Sport 26.10.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:18.

CENTROMETAL 0
(25:16, 25:17, 25:22)
Zagreb - Dvorana Trnsko. Gledatelja: 100. Suci: Pavičić i Ramić (Sisak).
Centrometal: Kovač, Palinkaš, Puđa, David, Vabec, D. Posavec, T. Posavec, M. Posavec, Harambašić, Todorović, Gotal, Petran. Trener: Jadranko Kirić
Vrlo loš nastup odbojkaša iz Črečana. Iako je Centrometal na put krenuo s nadom u pobjedu od toga nije bilo ništa. Motivirani domaćini krenuli su furiozno i u startu ostvarili visokih 8:1 i tu su prednost znalački održavali do kraja seta. Tome su svakako kumovali i Centrometalovci, čiji su prijem servisa i igra u polju bili katastrofalno loši. U drugom su gosti krenuli nešto pribranije i sve do 9:9 držali rezultatsku neizvjesnost. Slijedi serija od 5:0 domaćina, gosti ponovo posustaju i na semaforu stoji zabrinjavajućih 2:0. U trećem su gosti popravili prijem, ali im je stao servis. Dečki iz Črečana opasno su priprijetili pri 23:22. Nakon toga griješe i umjesto poravnanja domaćini stižu do meč lopte. Koriste odmah prvu i na koncu se zasluženo raduju.
Ostali rezultati 3. kola: Varaždin - Daruvar 0:3, Mursa - Rovinj 0:3, Vukovar - Daruvar 3:1, Opatija - Zadar 3:0, Šibenik - Sisak 0:3, Rijeka - Split 3:0.
12. Varaždin 3 0 3 2:9 1
• U 4. kolu (Aton, subota, 29.10., 19.30 h) Centrometal dočekuje Šibenik. (R. Kolarek)

ODBOJKA
2.A HRVATSKA LIGA-
CENTAR (M)
Totovec pregazio Toplice
TOTOVEC - TOPLICE 3:0
(25:9, 25:11, 25:7)
Totovec: S. Kozar, D. Pergar, J. Pergar, B. Pergar, S. Novak, Krklec, J. Trstenjak, Rešetar, Kovačić, Marković
U najboljoj jesenskoj partiji odbojkaši popularnog „Tottenhama“ naprosto su demolirali novog ligaša iz Varaždinskih Toplica. Sve je bilo gotovo za 40 minuta, a u sva je 3 seta sastav iz Totovca demonstrirao svoju klasu. Već u 1. setu domaći su krenuli furiozno, sijevalo je sa svih strana i gosti su prizemljeni na brojci 9. U drugom slična priča, a u trećem još uvjerljivija igra, a ton je davao Aleksandar Kovačić uz sjajan doprinos svih suigrača. Igrom je Totovec najavio ozbiljnu kandidaturu za naslov prvaka lige.
MEDICINAR - NEDELIŠĆE 3:0
(25:19, 25:15, 25:21)
Nedelišće: Kopačević, Vuk, H. Novak, I. Novak, K. Novak, Marciuš, Petran, Kocijan. Trener: Josip Treska
Iako se pobjednik znao i prije početka susreta odbojkaši Nedelišća pružili su odličan otpor lideru prvenstva. U 1. setu bilo je egal do 18:17, a potom su domaći serijom poena osvojili set. U drugom su mladi Nedelišćani poveli sa 7:2, ali nisu izdržali. U trećem su domaći krenuli s 8:0, ali su borbeni gosti uspjeli poravnati na 21:21. Ipak, vodeći sastav lige ključne je poene odigrao bolje, došao do seta i novih bodova.
Ostali rezultati 3. kola: Gorica - Croatia 3:0, Petrinja - 4 Rijeke 1:3.
10. Toplice 3 0 3 1:9 0
• U 4. kolu Nedelišće na svom parketu dočekuje sastav Gorice, a Totovec odlazi na gostovanje u Zagreb Croatiji.
2. A HRVATSKA LIGA-
CENTAR (Ž)
Kaštelankama bod
KARLOVAC - KAŠTEL 3:2
(20:25, 27:25, 25:21, 22:25, 15:12)
Kaštel: Šestan, Vincek, D. Ivačić, M. Ivačić, Novak, Toplek, Mlinarić, Herman. Trener: Marko Obadić
U ravnopravnom i neizvjesnom susretu slavile su s(p)retnije domaće. Kaštelanke su sjajno otvorile susret i dobile set. Drugi i treći set (nakon puno rezultatskih obrata) otišao je na domaću stranu, ali su djevojke iz Pribislavca uzvratile u četvrtom. U petom više koncentracije imale su domaće, te stigle do seta i pobjede. • U 4. kolu (ETŠ, subota, 29.10.) Kaštelanke dočekuju sastav Vrbovca.

