Sport 05.03.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:20.

CENTROMETAL - RIJEKA 2:3
(25:21, 14:25, 25:23, 18:25, 13:15)
Nedelišće - Dvorana Aton. Gledatelja: 200. Suci: Bingula i Humski (oba Zagreb).
Centrometal: Kovač, Palinkaš, Puđa, Gotal, Vincek, T. Posavec, M. Posavec, Kurteš, Križanović, Kocijan, Vuk. Trener: Jadranko Kirić
Uoči početka susreta velik hendikep po domaće odbojkaše, jer zbog viroze nisu mogli nastupiti tehničar Makarov i prvi libero Petran, a virozan je bio i Kovač, koji nije nastupio premda je bio u zapisniku. Krenuli su domaći dobro u meč, poveli s 12:6, ali su borbeni gosti poravnali prvo na 15:15, a odmah potom i na 19:19. Set Centrometalu sjajnom serijom servisa donosi Marin Posavec. U drugom potpuni potop domaćina. Loš prijem, mnogo promašenih servisa i napada donijelo je gostima sasvim zasluženo poravnanje. U trećem su Riječani imali 5 razlike (9:14) i sve do 20:20 držali prednost. Domaći su do prve prednosti stigli pri 22:21, gosti preokreću na 22:23, ali potom Centrometalovci neuhvatljivim servisima Križanovića dobijaju set. I, kada se je očekivalo da će se domaći potpuno razigrati dogodilo se sasvim suprotno. Gosti su fanatičnom borbenošću brzo stigli do velike bodovne prednosti koju su, unatoč pritisku domaćih u završnici, održali do kraja. Slijedi rulet 5. seta. Osokoljeni gosti kreću s 0:4, ali domaćin s 3 uzastopna poena smanjuje na 3:4. Pri promjeni strana Riječani opet bježe na 4 razlike (4:8). Prije promjene strana prvi sudac Bingula isključuje iz igre Ivana Kurteša, pa je na njegovo mjesto uskočio mladi Ivan Kocijan. I baš na njegov servis domaći dolaze na domak poravnanja (7:8). Ipak, upornost domaćih se isplatila i u završnici seta Centrometal dolaze do prve prednosti (13:12). Na žalost kod ključnih poena Riječani su smireniji i na koncu se ipak zasluženo raduju. U redovima domaćina najbolji Dražen Vincek, a svoju rolu vrlo dobro odradio je i Marin Posavec. Bio je to prvi domaći poraz Centrometala u ovom prvenstvu, koji neće imati velikih posljedica jer 5. pozicija za Rovinj i Rijeku je nedohvatljiva.
Preostali rezultat 9. kola: Rovinj - Vukovar 3:0.
1. Centrometal 9 7 2 25:10 22
2. Rovinj 9 6 3 19:14 16
3. Rijeka 9 4 5 18:18 13
4. Vukovar 9 1 8 4:24 3
• U 10. kolu Centrometal gostuje u Rovinju. (R. Kolarek)

2. A LIGA-CENTAR (M)
Trica Totovca
TOTOVEC - CROATIA 3:0
(25:20, 25:23, 25:15)
Totovec: Rešetar, D. Pergar, Topličanec, Krklec, Trstenjak, Kovačić, Novak
Za nešto više od 60 minuta igre odbojkaši Totovca došli su do pobjede nad gostima iz Zagreba. Prvi set „Tottenham“ je odradio na rutinu. U drugom slična priča, mada su gosti nešto opasnije priprijetili u završnici. U trećem su domaći potpuno zagospodarili parketom Učiteljske škole i na krilima nezaustavljivih Aleksandra Kovačića i Damira Pergara zasluženo slavili.
Ostali rezultati 17. kola: Čazma - Medicinar 2:3, Gorica - Varaždin 2:3, Petrinja - 4 Rijeke 1:3, Guirin - Nepomuk 3:0, pauzirao je sastav Nedelišća.
11. Nepomuk 15 0 15 4:45 1
• U 18. kolu oba naša sastava gostuju. Nedelišće odlazi u Stupnik domaćem Nepomuku, a Totovec u Zagreb, sastavu Medicinara.

