Sport 11.02.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:20.

Kaštelanke dobile i Azenu
AZENA II - KAŠTEL 1:3
(21:25, 18:25, 25:21, 18:25)
Kaštel: M. Ivačić, Šestan, Toplek, Novak, Herman, Knezić, Železnjak, Prprović, Vnuk, Varga, Breban. Trener: Marko Obadić
Odličnim nastupom kompletne prve šestorke odbojkašice pribislavečkog Kaštela stigle su do izuzetno značajne pobjede i nova 3 boda, na vrlo teškom gostovanju u Velikoj Gorici. Krenule su gošće odlučno u susret i preko napadački raspoložene Mateje Ivačić te blokerski kapetanice Šestan i Novak brzo dobile 2 seta. Domaće su uzvratile u trećem, a u četvrtom Kaštelanke su bile dominantne, lako ga dobile i veselju nije bilo kraja.
Ostali rezultati 13. kola: Varaždin - Ivanić Grad 3:1, Bjelovar - Vrbovec 0:3.
7. Iv. Grad 11 1 10 10:32 3
• U 14. kolu Kaštelanke u dvorani OŠ Belica dočekuju Varaždin.

2. A LIGA-CENTAR (M)
Pobjeda Totovca, poraz Nedelišća
TOTOVEC - PETRINJA 3:0
(25:15, 25:18, 25:20)
Totovec: Rešetar, J. Pergar, D. Pergar, Kovačić, Trstenjak, Novak, Krklec, Horvat
Bez većih poteškoća popularni „Tottenham“ stigao je do nova 3 boda. Domaći su dominirali u sva tri seta, a pobjeda je tim značajnija jer su u njoj sudjelovali svi igrači iz zapisnika. Ovom pobjedom Totovec se uključio u borbu za visoko treće mjesto na ljestvici.
MEDICINAR - NEDELIŠĆE 3:0
(25:19, 25:17, 25:16)
Nedelišće: M. David, I. Novak, K. Novak, Kopačević, Kocijan, Vuk, Marciuš, Košir, V. David, Stanković. Trener: Josip Treska
Drugoplasirani sastav lige bio je previsoka prepreka za mladiće Josipa Treske. Iskusni „medicinari“ sve su riješili u 3 seta, ali valja naglasiti i da Nedelišćani nisu imali svoj dan. Jedino je Marko David bio na visini zadatka, ostali su pružili znatno manje od svojih realnih mogućnosti.
Ostali rezultati 14. kola: 4 Rijeke - Nepomuk 3:0, Varaždin - Quirin 3:0, Čazma - Gorica 3:0, pauzirala je Croatia.
11. Nepomuk 13 0 13 2:39 0
• U 15. kolu odbojkaši Nedelišća na svom parketu ugošćuju susjedni Varaždin, a odbojkaši Totovca gostuju u Gorici.