III. HRVATSKA LIGA -
SJEVER (M)
Mladostašima ‘dravski’ derbi
TOTOVEC II - MLADOST 1:3
(22:25, 24:26, 25:19, 19:25)
Totovec II: Đurđek, Kregar, S. Trstenjak, Kozjak, Topličanec, B. Kovačić, Di. Novak, M. Horvat
Mladost: D. Juras, A. Juras, M. Horvat, G. Horvat, A. Horvat, K. Horvat, Jambrošić, Patarčec, Pintarić, Hrastić, Železnjak, Kramar. Trener: Rajko Kolarek
Dravski derbi potpuno je zasluženo pripao sastavu iz Vularije. Gosti su bolje otvorili susret i prvi set zasluženo dobili. U drugom je bilo krajnje neizvjesno. Imali su domaći i 3 razlike, ali su gosti silnim zalaganjem izvukli set. U trećem su domaći proigrali i set zasluženo dobili. U četvrtom vrlo izjednačeno do 16:16, a potom odbojkaši iz Vularije, predvođeni najboljim pojedincem susreta Bojanom Jambrošićem osvajaju set i vrijedne bodove.
CENTROMETAL II - KOPRIVNICA 3:0
(25:22, 25:10, 25:15)
Centrometal II: D. Novak, J. Kirić, Z. Kirić, Ml. David, Makarov, Treska, Kopačević, Košir, Ozmec
Uvjerljiva pobjeda vodećeg sastava lige. Koprivničani su ozbiljniji otpor pružili u 1. setu (imali 15:20), a u sljedeća 2 potpuna dominacija CM-a za konačnih i zasluženih 3:0. U ujednačenom domaćem sastavu najbolji Josip Treska, Zdenko Kirić, te rutiner Makarov.
Ostali rezultati: Žerek - Varaždin II 3:0, Plavi - Poljanec odgođeno.
8. Totovec 3 0 3 3:9 0
• Parovi 4. kola (29./30.10.): Varaždin II - Koprivnica, Mladost - Centrometal II, Poljanec - Totovec II, Žerek - Plavi.

III. HRVATSKA LIGA-SJEVER (Ž)
Derbi Pribislavčankama
ŠTRIGOVA - KAŠTEL II 0:3
(18:25, 21:25, 13:25)
Štrigova: Stanković, Pufek, Golenko, Lovrec, Horvat, Posedi, Golenko, Gložinić. Trener: Siniša Stanković
Kaštel II: L. Horvat, Vnuk, Prubal, Vuk, Karlović, Beč, Mađarić, Florjanić, Ceilinger. Trener: Marko Obadić
Međimurski derbi zasluženo je pripao tehnički boljim i iskusnijim Pribislavčankama. Domaće su se dobro držale u prva dva seta, a u trećem su gošće na krilima Lee Horvat zagospodarile parketom, došle do seta i važnih bodova.
BAROK - KOP ČAKOVEC I 3:0
(25:19, 25:19, 25:17)
KOP Čakovec I: Ciglar, Štefić, Baksa, Šalamon, Turopoljac, Petak, Remenar, Hajdinjak, Zadravec, Makovec, Šimunić, K. Novak. Trener: Ivan Vabec
Vodeći sastav lige bio je previsoka prepreka za mlade i borbene Čakovčanke. U trećem su KOP-ovke imale startnih 1:6 i 6:10, ali nisu izdržale. Kod Čakovčanki vrlo dobar nastup Andree Štefić.
KOP ČAKOVEC II - TOPLICE 3:1
(25:14, 25:21, 24:26, 25:16)
KOP Čakovec II: M. Horvat, P. Novak, L. Kraljić, A. Kraljić, Bogomolec, Cikač, Erić, Benko, Poljaković, Dasović, Furdi, Trstenjak, Marciuš, Sinanović, Hrušuci. Trener: Rajko Kolarek
Vrijedna i zaslužena pobjeda domaćih, koje su lako dobile prvi, nešto teže drugi set za startnih 2:0. Smanjile su gošće na 2:1 ali su se u četvrtom domaće razigrale. Istakle su se Hrušoci, Anđelina Kraljić, te kapetanica Horvat.
VARAŽDIN II - KAŠTEL III 3:1
(25:15, 14:25,25:14, 25:23)
Pobjeda domaćih, mada su prema viđenom mlade Pribislavčanke mogle vrlo lako doći barem do boda. Trenutak odluke zbio se u završnici 4. seta kojeg su na razliku osvojile domaće.
1. Kaštel II 2 2 0 6:0 6
2. Barok 2 2 0 6:0 6
3. KOP Čk II 2 1 1 5:4 4
4. KOP Čk I 2 1 1 3:4 3
5. Varaždin 2 1 1 3:4 3
6. Štrigova 2 1 1 3:5 2
7. Toplice 2 0 2 2:6 0
8. Kaštel III 2 0 2 1:6 0
• Parovi 3. kola (29./30.10.): Čakovec I - Varaždin II, Čakovec II - Barok, Toplice - Kaštel II, Kaštel III - Štrigova.