Sport 28.01.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:20.

ODBOJKA: Juniori Nedelišće CM-a šesti u državi

DRŽAVNO PRVENSTVO ZA JUNIORE
Nedelišće-Centrometal šesti u državi!
Poreč je bio odličan organizator završnog natjecanja ovogodišnjeg Državnog prvenstva za juniore i juniorke na kojem su u konkurenciji 8 najboljih hrvatskih juniorskih sastava sudjelovali i odbojkaši Nedelišće-Centrometala koji su to pravo iz naše regije izborili uz zagrebačku Mladost. U prvom su susretu svoje skupine s 3:0 poraženi od osječke Murse. U drugom nastupu odigrali su fenomenalno, vodili 2:0 kaštellukšićku Mladost, ali su na kraju poraženi s tijesnih 3:2. U posljednjem susretu skupine igrali su s juniorima Rijeke. Iako su Riječani poveli s 2:0, mladi su Međimurci napravili preokret i na koncu slavili rezultatom 3:2. U borbi za 5. mjesto igrali su sa Zadrom i u potpuno egal utakmici na kraju poraženi (prema viđenome s previsokih) 3:0. Konačan poredak juniora: 1. Mladost (KL), 2. Mladost (ZG), 3. Mursa (Osijek), 4. Rovinj, 5. Zadar, 6. Nedelišće Centrometal, 7. Rijeka, 8. Brod (Sl. Brod). Za Nedelišće-Centrometal, pod vodstvom Pere Križanovića, nastupili su i ovaj veliki rezultat ostvarili Karlo Novak, Ivan Novak, Deni Vuk, Karlo Kocijan, Danijel Kopačević, Domagoj Košir, Vedran David, Vanja Marciuš, Antonio Juras i Ivan Tomić. (R. Kolarek)

2. A LIGA-CENTAR (M)
Totovec uvjerljiv
TOTOVEC - QUIRIN 3:0
(25:15, 25:16, 25:21)
Totovec: Rešetar, Kovačić, Krklec, D. Pergar, J. Pergar, Trstenjak, M. Horvat, Topličanec, Novak
Laka, brza i uvjerljiva pobjeda „Tottenhama“ nad sisačkim Quirinom. Prva dva seta domaći su odradili u svom stilu, sijevalo je sa svih strana, a ton igri davao je kombinatorno vrlo raspoloženi tehničar Zlatko Rešetar. Gosti nisu uspijevali pratiti visok ritam domaćina i na semaforu je već 2:0. Tek u trećem setu gosti su donekle došli do daha, ali dečki iz Totovca nisu dozvolili nikakvo iznenađenje i bes poteškoća dobili i taj set, te važne i očekivane bodove. U domaćim redovima nastupili su svi igrači iz zapisnika, osim lakše ozlijeđenog Siniše Novaka.
• ČAZMA - NEDELIŠĆE odgođeno
Utakmica je odgođena zbog nastupa juniora Nedelišća na Državnom prvenstvu. U 13. kolu na rasporedu je međimurski odbojkaški derbi. Odbojkaši Nedelišća kao domaćini dočekuju iskusni sastav Totovca. Iako je Totovec blagi favorit, očekuje se vrlo dobra utakmica, kakvu i očekuju odbojkaški sladokusci.

2. A LIGA-CENTAR (Ž)
Pobjeda i poraz
KAŠTEL - IVANIĆ GRAD 3:0
(25:10, 25:22, 25:12)
Kaštel: Toplek, Šestan, Novak, M. Ivačić, Breban, Horvat, Herman, Knezić, Prprović, Varga, Sabol, Železnjak. Trener: Marko Obadić
U zaostalom susretu 9. kola posljednjeplasirani sastav lige nije bio ozbiljna prepreka pribislavečkim odbojkašicama u ostvarenju sigurne pobjede. Već u prvom setu bila je vidljiva velika razlika u kvaliteti ova dva sastava, jer gošće su jedva stigle do deset poena. U drugom su domaće odigrale nešto ležernije (mada osvajanje seta nije bilo upitno), a u trećem ponovno silovito, za krajnjih i uvjerljivih 3:0.
VRBOVEC - KAŠTEL 3:0
(25:10, 25:20, 25:18)
Kaštel: Toplek, Šestan, Novak, M. Ivačić, D. Ivačić, Prprović, Breban, Knezić, Varga, Horvat, Železnjak. Trener: Marko Obadić
Loš nastup djevojaka iz Pribislavca kod vodećeg sastava lige. Domaće su sve riješile u 3 seta, a posebno su dominantne bile u prvom. U naredna dva nešto jači otpor Kaštelanki, ali bilo je to ipak premalo za dobitak barem jednog seta.
Preostali rezultati 11. kola: Bjelovar - Ivanić Grad 3:0, Azena II - V. Gorica odgođeno.
7. Ivanić Gr. 9 1 8 6:26 2
• U 12. prvenstvenom kolu (dvorana OŠ Belica) odbojkašice Kaštela dočekuju drugoplasirani Bjelovar. Biti će to istinski derbi kola.

