Sport 27.10.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:12.

CENTROMETAL - DARUVAR 3:2
(25:22, 30:28, 15:25, 24:26, 15:7)
Nedelišće - dvorana Aton. Gledatelja: 300. Suci: Pavičić (Sisak) i Kranjc (Karlovac).
Centrometal: Kovač, Palinkaš, David, Makarov, Vabec, Petran, Puđa, D. Posavec, Harambašić, Todorović, M. Posavec, T. Posavec. Trener: Kole Mihajlov
Dobre igre Centrometala na startu prvenstva i jaki Daruvar privukli su u nedelišćansku dvoranu rekordan broj posjetitelja. Krenulo je obostrano žustro već od starta. U 1. setu poravnato do 17:17, a gosti ojačani Demirovićem i Petrovićem u finiš ulaze s 19:21. Ipak, domaćini su povukli maksimalno u ključnim trenucima i zasluženo dobili set. U drugom prava drama. Sijevaju smečevi s obje strane parketa, a ni jedan sastav ne ostvaruje veću bodovnu prednost. Nakon većeg broja poravnanja rezultata domaći izvlače svoj maksimum i uz silnu podršku s tribina teško, ali potpuno zasluženo osvajaju i 2. set. Gledatelji su očekivali sličan scenarij i u narednom setu, ali su domaći posustali. Stao je prijem i napad, pa odlični gosti brzo ostvaruju 10 razlike. U tim trenucima domaći trener Kole Mihajlov čini pravi potez. Izvlači iz igre trojac standardnih, te ubacuje u vatru Puđu, Harambašića i Davida, koji svoju minutažu dobro koriste. Treći set uvjerljivo odlazi na stranu Daruvara. Četvrti set ponudio je svu ljepotu odbojkaškog sporta. Krenuli su domaći sa 10:6, gosti serijom od 5:0 preokreću na 10:11. Slijedi novi nalet domaćih. Semafor pokazuje 20:16. Borbeni gosti dolaze do poravnanja (22:22), a domaći ubojitim skok servisima Miroslava Vabeca stižu pri 24:22 do dvije meč lopte. Slijedi promašaj servisa (Vabec), te 3 uzastopna neuspješna napada domaćih, pa set odlazi na gostujuću stranu. Uzdasi u gledalištu. Semafor pokazuje 2:2. Igra se peti set. Domaći kreću silovito i ubojitim skok servisima Vabeca brzo ostvaruju (pokazalo se kasnije) nedostižnih 7:1. Pri promjeni strana bilo je 8:3. Slijedi serija neobranjivih smečeva Tomice Posavca, Todorovića i Kovača što je na koncu rezultiralo dobitkom odlučujućeg seta. Nova pobjeda Centrometala, kojom su uz Osječku Mursu jedini neporaženi sastav nakon 3 odigrana kola! Za kraj valja spomenuti i publiku, koja je sjajnim bodrenjem bila osmi domaći igrač, te u velikoj mjeri pomogla u ostvarenju izuzetno važne pobjede.
Ostali rezultati 3. kola: Rijeka - Šibenik 2:3, Varaždin - Opatija 3:0, Zagreb - Sisak 0:3, Karlovac - Mursa 0:3.
10. Zagreb 3 0 3 0:9 0
• U 4. kolu odbojkaši Centrometala odlaze u goste Rijeci. Riječani su ozbiljno načeti u startu prvenstva, pa je to prilika za odbojkaše iz Črečana da se i iz Rijeke vrate s bodovima.