Sport 17.06.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:40.

ODBOJKA: Kaštelanke ispale

KAŠTEL - PLAVI ZMAJ 1:3
(21:25, 19:25, 25:18, 19:25)
Kaštel: Šestan, Lepen, Vincek, Obadić, M. Ivačić, Goščiej, A. Novak, Prprović, D. Ivačić, Sabol, Toplek, Petran. Trener: Marko Obadić
Odbojkašice pribislavečkog Kaštela nisu uspjele nadoknaditi na svom parketu poraz od 3:2 iz utakmice odigrane u Dugoj Resi, protiv vrlo dobrog sastava Plavog Zmaja. Kaštelankama su za prolaz u naredno kolo kupa igrale pobjede od 3:0 i 3:1, ali sve je ostalo samo na pokušaju. Gošće su odlučnije krenule u susret i u prvom setu bile dominantne. Bilo je 6:11, a u završnici i 16:23. U tim trenucima u igru ulazi Mateja Goščiej i sjajnim servisima vraća svoj sastav u igru. Kaštelanke stižu na 20:23, ali za veći preokret bilo je prekasno i set odlazi na stranu Zmajevki. I u 2. setu gošće su stalno vodile. Stisle su domaće pri 17:19, ali i tu stale. Semafor pokazuje 0:2. Tek u 3. setu domaće su zaigrale u svom stilu, ostvarile 7-8 razlike i tu prednost zadržale do konca seta. U četvrtom su gledatelji očekivali potpuni preokret, ali domaće su opet stale. Prijem servisa bio je katastrofalan, a tek povremeni bljeskovi na bloku i smeču bili su nedostatni za dobitak seta. Zmajevke rutinski privode set kraju, stižu do pobjede i zasluženog slavlja.

III. HRVATSKA LIGA-SJEVER
CM-kadeti iznenadili Koprivnicu
Trećeligaši su odradili 3 od 4 susreta pretposljednjeg ligaškog kola. Najveće iznenađenje kola priredili su mladići Centrometala, koji su se bodovima osladili u Koprivnici. Drugoplasirani Totovec II nije imao većih problema u srazu s nekompletnim i igrački oslabljenim Nedelišćem II, dok je Poljanec do bodova stigao bez borbe, budući da se Plavi II nisu pojavili na utakmici. Jalkovec i Mladost svoj susret kola igraju u ponedjeljak, 14. lipnja.

KOPRIVNICA - CM KADETI 2:3
(25:27, 25:18, 22:25, 25:20, 13:15)
Centrometal kadeti: Kocijan, Vuk, Vibovec, Kopačević, David, Marciuš, Lesar, Košir
Neočekivana, ali potpuno zaslužena pobjeda mladih odbojkaša iz Črečana na vrućem parketu u Koprivnici. Gosti su došli do 1. seta nakon visoke prednosti Koprivničana. Domaći su ubrzo poravnali, ali su Centrometalovci prigrabili treći set. Domaći se vraćaju u igru dobitkom 4. seta, a u odlučujućem petom gosti su spretniji u samoj završnici i na krilima Davida i Marciuša dolaze do 2 boda i pomaka na ligaškoj ljestvici.

TOTOVEC II - NEDELIŠĆE II 3:0
(25:15, 25:17, 25:17)
Totovec II: Kovačić, Đurđek, Horvat, Trstenjak, Mikac, Mojzeš, Kregar, D. Pergar
Nedelišće II: D. Novak, K. Novak, H. Novak, Kolarek, Treska, Vibovec
Doprvak lige lako je izašao na kraj s prepolovljenim i nekompletnim Nedelišćanima. Gosti su vrlo dobro parirali u 1. setu sve do 13:15 i tu stali. U naredna 2 seta domaći nezaustavljivi, što im je na koncu donijelo zasluženi uspjeh i potvrdu 2. mjesta u ovom prvenstvu. Kod domaćih odličan nastup Kovačića i Horvata.
Ostali rezultati: Poljanec - Plavi II 3:0 bb, Jalkovec - Mladost (Vularija) igraju u ponedjeljak 14.5.

1. Črečan v. 14 14 0 42:4 41
2. Totovec 15 12 3 38:12 37
3. Jalkovec 14 8 6 28:22 24
4. Poljanec 14 7 7 27:23 24
5. Nedelišće 14 6 8 22:29 16
6. Koprivnica 13 5 8 20:30 14
7. Mladost 13 5 8 18:29 14
8. CM kadeti 15 3 12 16:39 9
9. Plavi 14 3 11 12:35 7
• Parovi posljednjeg, 18. kola: Črečan veterani - Nedelišće II, Mladost - Poljanec, Centrometal kadeti - Jalkovec, Plavi II - Totovec II, pauzira Koprivnica.