2. B LIGA-SJEVER (Ž)
Derbi prvenstva Kaštelankama
KAŠTEL II - KOP ČAKOVEC II 3:2
(25:17, 12:25, 25:27, 25:21, 15:10)
Kaštel II: Beč, Vnuk, Sabol, Rešetar, Fučec, Florjanić, Varga, Košak, Mađarić, Breban. Trener: Marko Obadić
KOP Čak I: Ciglar, Štefić, Baksa, Šalamon, Hajdinjak, Ivanuša, Apostolovski, Petak, A. Kraljić, I. Novak, A. Novak, S. Novak. Trener: Ivan Vabec
U sjajnoj predstavi slavile su domaće nakon velikog obrata u četvrtom setu, mada su KOP-ovke bile bliže pobjedi. Startni set pripao je Kaštelankama, nakon 8:12 za Čakovčanke. U drugom su se gošće potpuno razmahale i na uvjerljiv način stigle do seta i poravnanja. Velika borba viđena je u trećem setu, gdje su kod ključnih poena smirenije bile gošće i povele s 2:1. Imale su Čakovčanke sve u svojim rukama u četvrtom setu, povele s 18:10 i tu stale. Domaće su serijom od 15:3 uzele ponuđeno i na semaforu stoji 2:2. U petom setu domaće su kod promjene strana imale 8:4 i prednost nisu ispuštale do kraja susreta. U redovima pobjednica najbolja Mailinda Vnuk, a kod KOP-ovki Mirna Baksa. Kaštelankama 2, Čakovčankama 1 bod.
ŠTRIGOVA - KOP ČAKOVEC II 3:1
(18:25, 25:19, 25:13, 25:11)
Štrigova: Stanković, Pufek, Posedi, Gložinić, Heric, Krumpić, Kovačić, Ranteš, Horvat. Trener: Spasoje Todorović
KOP Čak. II: Horvat, Turopoljac, A. Kraljić, Marciuš, Benko, Trstenjak, Sinanović, Poljaković, Remenar, Zadravec, K. Novak. Trener: Rajko Kolarek
Drugi međimurski derbi zasluženo je pripao domaćim odbojkašicama, koje su pobjedom zadržale treće mjesto na ljestvici. Čakovčanke su odlično krenule u meč i dobile startni set. U drugom je bilo velike borbe, ali su domaće bile čvršće i poravnale rezultat. U iduća 2 seta bolja igra domaćih, koje su se na kraju zasluženo radovale. Kod domaćih sjajna Ana Stanković, a kod Čakovčanki Maja Horvat.
Ostali rezultati 13. kola: Vinica - Toplice 0:3, Ivanec - Cestica 3:0, pauzirao je Varaždin II.
9. Vinica 12 0 12 1:36 0
Parovi 14. kola (16./17.2.): Cestica - Kaštel II, KOP Čakovec I - Štrigova, Toplice - KOP Čakovec II, Vinica - Varaždin II, pauzira Ivanec. (Rajko Kolarek)

PRVA LIGA
ODBOJKAŠA
Lako s Vukovarom
CENTROMETAL - VUKOVAR 3:0
(25:22, 25:15, 25:11)
Nedelišće - Dvorana Aton. Gledatelja: 100. Suci: Žužul i Vurušić (oba Varaždin)
Centrometal: Kovač, Palinkaš, Kocijan, Gotal, Vincek, Kurteš, Križanović, M. Posavec, T. Posavec, Makarov, Petran, Vuk. Trener: Jadranko Kirić
U posljednjem susretu prvog dijela natjecanja odbojkaši Centrometala bez većih su poteškoća nadigrali sastav Vukovara i pobjedom zaključili osnovni dio sezone. Trener Kirić ravnomjerno je rasporedio minutažu svih igrača koji su ukazano povjerenje opravdali. Set i pol uspješno su odradili mladi Vincek i iskusni Križanović, a podjednaku minutažu također su dobro odradili i srednjaci Kovač i Marin Posavec. Na mjestu tehničara krenuo je Gotal, ali budući da nije imao svoj dan zamijenio ga je iskusni Makarov, koji je odigrao sjajno. Razigravao je momčad, ravnopravno dijelio lopte i koristio sve svoje napadače. Domaći su ležernije odigrali tek u startnom setu, kojeg su dobili teže od očekivanog. U naredna dva seta domaći su ubacili u višu brzinu, pa je trener Kirić u vatru ubacio i svoje najmlađe igrače - Vuka i Kocijana, a dečki su ukazano povjerenje odlično iskoristili.
Ostali rezultati 14. kola: Rovinj - Sisak 0:3, Rijeka - Mursa 1:3, pauzirala Mladost (Zg).
7. Vukovar 12 1 11 8:33 4
• Na žalost nisu se poklopili rezultati utakmica u Rijeci i Rovinju, pa će naš prvoligaš uoči doigravanja igrati za poredak od 5. - 8. mjesta s Rovinjom, Rijekom i Vukovarom. Igrat će se dvostrukim bod sustavom. Tri prvoplasirana sastava osnovnog dijela natjecanja (Mladost, Mursa i Sisak) te Interligaš Mladost (Kaštel Lukšić) razigravati će za poredak od 1.-4. mjesta prije doigravanja za prvaka lige. U borbu za poredak od 5.-8. mjesta prenose se međusobno osvojeni bodovi tih ekipa, pa Centrometal kreće s 15, Rovinj s 13, Rijeka s 4, a Vukovar s 3 boda. U 1. kolu nastavka natjecanja Centrometal na svom parketu dočekuje baš subotnjeg protivnika - Vukovar.