2. A LIGA-CENTAR (Ž)
Poraz Kaštelanki u
Karlovcu
KARLOVAC - KAŠTEL 3:0
(25:10, 25:17, 25:18)
Kaštel: Varga, Vnuk, Novak, Breban, Prprović, Herman, Petran, Toplek, Železnjak. Trener: Marko Obadić
Gostovanje u Karlovcu bilo je neuspješno po pribislavečke odbojkašice. Gošće su nastupile bez nekoliko standardnih igračica, što je Karlovčankama uvelike olakšalo posao. Startni set domaće su dobile vrlo uvjerljivo, a Kaštelanke su jači otpor pružile u drugom, te trećem setu.
Ostali rezultati 5. kola: Vrbovec - Nebo 3:0, Sisak - V. Gorica 1:3.
1. Vrbovec 5 5 0 15:3 14
2. Karlovac 5 4 1 14:4 10
3. Sisak 5 3 2 10:10 7
4. Kaštel 5 2 3 7:12 5
5. V. Gorica 5 1 4 8:13 5
6. Nebo 5 0 5 3:15 1
• U 6. Kolu Kaštelanke u dvorani OŠ Belica ugošćuju zaprešičko Nebo.

2. B LIGA-CENTAR (Ž)
Pobjede KOP-ovki i Štrigove
KOP ČAKOVEC I-VARAŽDIN II 3:0
(25:16, 25:18, 25:19)
KOP Čak I: Baksa, A. Novak, Ivanuša, A. Kraljić, Hajdinjak, Petak, Apostolovski, S. Novak. Trener: Ivan Vabec
Maksimalnom pobjedom na domaćem parketu odbojkašice KOP-a I bodovno i setovno su se poravnale s vodećim Kaštelom II, pa će rezultati posljednja 2 kola odlučivati o prvaku. Što se same utakmice tiče bilo je obostrano dobre odbojke. Domaće su se u susret postavile autoritativno i prvi set bez većih poteškoća dobile. I u naredna 2 igrala se dobra odbojka, domaće su stalno vodile, gošće pritiskale, ali su oba seta zasluženo dobile Čakovčanke i proslavile novu pobjedu. U domaćim redovima sve su odigrale odlično, a svoju su minutažu odlično iskoristile i sestre Novak.
KOP ČAKOVEC II - VINICA 3:0
(25:17, 25:10, 25:22)
KOP Čak. II: Horvat, Remenar, Poljaković, Trstenjak, Zadravec, Marciuš, Sinanović, Remar, Novak. Trener: Rajko Kolarek
Za svega 60 minuta čiste igre Čakovčanke su stigle do vrijedne pobjede i 3 nova boda nad fenjerašem Vinicom. Prvi set domaće su odigrale na rutinu, u drugom su se potpuno razmahale i demolirale gošće, a većih poteškoća bilo je tek u završnici trećeg seta, mada dobitak istog nije dolazio u pitanje. Ovom pobjedom Čakovčanke su zacementirale 6. poziciju na ljestvici.
IVANEC - ŠTRIGOVA 1:3
(16:25, 16:25, 25:23, 22:25)
Štrigova: Pufek, Stanković, Krumpić, Posedi, Heric, Kovačić, Horvat, Gložinić. Trener: Spasoje Todorović
Novom pobjedom u Ivancu odbojkašice iz Štrigove učvrstile su 3. poziciju na ljestvici. Prva dva seta Štrigovčanke su odradile bez pogreške. Domaće su se vratile u meč dobitkom trećem, a stvari na svoje mjesto sjedaju u četvrtom koji gošće osvajaju na rutinu.
Susret Toplice - Cestica odgođen je za 8.3. , a u ovom kolu pauzirao je Kaštel II.
1. Kaštel II 14 13 1 41:11 38
2. KOP Čk I 14 13 1 41:11 38
3. Štrigova 14 10 4 33:19 29
4. Varaždin 13 7 6 27:22 22
5. Toplice 13 6 7 25:23 20
6. KOP Čk II 15 6 9 24:30 19
7. Ivanec 14 4 10 16:32 12
8. Cestica 14 4 10 15:32 8
9. Vinica 14 0 14 2:42 0
• U 17. kolu (9./10.3.) igraju: Vinica - KOP Čakovec I, Cestica - Varaždin II, Ivanec - Toplice, Štrigova - Kaštel II, pauzira KOP Čakovec II.