Sport 13.04.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:17.

ODBOJKA: CM za 7. mjesto

Prva utakmica
SISAK - CENTROMETAL 3:1
(25:16, 28:26, 23:25, 25:19)
Prvi susret doigravanja pripao je Siščanima. Domaći su bolje otvorili susret i bez poteškoća dobili prvi set. Centrometal je proigrao u drugom i većim dijelom seta vodio. U završnici je bilo 18:23, a nedugo potom i 21:24 za goste. Imali su odbojkaši iz Črečana priliku za vraćanje u meč, ali su čak 3 put uzastopce pogriješili u napadu, pa su domaći prvo poravnali, a odmah potom i dobili set za velikih 2:0 u setovima. U trećem setu trener Kirić ubacuje u vatru svoje najiskusnije igrače (Palinkaš, Makarov) umjesto Vabeca i Kovača i pogađa. Većim dijelom seta malu bodovnu prednost imali su domaćini, a Centrometal prvu prednost ostvaruje pri 19:20 i tu prednost održava do kraja seta. Odlično su se gosti držali i u četvrtom, držali rezultatsku neizvjesnost sve do sredine seta, ali su potom Siščani serijom od 5:0 stigli do prednosti, koju nisu ispuštali do konca susreta.
2. utakmica
CENTROMETAL - SISAK 0:3
(20:25, 17:25, 18:25)
Brojni gledatelji očekivali su neizvjestan susret i nadali se pobjedi domaćih, ali sve je ostalo samo na nadanjima. Nisu bili raspoloženi za igru, gosti razigrani i sve je bilo riješeno u 3 seta. U prvom su se domaći još nekako nosili, a u slijedeća dva bila je to jednosmjerna ulica. Gosti su pokazali svoju kvalitetu, bez većih poteškoća dobili oba seta i izborili susrete za 5. mjesto. Centrometalovci će u borbu za konačno 7. mjesto.
Pod vodstvom Jadranka Kirića protiv Siščana su nastupili: Kovač, Puđa, David, Makarov, Vabec, Gotal, Harambašić, Todorović, Palinkaš, Petran, T. Posavec, M. Posavec. U borbi za 7. mjesto odbojkaši Centrometala igrati će sa susjednim Varaždinom.

(20:25, 17:25, 21:25)
Kaštel: Šestan, Lepen, Vincek, M. Ivačić, Toplek, Goščiej, Prprović, D. Ivačić, Novak. Trener: Željka Obadić
Kaštelanke su uspješno prebrodile i najteže proljetno gostovanje. Nabrušene Karlovčanke dale su sve od sebe ne bi li skinule Pribislavčanke s trona, ali učenice Željke Obadić na karlovačkom su parketu demonstrirale svoju kvalitetu. Nije bilo ni malo lako za konačnih i uvjerljiv 3:0, ali su gošće diktirale i igru i rezultat tijekom čitavog meča za novo slavlje pred svojim vjernim gledateljima. Orila se pjesma sve do Pribislavca!
Ostali rezultati 25. kola: Plavi Zmaj - Olimpik 3:2, Vrbovec - Sisak 3:0, Multibibus - V. Gorica 3:1, Bjelovar - Azena II 3:0, Orao - Nebo 0:3, Don Bosco - Zagreb odgođeno.
14. Orao 24 0 24 5:72 0
• U posljednjem, 26. prvenstvenom kolu, na rasporedu je derbi čitavog prvenstva. Sastaju se vodeći Kaštel i Dugoreški Plavi Zmaj. Pobjeda donosi naslov prvakinja lige i nastup u kvalifikacijama za Prvu odbojkašku ligu. Susret se igra u dvorani ETŠ-a u Čakovcu u nedjelju , 17.4., od 20 sati.

III. HRVATSKA LIGA-SJEVER (Ž)
Kaštelu međimurski derbi
NEDELIŠĆE - KAŠTEL II 1:3
(25:23, 10:25, 15:25, 15:25)
Nedelišće: A. Kraljić, Srnec, P. Novak, Kocijan, Hajdinjak, I. Novak, Srša, Kraljić. Trener: Rajko Kolarek
Kaštel II: Pintarić, Novak, Varga, Sabol, Vnuk, Košir, Mađarić, Vinković, Balent, Horvat, Ceilinger, Talan, Beč. Trener: Željka Obadić
Zasluženo pobjeda boljih i tehnički potkovanijih pribislavečkih odbojkašica u međimurskom derbiju. Nedelišćanke su bolje otvorile susret i serijom odličnih servisa Jelene Srše na razliku dobile startni set. U drugom su gošće bile dominantne i već je 1:1. U trećem ravnopravno do 13:13, a potom gošće rade veliku seriju i dobijaju set. U četvrtom domaće bez odgovora, pa bodovi zasluženo idu u Pribislavec.
ŠTRIGOVA - BAROK II 0:3
(15:25, 15:25, 7:25)
Štrigova: Stanković, Pufek, B. Golenko, Lovrec, Horvat, Posedi, S. Golenko, Gložinić, Kerman. Trener: Siniša Stanković
Vodeći sastav lige bio je previsoka prepreka za štrigovsku mladost. Učenice Siniše Stankovića pružile su otpor u granicama svojih mogućnosti, ali šansi za dobitak barem seta nije ni bilo.
Preostali rezultat 8. kola: Varaždin II - Ivanec 0:3.
1. Barok 8 7 1 21:5 21
2. Ivanec 8 5 3 18:9 16
3. Kaštel 8 6 2 19:13 16
4. Štrigova 8 2 6 10:18 7
5. Nedelišće 8 2 6 10:21 6
6. Varaždin 8 2 6 8:21 6
• U 9. kolu igraju: Nedelišće - Varaždin II, Kaštel II - Štrigova, Ivanec - Barok.

PRVENSTVO JUNIORA
ZAGREBAČKE REGIJE
Centrometal četvrti
Odbojkaški klub Centrometal iz Črečana bio je odličan organizator drugog i odlučujućeg turnira prvenstva Zagrebačke regije za juniore. Na završnom turniru pravo nastupa izborila su po 3 prvoplasirana kluba sa zagrebačkog turnira. Odbojkaši Centrometala u četvrtfinalu su rezultatom 2:1 dobili susjedni Varaždin i izborili polufinale, dok je sastav Zagreba u polufinale stigao bez borbe, budući da se sastav Daruvara nije pojavio na turniru. U polufinalu Centrometal je u dva seta poražen od vršnjaka iz Siska, a u borbi za 3.mjesto istim omjerom od juniora zagrebačke Mladosti. Pobjednikom regije postali su juniori Zagreba, koji su u finalu u 2 seta nadvisili Siščane. Rezultati: četvrtfinale: Centrometal - Varaždin 2:1, Zagreb - Daruvar 2:0 bb. Polufinale: Sisak - Centrometal 2:0, Zagreb - Mladost 2:1. Za 3. mjesto: Mladost- Centrometal 2:0. Finale: Zagreb - Sisak 2:0. Konačan poredak: 1. Zagreb, 2. Sisak, 3. Mladost (Zg), 4. Centrometal, 5. Varaždin, 6. Daruvar.
Pod vodstvom trenera Josipa Treske ovaj su uspjeh izborili: M. David, V. David, L. Hranilović, Marciuš, Vuk, Kopačević, Košir, I. Novak i K. Novak.