2. B LIGA-SJEVER (Ž)
Derbi Štrigovčankama
KAŠTEL II - VINICA 3:0
(25:8, 25:10, 25:10)
Kaštel II: Vnuk, Beč, Fučec, Florjanić, Varga, Kamenić, Košak, Breban, Mađarić. Trener: Marko Obadić
Vodeći sastav lige lako je izašao na kraj s „fenjerašem“ iz Vinice. Razlika u kvaliteti bila je velika, sve je bilo riješeno za 50-ak minuta igre, a svoju su minutažu odlično iskoristile mlade Kamenić i Košak i opravdale povjerenje svog trenera.
CESTICA - KOP ČAKOVEC I 1:3
(18:25, 25:14, 20:25, 18:25)
KOP Čakovec I: Baksa, A. Kraljić, Ciglar, Ivanuša, Petak, A. Novak, S. Novak, Apostolovski, I. Novak, Hajdinjak. Trener: Momir Prprović
Teže od očekivanog KOP-ovke su stigle do očekivanih bodova na gostovanju u Vinici. Prvi set Čakovčanke su dobile bez većih poteškoća i očekivala se laka pobjeda. U drugom su odigrale ispod svake kritike i domaće su zasluženo poravnale. U trećem gošće imaju 9:16, domaće pritišću pri 16:18, ali set ipak zasluženo dobivaju KOP-ovke. U trećem poravnato do 16:15 za domaće, a potom Čakovčanke serijom od 10:2 dobijaju ključni set i nove bodove.
IVANEC - KOP ČAKOVEC II 3:1
(18:25, 25:16, 25:17, 25:17)
KOP Čakovec II: Horvat, L. Kraljić, Remenar, Trstenjak, Sinanović, Marciuš, Benko, K. Novak, Zadravec, Poljaković, Elezović. Trener: Rajko Kolarek
Nakon domaćeg poraza s Vinicom još jedna blamaža Čakovčanki, ovog puta na gostovanju u Ivancu. A sve je tako dobro krenulo po gošće, jer prvi set dobile su solidnom igrom. Nakon toga igrale su samo domaće. Čakovčanke bez borbenosti i želje za uspjehom nisu ni mogle bolje proći. Sva tri naredna seta domaće osvajaju bez i malo muke, te na kraju zasluženo slave. Sramotno izdanje Čakovčanki!
ŠTRIGOVA - TOPLICE 3:2
(18:25, 14:25, 25:16, 25:11, 16:14)
Štrigova: Stanković, Pufek, Golenko, Posedi, Heric, Krumpić, Gložinić, Kovačić, Horvat, Vršić, Ranteš. Trener: Siniša Stanković
Derbi kola zasluženo je pripao domaćim odbojkašicama, mada su gošće bile bliže uspjehu. Odličnom igrom Topličanke su uvjerljivo dobile startna 2 seta. Domaće su, predvođene nezadrživom Anom Stanković, uzvratile istom mjerom u naredna 2 i sve se je rješavalo u neizvjesnosti 5. seta. Nakon puno neizvjesnosti i promjena rezultata smirenije su u konačnici bile domaće, dobile ključni set i zabilježile važnu pobjedu. Domaćima 2, gošćama 1 bod.
9. Vinica 10 0 10 1:30 0
Parovi 12. kola (2./3.2.): KOP Čakovec II - Kaštel II, KOP Čakovec I - Ivanec, Vinica - Štrigova, Toplice - Varaždin II, pauzira Cestica.

III. HRVATSKA LIGA-SJEVER (M)
CM II preuzeo vrh
Trećeligaši su odradili kompletno 11. prvenstveno kolo. Derbi kola igran je u Nedelišću, gdje je Centrometal II s 3:1 (25:15, 22:25, 25:17, 25:18) dobio Koprivnicu i skinuo je s čela ljestvice. U međimurskom derbiju Plavi su na svom parketu dobili Totovec II s 3:1 (25:17, 24:26, 25:23, 25:18). Poljanec je s 3:1 (17:25, 25:19, 22:25, 19:25) u gostima dobio Nedelišće II, a Mladost iz Vularije s 3:0 (25:18, 25:15, 25:12) Varaždin II u gostima.
9. Varaždin II 10 2 8 11:25 6
Parovi 12. kola: Koprivnica - Plavi, Totovec II - Nedelišće II, Mladost - Žerek, Poljanec - Varaždin II, pauzira Centrometal II.
Rajko Kolarek

1. DRŽAVNA LIGA
Danas s
Rovinjom, u
subotu kod Murse
Odbojkaši črečanskog Centrometala danas (utorak) nastavljaju natjecanje u najelitnijoj ligi. U zaostalom susretu 12. kola odbojkaši trenera Jadranka Kirića na svom parketu (Aton, 18.30 h) dočekuju aktualnog pobjednika kupa Hrvatske - odbojkaše Rovinja. Prošlog tjedna odbojkaši iz Črečana odradili su pripremni susret s vodećim sastavom B skupine Prve lige Zagrebom i zabilježili pobjedu s uvjerljivih 4:1. Dakle, danas se očekuje vrhunska odbojkaška predstava. Pobjedom domaći zadržavaju izglede za prva 3 mjesta na ljestvici, pa bi u tom slučaju i subotnje gostovanje u Osijeku, kod domaće Murse, bilo od velike važnosti. (r.k.)