Sport 01.07.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:23.

ODBOJKA: Črečan pobjednik Ljetne lige

Završnica ovogodišnje ljetne lige odbojkaša počela je u nedjelju (23.6.), a završena pet dana kasnije (petak), kada je nastavljen finalni susret između odbojkaša Črečana i Nedelišća (odgođen zbog jake kiše). U 1. polufinalu igrali su Nedelišće i Mladost (Vularija). Nedelišće je bolje otvorilo susret osvojivši glatko startni set. Mladostaši su proigrali u narednom i sve je bilo na početku. U naredna 2 seta bolja igra Nedelišća, čiji su odbojkaši dobili oba seta i izborili finalni susret. Za drugog finalistu razigravali su Črečan i Totovec. Startni set pripao je odbojkašima Črečana, a drugi zasluženo Totovcu. U sljedeća 2 seta Črečan bolji i na kraju zasluženo slavi.
U utakmici za 3. mjesto igrali su Totovec i Mladost. Bio je to pravi „dravski derbi“. Sastav iz Vularije bolje je krenuo u meč i zasluženo dobio 1. set. U drugom bolja igra popularnog „Tottenhama“ i sve je na početku. U trećem je Totovec odigrao bez pogreške i na kraju zasluženo slavio i stigao do 3. mjesta. Finalni susret ponudio je svu ljepotu odbojkaškog sporta. Namjerio se junak na junaka. Nedelišće je sjajno krenulo i zasluženo dobilo startni set. U drugom Nedelišće kreće s 9:6, a potom „prolom oblaka“ i susret je prekinut. Nastavak je uslijedio tek 5 dana kasnije, a Nedelišće je još uvijek bilo u nedjeljnom ritmu. Palinkaš i suigrači doslovno su razmontirali Črečan, dobili drugi set i stekli kapitalnih 2:0. U trećem se Črečan diže u igri i ima prednost sve do završnice seta, kada Nedelišće poravnava (21:21). U igri poen za poen bolje se snalaze odbojkaši Črečana, dobijaju set i vraćaju se u meč. U četvrtom puno pogrešaka na servisu igrača Nedelišća, Črečan se potpuno razigrao i na kraju uvjerljivo došao do seta i rezultatskog poravnanja. U petom, odlučujućem setu, sijevalo je sa svih strana. Kod promjene strana Nedelišće ima prednost (8:7), ali Črečan preokreće i bježi na 2 razlike (8:10). Sastav Nedelišća se ne predaje i silnom borbenošću poravnava na 14:14. Ipak, kod ključnih poena spretniji i sretniji su odbojkaši Črečana, te na koncu zasluženo slave i osvajaju pehar namijenjen pobjedniku Ljetne lige.
REZULTATI - polufinale: Nedelišće - Mladost 3:1 (25:12, 23:25, 25:20, 25:16), Črečan - Totovec 3:1 (25:18, 22:25, 25:20, 25:16); za 3. mjesto: Totovec - Mladost 2:1 (23:25, 25:18, 15:7); finale: Črečan - Nedelišće 3:2 (23:25, 13:25, 27:25, 25:13, 16:14).
Prvoplasirani Črečan nastupio je u sastavu: J. Kirić, Z. Kirić, Ml. David, M. David, V. David, Makarov, Treska, M. Posavec, T. Posavec, Puđa, Kopačević i Marciuš. Za drugoplasirano Nedelišće nastupili su: K. Novak, H. Novak, Vuk, Palinkaš, Prevalšek, Bacinger, Srnec, Lončarić, Branilović i Kocijan. Za trećeplasirani Totovec igrali su: S. Novak, Trstenjak, J. Kozar, S. Kozar, Topličanec, Horvat, Đurđek, Krklec i B. Pergar, a za četvrtoplasiranu Mladost: Skupnjak, Jurinić, Železnjak, Jambrošić, Pintarić, A. Juras, Hrastić, M. Horvat i G. Horvat.