 2. mjesta sa 17 osvojenih bodova. U 10. kolu Kaštel odlazi na teško gostovanje u Karlovac.