Sport 17.12.2009. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:35.

Kaštelanke potvrdile naslov
MULTIBIBUS - KAŠTEL 1:3
(15:25, 25:18, 22:25, 22:25)
Kaštel: Šestan, Lepen, Obadić, Knezić, M. Ivačić, A. Novak, L. Novak, Sabol, Goščiej, Prprović, Toplek. Trener: Marko Obadić
Odbojkašice iz Pribislavca rutinski su odradile i pretposljednje jesensko kolo i s 3 nova boda samo potvrdile (kolo prije kraja) naslov jesenskih prvakinja. Domaći Multibibus uvijek je bio tvrd orah za Pribislavčanke, ali su naše djevojke standardno slavile. Tako je bilo i ovog puta. Iako u nekompletnom sastavu (Vincek) igračice Marka Obadića odlučno su krenule u susret i prvi set elegantno dobile. U drugom su domaće uzvratile, ali su u naredna 2 seta gošće ubacile u višu brzinu i ostvarile pobjedu vrijednu jesenskih prvakinja. Raduje činjenica da su sve igračice iz zapisnika imale veliku minutažu, a odlično su svoju dionicu odradile Lara Novak i Mateja Knezić. Ostale također dobre.
Ostali rezultati 12. kola: Novi Zagreb II - Don Bosco 3:0, Azena II - Karlovac 0:3, Vrbovec - Gorica 3:0, Orao - Sisak 0:3, Bjelovar - Olimpik 3:0.
13. Orao 11 0 11 2:33 1
• U posljednjem, 13. jesenskom kolu, odbojkašice Kaštela na parketu dvorane ETŠ-a u Čakovcu (subota, 19.12., 15 sati) dočekuju Novi Zagreb II.

2. A LIGA CENTAR (M)
Totovec izgubio od fenjeraša!
PETRINJA - TOTOVEC 3:0
(25:19, 25:23, 25:18)
Totovec: J. Kozar, Rešetar, S. Kozar, J. Pergar, Krklec, Đurđek, Kovačić
Odbojkaši Totovca neugodno su iznenadili svoje simpatizere u posljednjem jesenskom kolu. Umjesto pobjede nad „fenjerašem“ Petrinjom, odigrali su susret ispod svake kritike, pa su domaćini (ni krivi ni dužni) na koncu slavili s uvjerljivih 3:0. Igra Totovca na nešto je još ličila u 2. setu, ali bilo je to premalo za ostvarenje boljeg rezultata. Sreća što je jesenski dio završen, pa se valja što bolje pripremiti za proljeće i popraviti loš jesenski plasman.

2. B LIGA CENTAR (M)
Nedelišću međimurski derbi
NEDELIŠĆE - PLAVI 3:2
(21:25, 22:25, 25:20, 26:24, 15:10)
Nedelišće: Kopačević, Kolarek, David, Branilović, H. Novak, Prevalšek, Vibovec, Harambašić, Vuk
Plavi: Bilas, Časar, M. Hranilović, L. Hranilović, Jančikić, Mavrič, G. Novak, Premužić, Škvorc
Međimurski derbi ponudio je sve ljepote odbojkaškog sporta. Utakmica dvaju pretendenata za prvaka lige bila je potpuno neizvjesna do samog kraja, s mnoštvom lijepih poteza s obje strane parketa. Gosti iz Peklenice sjajno su otvorili meč i preko svog udarnog dvojca G. Novak-Škvorc zasluženo došli do prvog seta. U drugom Plavi opet čvršći i na semaforu je već 0:2. Pobjeda Plavih bila je na vidiku, ali domaći nisu mislili tako. Blok Nedelišća je profunkcionirao, također i napad, pa domaći od 0:2 stižu do poravnanja i petog seta. Krenulo je sa 6:3 za Nedelišće, gosti preokrenuli na 9:10, a potom domaći u sjajnom naletu serijom od 6:1 dolaze do seta i zasluženog slavlja u susretu, koji je ukupno trajao čak 100 minuta čiste igre. U redovima pobjednika sjajno je odigrao Harambašić, uz odličnu asistenciju Prevalšeka i Hrvoja Novaka, dok su se u ujednačenom gostujućem sastavu istakli Goran Novak i Neno Škvorc.
Ostali rezultati 12. kola: Toplice - Daruvar II 3:1, Zagreb II - Poljoopskrba 3:0.
6. Poljoops. 10 3 7 12:22 7
• Prvenstvo se nastavlja 6. veljače 2010. godine.

Kup Međimurja
Utakmicom između Črečan veterana i Mladosti iz Vularije počeo je ovogodišnji kup Međimurja za odbojkaše. Črečan veterani bili su uvjerljivi i slavili rezultatom 3:0 (25:13, 25:20, 25:19), pa će u 2. kolu igrati u Murskom Središću s domaćim Plavima. U utorak (15.12., VUŠ, 19 h) u 1. kolu skupine B sastaju se KOP i Totovec II. Pobjednik ovog susreta susreće se u 2. kolu s B 2 ligašem Nedelišćem. (Rajko Kolarek)

OSNOVAN ODBOJKAŠKI KLUB "ŠTRIGOVA"

Na inicijativu odbojkaških zanesenjaka u Štrigovi je 8. prosinca održana Osnivačka skupština novog odbojkaškog kluba “Štrigova” (na fotografiji). Prvim predsjednikom kluba imenovan je Siniša Stanković, dopredsjednicom Belinda Belović, a tajnikom Mario Sever. Uz njih u Izvršni odbor kluba kooptirani su: Miljan Senčar, Mladen Pufek, Edita Belović, Emil Krumpić, Drago Heric i Robert Zorec. Ciljevi kluba su: razvoj i promocija odbojkaškog sporta u ovom dijelu Međimurja, rad s mladima, nabavka osnovne odbojkaške opreme, formiranje natjecateljske ekipe te pješčanog odbojkaškog terena. Treninzi ekipe odvijaju se u sportskoj dvorani u Štrigovi, utorkom u 20 sati. Klub je organizator prvenstva općine Štrigova (mix ekipe muški-žene), a na kojem su prošle sezone nastupile ekipe: Štrigove, Leskovca, Jalšovca i Železne Gore.