Sport 23.12.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:13.

ODBOJKA: Kaštelanke jesenske prvakinje

PLAVI ZMAJ - KAŠTEL 2:3
(25:22, 22:25, 25:16, 20:25, 8:15)
KAŠTEL: Šestan, Lepen, Vincek, Obadić, Knezić, M. Ivačić, Sabol, Toplek, Novak, Goščiej, D. Ivačić, Prprović
Na “utakmicu jeseni” odbojkašice iz Pribislavca krenule su punim autobusom svojih navijača, jer ulog je bio velik. U derbiju jedinih neporaženih sastava lige pobjeda je donosila jesenski naslov, pa su i domaće i gošće željele do novih bodova. Ambijent u dvorani u Dugoj Resi bio je veličanstven, jer dvorana je bila popunjena do posljednjeg mjesta. Zmajevke su bolje otvorile susret i nakon obostrano kvalitetne odbojke zasluženo došle do početnog seta. Uzvratile su Kaštelanke u narednom, koji je također ponudio svu ljepotu odbojkaškog sporta, a naše su djevojke bile čvršće u završnici. Mali pad koncentracije dogodio se odbojkašicama iz Pribislavca u trećem setu. Stao je prijem i igra u polju, što su domaće znale kazniti i uvjerljivim rezultatom dobile treći set. U tim trenucima domaće su bile bliže konačnom uspjehu, ali Kaštelanke su u puno navrata u ovom prvenstvu pokazale da se znaju vraćati u meč i kada je najteže. Iako su domaće odbojkašice očekivale da će gošće pasti, Kaštelanke su pokazale svoju kvalitetu i četvrti set (uz gromoglasnu podršku svojih navijača s tribina) dobile odličnom igrom na servisu, bloku i napadu. Na semaforu stoji 2:2. Namjerio se junak na junaka! Krenuo je peti, odlučujući set. Kaštelanke su krenule u svom stilu te borbenom i kombinatornom igrom na mreži potpuno razbile gard domaćih odbojkašica i brzo stekle startnih 3-4 razlike. Nakon promjene strana djevojke iz Pribislavca još su više podebljale svoju prednost, što im je u konačnici donijelo ključni set. Nakon posljednjeg sučevog zvižduka poletjele su sve Kaštelanke jedna drugoj u zagrljaj, te proslavile sa svojim navijačima naslov jesenskih prvakinja! Slavilo se u Pribislavcu do ranih jutarnjih sati. Djevojke su to apsolutno zaslužile!
Ostali rezultati posljednjeg, 13. jesenskog kola: Multibibus - Olimpik 0:3, Vrbovec - Velika Gorica 3:1, Don Bosco - Sisak 3:0, Bjelovar - Zagreb II 3:0, Orao - Azena II 0:3, Karlovac - Nebo 3:0.
14. Orao 13 0 13 2:39 0
• Prvenstvo se nastavlja 22./23. siječnja 2011. godine.

KUP MEĐIMURJA
Nedelišće i Centrometal II u polufinalu
CENTROMETAL II - KOP ČAKOVEC 3:0
(25:15, 25:20, 25:18)
Centrometal II: M. David, V. David, Vuk, Harambašić, Kopačević, Košir, I. Novak, K. Novak, Kocijan, Puđa. Trener: Jadranko Kirić
KOP: Mihoci, R. Petek, M. Petek, Horvat, Filo, Prprović, Grošević. Trener: Ivan Vabec
Odbojkaši Centrometala II zasluženo su se plasirali u polufinale odbojkaškog kupa Međimurja, gdje će igrati s 2.A ligašem Totovcem. Prvi set domaći su dobili lako, ali su u naredna dva KOP-ovci odlično parirali, čak imali u drugom i 8:6. Međutim, presudila je veća kvaliteta i uigranost domaćih, koji su dobili oba seta i osigurali polufinale. U redovima domaćina najbolji Kopačević, a kod gostiju Horvat.
NEDELIŠĆE - PLAVI 3:2
(25:23, 20:25, 20:25, 25:20, 15:10)
Nedelišće: Ml. David, Prevalšek, H. Novak, Horvat, Petran, J. Kirić, Z. Kirić, Kolarek, Žerjav
Plavi: Mavrič, Bilas, G. Novak, Turk, Premužić, L. Hranilović, Škvorc
Vrlo uzbudljivu i krajnje neizvjesnu utakmicu ¼ finala međimurskog odbojkaškog kupa odigrali su trećeligaši Nedelišće i Plavi iz Peklenice. Prvi set na razliku su dobili odbojkaši Nedelišća. U iduća dva seta gosti iz Peklenice bili su znatno bolji, imali rezultatsku prednost od početka do kraja i na krilima Gorana Novaka i Luke Hranilovića došli do prednosti od 2:1. Četvrti set bolje otvaraju domaćini, što im je (unatoč pritisku Plavih) na kraju donijelo rezultatsko poravnanje. U odlučujućem, 5. setu, gosti se u startu bolje snalaze i kod promjene strana imaju visokih 8:4. Domaći rade seriju od 4:0 i na semaforu stoji 8:8. Plavi vraćaju servis i poentiraju za novo vodstvo (10:8). Domaći potom vraćaju servis i čak 7 puta uzastopno poentiraju (na servis Jadranka Kirića), te dolaze do pobjede i plasmana u polufinale kupa, gdje ih čeka prvoligaš Centrometal. U redovima pobjednika maestralan nastup Srećka Horvata, dok se kod Plavih istakao dvojac L. Hranilović-G. Novak.